Pig (2021)

Nicolas Cage hraje v poslední době v samých sra..., ale jednou za čas si umí vybrat solidní námět. Nejprve to byla Mandy, teď zase Pig. Není to určitě film pro každého, protože se všeho všudy nic moc nestane. Cage hledá své ukradené prase. Jednoduché jako facka. Jeho postava a celkové tempo mi ale hodně sedlo. Film působil velmi sebevědomě, každý záběr byl promyšlený. Atmosférou mi trochu připomínal právě Mandy. Povídání na YouTube.

Zlato (2022)

Hodně skromný film s velmi skromným obsazením, který se odehrává na velmi malém prostoru. Efron se vydá napříč nehostinnou australskou krajinou do místa zvaného Compound, aby našel své štěstí. Odváží ho tam chlápek ve svém džípu a po cestě se z rádia dozvídáme něco málo o světě, v němž se film odehrává. Ekonomická situace je nepříznivá a lidé se obrací sami proti sobě, aby přežili. Než však kluci dosáhnou svého cíle, tak narazí na zlato v zemi. A když po odkopání zjistí, že našli několikatunovou hroudu, kterou nemají šanci odvést, vydává se řidič do nejbližšího několik dnů vzdáleného města, aby přijel s bagrem. Efron je nucen zůstat na místě a strážit svůj poklad (i když tenhle aspekt byl poněkud nelogický vzhledem k tomu, že se místo nálezu nenachází na žádném specificky významném místě, kde by někde zlato našel a také proto, že zlatou hroudu opět zakopali, takže kdyby ji někdo našel, byla by to velká náhoda... mohli ji tam jednoduše nechat a odjet do města spolu... ale zase ruku na srdce, kdybyste našli zlatou hroudu v ceně stovek milionů dolarů, taky byste ji nenechali napospas). Při skromném rozpočtu 6,5 milionů USD si na sebe mohl film vydělat před pandemií už v kinech, za současné situace ale těžce propadl. Snad ho spasí aspoň VOD a streamovací platformy. P.S. Nečtěte obsah k filmu, je až MOC podrobný.

Princezna D. (2021)

Tohle mi nijak zvlášť nesedlo. Pokud mi film něco dal, tak jsem poznal, že život královské rodiny je neskutečně fádní a předem nalajnovaný. Kristen byla ok, pravítkem přes ruce bych dal tomu, kdo vymyslel tak neinspirativní a nicneříkající název filmu (chápu, že to bylo její rodné jméno, ale zároveň pochybuji, že to ví většina). Dvě scény mi utkvěl v paměti – Diana, když hraje hru na pravdu se svými syny a její smíření s rozvodem, načež následovala krásná půlhodinka.

Doba ledová: Mamutí drcnutí (2016)

V pořadí 82. díl Ice Age vypadá, jako kdyby za volantem sedělo pětileté dítě, kterého každou chvíli vystřídá dětinský dospělák. Na jednu stranu sledujeme potrhlosti všeho druhu bez ladu a skladu, očividně mířené na děti, načež musíme protrpět chvíle plné dospěláckých problémů, jako je svatba, uvadající vztahy, milenec dcerušky, a co je ze všeho nejhorší, chování zvířat, které v podstatě odráží život lidí, což nedává žádný smysl. Jo a do toho přichází zánik země. Všechno je to zkombinováno do podoby, za kterou by se styděli i pejsek s kočičkou. Nejúsměvnější je, že tohle v kinech vydělalo 4násobek svého rozpočtu :D. Divím se, že tvůrci doteď nevydali celovečerák s potrhlou veverkou, miliarda by byla jistá.

Síla psa (2021)

Nic jsem nečekal, nic jsem nedostal. Při sledování jsem měl pocit, že se Campion pokouší napodobit Malicka, ale střílí prázdnýma. Největší šok pro mě byl, když jsem zjistil, že Dunst a Plemons jsou manžely i ve skutečném životě, protože jsem jim jejich manželství a zamilovanost vůbec nevěřil.

Black Friday (2021)

Rádoby „hororová/komediální“ pitomost, která nestojí vůbec za pozornost. Jedinou pozitivní stránkou je ani ne hodinu a půl dlouhá stopáž i s titulky.

Belfast (2021)

Takový obyčejně natočený příběh z neobyčejného prostředí. Branagh se nesnaží hrát na divákovi nervy nebo nás šokovat, na druhou stranu ničím nezaujme. Naprosto tuctový snímek.

Designing Middle-Earth (2002)

Nádherný dokument o vzniku Středozemě, respektive její filmové podoby. Vtahující podívaná.

Plán hry (2007)

Klasická nenáročná (a po finanční stránce velmi úspěšná) Disneyovka, ve které nás Rock učí o důležitosti rodiny. Nehledejte v tom žádnou logiku, prostě se bavte nebo to vypněte, jinak se z toho zblázníte :). Zkrácení o dvacet minut by filmu rozhodně neuškodilo. Rozpočet: 22 milionů USD. Box office: 147 milionů USD.

Discovering David Dobrik (2021) (pořad)

1. díl: Dobrikova youtube videa jsou hodně nahypovaná, při jejich sledování máte pocit, že žije hyperaktivním životním stylem. Hned v prvním díle je ale poznat, jak obyčejní všichni jsou, což nemyslím špatně. Jednoduše řečeno, každý se velmi rád předvádí, když David točí vlog, ale ve skutečnosti není jejich dobrodružná cesta po Evropě tak záživná. Při sledování jsem nemohl z hlavy vytřást myšlenku, jak s námi dokáží manipulovat sociální média. Stačí dobře sestříhané video, upravená fotka nebo dobře promyšlený příspěvek a vzniká iluze dokonalého života. Každopádně... v úvodu se podíváme na chvilku na Davidovo rodné Slovensko, pak se parta vydá do Řecka, aby skončila v Chorvatsku. Bohužel po produkční stránce mě první díl vůbec nenadchl. Nejlepší bylo, když David poznával své fanoušky. 2. díl se odehrává celý v Dubaji a je o poznání záživnější. Ve 3. díle zavítá celá grupa do Afriky.