• Fantasy

Zprávař 2 - Legenda pokračuje (2013)

Asi ne takový kult jako jednička, ale mě stačí pohled na Ferrellův výraz (tzv. efekt Leslieho Nielsena) a cukají mi koutky.

Gran Torino (2008)

Jen škoda, že Clint nehraje tak, jak režíruje...ale tady toho mrzouta snad ani nemusel hrát

Godzilla (2014)

Velmi zajímavá první polovina, kterou totálně zabíjí pozdější souboje obr-monster ve tmě a prachu...zapojení hlavním postav poté jaksi vyšumí a o Gojiru nakonec ani tak moc nejde...

Nedotknutelní (2011)

Soucit stranou, nádherně nenásilná sonda do vztahu dvou rozdílných společenských tříd v naprosto přirozeném duchu a přesto s jaksi zvláštně působící hloubkou.

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Chybí WOW efekt jedničky, ale dle mého lepší příběhem i zpracováním.

Tři bratři (2014) odpad!

Předem podotýkám, že oba Svěráky (obzvláště staršího) odbivuji, ale tohle...Písně nefungující, herectví žádné, vtip hloupý, příběh neexistující (i když se to snaží tvářit, že jsou tři), opravdu strašný zážitek.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Překvapení se nekoná - tak nějak by se dal shrnout zážítek z této návštěvy Středozemě. Osobně jsem při čtení předlohy měl pocit, že látku by lépe zrežíroval např. Chris Columbus a byla by z toho hezká pohádka. Když to ale vzal do ruky Jackson, všichni čekali "nového Pána prstenů", kterému nesahá knižní Hobit ani po chlupaté kotníky. Při hodnocení se snažím oba filmy nesrovnávat, ač to úplně nejde. Hobit není tak zdlouhavý, jak se tu několikrát píše, je pravda, že úvod mohl být kratší, ale otravný určitě není. K samotnému hodnocení, mezi plusy určitě patří krásná výprava, výborná kamera, skvělý Martin Freeman, ucházející Richard Armitage a skvělá poslední část - od hádanek ve tmě. Naopak nepatrně zklamala hudba (hlavně v úvodu filmu), vykreslení Azoga a krále skřetů a bohužel také celkem nucené "vecpání" některých postav z LOTRa do příběhu. Věřím, že další pokračování bude o chlup lepší a začínám odpočítávat.