• Thriller

Rozchod! (2006)

Tak aby bylo jasno v těch filmových kategoriích nahoře: romantika je to jenom ze začátku (takových 5-10min), komedie občas taky (ale ne moc), no a pak už zbývá jenom to drama o rozchodu, boji a naschválech, které si mezi sebou hlavní protagonisté dělají. A když už to vypadá dobře, zase se to vrátí zpátky - teď záleží, jakej konec u takových filmů preferujete, protože buď to pro vás bude plus nebo mínus. Mám z toho rozporuplný pocity a taky jedno ponaučení: "Hlavně se tak nikdy nechovej!"

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Celkem překvapivě mě to chytlo a líbí se mně to. Přestože jde v podstatě o takovou upíří telenovelu, je to záživný a hlavně napínavý - režiséři moc dobře ví, jak diváka napnout na konci každýho dílu. Pravdou je, že hlavní a největší problém mám s hlavní postavou Sookie, která je tak nesympatická a škaredá, že jsem si k ní vůbec nevytvořil za celou dobu žádnej vztah. Takže kdyby náhodou třeba ze seriálu zmizela, ani by mně to nevadilo. Podobně je na tom i Bill, kterej taky (a to i na fanouškovských stránkách) nepatří do TOP5. To není dobře, když jde o ústřední postavy seriálu. Jinak s tím nemám problém a už čekám na další díly...

Czech Made Man (2011)

Že film Czech Made Man stojí a padá s Janem Budařem, je asi každýmu jasný. Ale to vůbec nevadí, ba naopak. Budař je výbornej herec, kterej je schopnej celej snímek táhnout sám, no a tak ho prostě táhne. Celkový pojetí je hodně zvláštní, jedná se totiž o něco, co stojí mezi filmem a dokumentem. Laťku si to drží v podstatě po celou dobu, v průběhu se určitě několikrát zasmějete a z kina odejdete s pocitem, že se vlastně ty prachy dají celkem jednoduše vydělat. Dokonce tak jednoduše, že vám z toho nakonec bude hrabat :). Původně jsem se rozmýšlel mezi 3 a 4 hvězdama, ale přikloním se k vyššímu hodnocení vzhledem k tomu, jak mladej režisér to natáčel. Kdybychom měli víc takových, nemuseli by vznikat všechny ty ostatní sračky, který nedlouho po tomhle přijdou do kin!

Přemluv bábu (2010)

Nějak nevím, proč tady mám hodnotit politicky zaměřenou propagandu. Přestože levici nevolím, nemá tady to video co dělat, řekl bych. :)

Zkus mě rozesmát (2011)

Na to, že tenhle film leží ve škatulce "romantická komedie", je to hodně zábavná podívaná. Srandy je tam dost a všechna ta klišé člověk celkem rád odpustí.

Funny Games USA (2007)

Je to chladnokrevný až člověka mrazí, máte pocit úzkosti, strachu a bezmoci, přestože žádný násilí není přímo vidět. Jde hlavně o psychologickej teror, kterej pořád pokračuje a nekončí (i když by se to chvílema mohlo zdát). Paradox je, že se člověk občas zasměje, jak je to celý absurdní, protože chlapci jsou vlastně celou dobu až přehnaně slušní, přitom páchají neuvěřitelný zlo. Statické záběry pak všechno ještě umocňujou (ten, co přesahuje 5min. - záběr na obývák a puštěnou TV - někde za polovinou filmu, je prostě dokonalej). Pittovi takový role sedí, pan režisér zase umí diváka napínat jak strunu. Tohle je hodně povedená (chladná a syrová) záležitost.

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

První série skončila a já mám pocit, že to bylo jako jeden dlouhej a hlavně hodně povedenej film. Výprava tohoto seriálu je neskutečná (dobová vozidla, kostýmy, celé prostředí - prostě paráda), herci jsou dobře vybraní a hlavně celý je to tak neskutečně chladný (v tom nejlepším slova smyslu), jak jenom mohli mafiáni a jim podobní borci v té době být. Jsem hodně zvědavej, jak to bude dál (první serie totiž většinou bývají nejlíp hodnocený), doufám, že si to laťku udrží! EDIT 21.12.2013 - po 4 sériích naprosto bez problému, kvalitu si to uchovává pořád, tvůrci nemají problém s tím odstranit nějakou tu postavu, prostě lusknutím prstu nastane nečekanej obrat a zůstanete jen civět s otevřenou hubou. A takhle to má být! EDIT: Přestože poslední série měla nejvíc slabin ze všech, hodnocení nesnížím, protože to stále patří mezi TOP 3 seriály, který jsem viděl a už skončily. Děkuju a klaním se tvůrcům i hercům, kteří se na tom podíleli, protože to bylo 5 let mýho života (tenhle trend je fakt děsivej!), ale stálo to za to...

Cizinec (2010)

Opravdu si film The Tourist neví rady, kterým směrem se má ubírat. Rozhodně to není drama, ani thriller. Spíš je to romantika (která ne uplně přesvědčivě funguje) protkaná pár akčníma scénama, který chvílema postrádají logiku (třeba poskládání kousků dopisu na začátku filmu je skoro na facku), a zároveň taky komedie. Tyhle složky ale nejsou nijak kompaktně spojeny, takže je to celkově tak nějak rozhádaný. Co k tomu dodat... Angelina je krásná jako vždy (v tomhle snímku měla doslova módní přehlídku), Depp umí zahrát nesmělýho podivína a prostředí Benátek působí příjemně. Je to jenom průměr - nebýt hvězdného dua v hlavní roli, říkalo by si to pouze o jednu hvězdu.

Obřad (2011)

Příběh jako takový není ničím zajímavý, nepřináší nic nového ani převratného. Všechno to drží na svých bedrech Anthony Hopkins, kterej exceluje snad v každé scéně a zvedá celej snímek výš. Objeví se tam pár dobrých momentů, ale celkově je to jenom mírný nadprůměr.

Ultraviolet (2006) odpad!

Hloupý dialogy, nesmyslný akce, špatný efekty... a další a další. Milla Jovovich si nevybírá moc dobrý filmy, většina je podobnýho ražení a to je celkem škoda. Jinak nevím, co víc napsat. Bylo to špatný a možná ještě horší.