Semtex Blues (1993)

Tento film nefunguje ani ako komédia, ani ako krimi. Slabší priemer. 2,5*

Coach Carter (2005)

Nemám rád športové filmy a už vôbec nemám rád černošké filmy, ale tu sa to nejaky navzájom vykrylo a vznikol v celku príjemný celok. Nebyť toho moc Happy konca, dal by som 4*.

12 podmínek k dědictví (2006)

Nič svetoborné. Proste film na sobotňajšie popoludnie. Nenadchne ale ani neurazí.

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Parádna béčkovina s fakt hnusnými zombie, krásnymi ženami, drsnými chlapíkmi a čiernym humorom, na ktorom mi vadil len až príliš prefláknutý koniec.

Císařův pekař - Pekařův císař (1951)

Jedna z najkrajších českých rozprávok, ak nie najkrajšia. Klasika českej kinematografie, z vynikajúcim Werichom a nádhernými skladbami. Tento film bavil po dlhé roky malých aj veľkých a to že ho každý videl najmenej 10-krát nezmenšuje jeho kvality. 5*

Pěst plná hněvu (1972)

Je to proste oddychovka. Príbeh je slabý ale veľmi zábavný. Bruce nieje sice oskarový herec ale jeho pohľady sú veľmi prirodzené (pohľady plné hnevu). Kus bojovej histórie.

Casshern: První samuraj nového věku (2004)

Veľmi zaujímavo natočený film, v ktorom sa na divákovi skúšajú rôzne obrazové technik (rozmazaný obraz, čiernobiely obraz, rozmazaná biela farba, spomalovačky, pozadie ala pokémon atď...). Jeho zámerom nieje akcia ale skôr zamyslenie sa nad dôležitosťou života, ale čo si budem nahovárať, bitka proti kope robotov bola parádna. Určite sa tu vyskytne veľmi veľa odpadov ale tak isto aj 5*. Ja som za tú druhú variantu.

Futurama: Benderovo parádní terno (2007) (video kompilace)

Nebola to žiadna sláva, ale určite to zabavilo viac ako väčšina televíznych amerických komédií. Pre milovníkov futurami povinnosť.

Babe - galantní prasátko (1995)

Nemám rád filmy kde zvieratá hovoria, ale toto je určite najlepší z nich. Zvieratá sa hýbu a rozprávajú ako naozaj. Príbeh je vytvorený hlavne pre deti, takže nad tým netreba vôbec premýšľať. Zaujímavosťou je že sa tento film objavil v knihe 1001 film ktoré musíte vidieť, než umriete.

Bubba Ho-tep (2002)

Veľmi originálne a veľmi zábavné. Nápad ako z crazy komédie ale niektoré scény sú spravené veľmi chladne, až som mal pocit že pozerám nejakú drámu. Niektoré hlášky a rozhovory sú fakt perfektné, a ani práca s kamerou nieje úplne najhoršia. Nesadne to každému ale určite si nájde skalných fanúšikov. Dúfam že nakoniec obsadí do druhého dielu znova Campbella.