• Thriller

Ratatouille (2007)

Je to takovej "normální" animáč pro celou rodinu. Rodiče budou rádi, že vzali děti na pohádku, kde se občas objeví nějakej ten záchvěv moralizování (tudíž výchova dětí), a dětem se zase bude líbit příběh roztomilé myšky, která se umí dostat ze všech nesnází s vtipem a grácií. Mně se na tom ještě líbilo prostředí kuchyně, protože fakt moc rád vařím, takže tam to má ještě bod navíc :)

Saw (2003)

Zatím nedokonalá ochutnávka toho, co pak následovalo a bylo dotažený do posledního detailu (myslím tím samozřejmě jenom ten první díl z roku 2004).

Saw 3D (2010)

Tak už je skládačka konečně kompletní, fanoušci se dočkali, opůrci mají poslední možnost si kopnout. Jasně, že to nedosahuje nijak suprové kvality, která je vlastně od druhýho dílu pryč, ale přece jenom na tom nějaký plus je. Je sice malinkatý, ale je tam. Tím plusem je konec, protože byl přesně takovej, jakej jsem ho očekával, takže jsem v podstatě dosáhl svýho. Že je zbytek okoukanej, přehnanej, vykonstruovanej a ještě víc brutální (umělou krví a masem se nešetří) než předchozí díly, to se dalo čekat. Peníze se z toho vytřískaly, fanoušci mají o čem mluvit aspoň chvilku a teď, po šesti letech, je třeba zasadit poslední puzzlík, aby byla skládačka hotová. Game over...

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Je to sranda, baví mě to (přestože fyzice, matice atd. jako fakt nerozumím :)), ale stejně nemůžu dát vyšší hodnocení. Chybí tomu totiž jakejkoliv příběh. V jednom díle se něco nakousne a v dalším už o tom není ani zmínka. A takhle pořád dokola. Každej díl bojuje sám za sebe a tím pádem to jako celek nefunguje. Nebýt Sheldona a jeho naprosto dokonale napsané a zahrané postavy, možná bych se na to ani nedíval. Před Jimem Parsonsem teda klobou dolů, ale jinak "jenom" nadprůměr.

Jezero 2 (2007) (TV film) odpad!

Tohle si nezaslouží komentář!

Spolubydlící (1992)

Takovej obyčejnej starej thriller, kterej ani nepotěší, ani neurazí. Když si to tak ale přemítám, znovu bych se na to asi nepodíval.

Objednávka na nevěru (2006)

Všechno je moc překombinovaný, jsou tam úplně zbytečný pokusy o velkej převrat v ději - vůbec to nefunguje. K tomu se musíte dívat na odpornýho a úplně příšernýho soukromýho detektiva, kterej si filmem propluje jakoby nic. Jde o naprosto postradatelnou záležitost, radši se mrkněte na něco jinýho než na tohle.

Pavilon žen (2001)

Dobrej námět, pěkný prostředí, výprava i dobře vybraní herci, ale celkový pojetí a uchopení filmu není nejlepší, má to hluchý místa a hlavně hodně romantických prvků, což bych ve filmu s označením "drama" nečekal.

Zabij, nebo budeš zabit (2007)

Nic moc to nebylo. Logika občas uvízla někde mimo ostrov asi, protože jinak si to nedovedu vysvětlit. Je to takovej podprůměrnej akčňák, kde se mlátí svalnatí chlapi s prsatýma ženskýma. To je všechno.

Město (2010)

Má to dvě hodiny a nic se tam neděje. Abych to trochu rozvedl: začátek filmu dobrej, je tam první loupež s moc pěknýma maskama, pak se najednou asi 45min. neděje vůbec nic - taková konverzační pauza. Potom příjde akce číslo dvě, ta už je o něco delší atd. a pak zase konverzace (podotýkám, že většinou romantická)... no a na závěr akce třetí a pak.... pak už nic. Film se táhne, nebaví a neubíhá. Je to taková romantika s prvky krimi/bankovních loupeží. Těšil jsem se a zklamalo mě to.