A.I. Umělá inteligence (2001)

Po dalším zhlédnutí musím snížit hodnocení. Velice by mě zajímalo, jak by film dopadl pod taktovkou Kubricka. A chtěl bych mít taky Teddyho :(

Dračí války (2007)

Film se snaží naservírovat nám úžasný příběh o zrození draka, který je však podán s nulovým nadšením. Další hřebík do rakve přidává nesmyslný scénář, kdy např. vojákům z dob starého Japonska stačí na ochranu před kulkami malé štíty; vždy, když dojde k situaci (což bylo asi tak 2x za celý film), že zlý drak má příležitost hlavní hrdinku sežrat, tak akorát řve na celé kolo a překvapivě (sarkasmus) v té chvíli zasáhne cizí síla a hadovi pokazí příležitost; o nějakých pocitech mezi hlavními hrdiny nemůže být řeč, tak se alespoň film snaží pochlubit spoustou výbuchů. Jednu hvězdičku dávám za babičku, která se snažila projít plotem, kterážto mě totálně rozesmála.

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Hodně nepovedené pokračování kultu, které potápí hrozný scénář. Nejvíce mě rozesmály nesmyslné zvuky šelem ve dvou scénách.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Úchvatné sci-fi dílko, ve svém žánru zřejmě to nejlepší. Nezapomenutelný Arnie a jeho ne méně drsný protivník, kultovní hlášky, akční scény a vizuální efekty.

Terminátor (1984)

Velice dobre sci-fi s kamennym Arniem, ktere bohuzel trochu ztraci tou vyvrazdovackou na policejni stanici.

Pelíšky (1999)

Jeden z vůbec nejlepších českých filmů.

Eragon (2006)

Měl jsem to potěšení číst ještě dávno před zhlédnutím filmu knihu a tudíž můj zážitek po závěrečných titulcích byl čistá deprese. Dnešním trendem je rozdělit populární filmy do více dílů, příkladem jest Hunger Games, Harry Potter, Twilight a Hobit (i když zde to není z důvodu lepší věrohodnosti děje, ale z čistě finanční stránky). Tak proč sakra Eragon, kniha o téměř 500 stránkách, je nahuštěna do 104 minut (mínus titulky je to asi hodina dvacet). Příklad za všechny - výchova draka zabere podstatnou část knihy, zatímco film ji odbude 30ti vteřinovou sekvencí. Bum! Od mláděte po dospělého draka lusknutím prstu. Film má navíc spoustu hluchých míst, nelogických událostí, trapného hezounka, jež se do role vůbec nehodí a to samé by se dalo říct o Ironsovi, který mi zde přímo způsoboval porodní bolesti. Celý film jsem čekal na souboj draků a dočkal jsem se jedné ubohé bitky. Dvě hvězdičky dávám za draka a za to, že občas dovedl film dokonce dojmout. Jak dovedl film v kinech uspět si nedovedu vysvětlit, ale zřejmě to nebyla taková sláva, protože další dva knižní díly se ke zfilmování nechystají.

Nekonečný příběh 3 (1994) odpad!

Tohle prece nemohl nikdo myslet vazne! Takhle zmrvit nekonecny pribeh! Stydte se!

Nekonečný příběh (1984)

Rozhodne nejlepsi fantasy film, co kdy vznikl. Krasne ztvarnene postavicky, vsudypritomna nicota a pribeh maleho kluka, ktery musi zachranit fantasii by meli vydet vsechny modeni deti, aby pochopili. Strhujici!