• Thriller

Já, legenda (2007)

Moje oblíbený téma - postapokaliptická vize světa a několik přeživších. Will Smith svou roli zvládá s přehledem, doplňuje ho výbornej psí parťák, film je akční, divák se nenudí. Pak sice nastane jedna zlomová scéna, která trochu zakrývá logično, ale to už tak většinou u filmů bývá - proto o hvězdu míň. Jinak jsem byl velice spokojenej :)

Hostel II (2007) odpad!

Achjo... to je tak, když se k odpadnímu prvnímu dílu natočí ještě dvojka. Jednička byla stupidní, ale aspoň se tam občas trochu něco dělo, tady se neděje prakticky nic a stupidita přetrvává, ba dokonce snad sílí. A to nemluvím o amerických představách o "česko-slovensku" stylu: "Na zdarovje!" nebo všichni jsou na slavnostech v krojích nebo že Český Krumlov je krásná vesnice. Pardon, ale tohle uřáží moji národní hrdost!!!

Noc v Roxbury (1998)

Naprostá ulítlost, která přechází od vtipnosti k trapnosti a tím naprosto ztrácí jakoukoliv kvalitu či zábavnost. Není potřeba to vidět znovu!

Rango (2011)

Jsem po shlédnutí celkem zmatenej. Na jednu stranu hodně skvělých a vtipných momentů a moc pěkná animace (vévodí tomu všemu odkaz na starýho dobrýho westerňáka Clinta :)), na druhou stranu všechna klišé, která se dají ve filmech najít + celkem zbytečná délka - řekl bych, že to mohlo být klidně o nějakých 10min kratší, protože hlavně ke konci se to jaksi zpomalí. Bohužel jako zápor počítám i český dabing, se kterým se v našich kinech setkáte - film za to nemůže, ale ve výsledku se to samozřejmě projeví. Když to teda sesumíruju, vyjde z toho mírný nadprůměr...

Česko Slovenská SuperStar (2011) (pořad)

Tím, že je to už několikátej ročník takovýho druhu soutěže, to nemůže zaujmout tolik, jako dřív. Ale tak furt lepší než Tisíc a jedna noc a podobný další sračky, který se v TV momentálně objevujou.

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál) odpad!

ODPAD JAKO PRASE!!! ...a celej národ to bohužel sleduje. Co si o tom myslet?!

127 hodin (2010)

Byla to hodně dobrá podívaná, vůbec ne nuda, jak někdo píše. Krásná příroda, adrenalin a pak bum... už čekáme a sledujeme, jakpak se z toho náš hrdina dostane. Fakt se na to dívalo moc dobře, ani jednou jsem si neřekl, že už by měl být konec. Je to hodně dobrá oneman show, výborná práce režiséra. PS: Klobou dolů před tím horolezcem, když to i po tomhle incidentu dělá dál.

Škola superhrdinů (2005)

Ze začátku docela sranda, taková oddechová parodie na high-school filmy. Potom se to zvrhne v otřesnou kravinu, kde se z největšího loosera stane hrdina, ze záporáka klaďas atd. A opět se po americku (ne, nejsem proti nim zaujatej) moralizuje, aby si z toho děti vzaly nějaký to "ponaučení". No prostě úplná zbytečnost, na kterou není potřeba se znova podívat.

Shutter (2004)

Hodně dobrej horor, kterej neobsahuje žádný amerikanismy, tudíž se člověk víc bojí, než leká, a tak to u hororu má být. Bylo tam hodně podobností s Kruhem, ale přece jenom tomu dám vyšší hodnocení než průměr, protože většina hororů, co sem poslední dobou viděl, byla rozhodně horší.

TRON: Legacy 3D (2010)

Tenhle film je JENOM o efektech. A když říkám jenom (a ještě to graficky zvýrazním v textu), myslím to smrtelně vážně. Příběh je asi tak složitej, že by se dal popsat v několika krátkých větách, Olivia Wilde je moc krásná ženská, ale tady jí to fakt nesluší skoro vůbec a pak Jeff... Jeff Bridges jakožto postarší pán se strništěm a delšíma vlasama je vynikající, ale ta jeho omlazená digitální podoba drhne s každým dalším záběrem, ve kterým se objeví. Jak jsem zmínil na začátku, je to film pouze o efektech, takže ty tři hvězdy bohatě odpovídají...