L. A. - Přísně tajné (1997)

Je tu toľko postáv, ktoré sa nejakým spôsobom zapoja do deja, a pritom všetky kvalitne a typologicky vhodne obsadené, a predovšetkým presvedčivo zahrané. Od malej role neúspešného bisexuálneho herca (Simon Baker známy predovšetkým zo seriálu Mentalista), cez stredne veľkú rolu luxusnej prostitútky (Kim Basinger) až po ústredné postavy policajtov (Russell Crowe, Guy Pearce, Kevin Spacey a James Cromwell). Práve neodfláknutý casting je hlavným kúzlom tohto filmu. Príbeh síce neohuruje niečím extra špeciálnym, ale je zaujímavý, navzájom prepojuje pomaly celé mesto s takmer celým policajným oddelením a prinesie uveriteľnú zápletku s akčným koncom. Suma sumárum určite jeden z najlepších detektívnych filmov. Len ten Oskar pre Kim? Bola to dúfam neoficiálna kategória Krása, lebo inak...

Mlčení jehňátek (1991)

Dosť možno najlepšie predstavenie postavy pred jej samotným príchodom na scénu. Všetky tie informácie od viacerých ľudí, pomalá cesta uličkou, a tam čaká Dr. Hannibal Lecter. Prvý spoločný dialóg s Clarice dal jasne najavo s kým máme tú česť. Už len ten pohľad Vás nenechá chladným. Clarice sa tej nervozity nedokáže zbaviť a musí s ňou neustále bojovať. Nezabudnuteľná dvojica, ktorá nás ruka v ruke privedie k Buffalo Billovi, ktorý je rozkošne znepokojivý. Klasika, ktorá si zaslúži miesto v každom rebríčku najlepších filmov.

Americká krása (1999)

Názov a ani obal DVD ma veľmi nelákal. Ale film mi nedal šancu ani raz oľutovať, že som sa ho rozhodol sledovať. Takto podarený film sa často nevidí.

Sbal prachy a vypadni (1998)

Mám rád tie zvraty a neúspešne úspešné boje so zk*rveným pechom. Prvý raz som tu mal česť vidieť, dnes už jednotku akčných filmov, Jasona Stathama. Ako skvelý bonus poslúžil Vinnie Jones, ktorý sa časom prepracoval k statusu hviezdy béčkových filmov. Radosť sa pozerať.

Traffic - Nadvláda gangů (2000)

Jednu dobu bolo veľmi populárne točiť filmy štýlom 3 príbehy, ktoré na začiatku sú samostatné, následne sa začínajú navzájom ovplyvňovať až sa na konci úplne pretnú. Traffic patrí medzi tie naj. Všetko je na vysokej úrovni.

Akta X (1993) (seriál)

Kultový seriál. Prvá séria je skvelá. Druhá a tretia majú stále päť hviezdičkovú úroveň a dotvárajú, umocňujú skvelý dojem. Dana Scully sa navždy zapísala do mojej mysli. Od tretej ide kvalita viac a viac dole. Nachvíľu chytá druhý dych až v predposlednej sérii. V názore na Akta X sa bije veľká spokojnosť s dojmom o premrhnanosti potenciálu. Finálna pointa mi prišla viac než dobrá, len jej bohužiaľ predchádzalo veľké množstvo naťahovacích a nikam neposúvajúcich dielov.

Podfukáři (2004) (seriál)

Podfukári majú svižný dej, bez zbytočných hluchých miest. Klamať, klamať, klamať. A keď Vás chytia, tak znovu klamať. Nie je nič lepšie, ako dvojitý podfuk. Príjemná záležitosť, ktorá na dobu trvania jedného dielu zvýši hodnotu Vášho televízora.

Kriminálka Las Vegas (2000) (seriál)

Rozhodne najlepšia zo všetkých "Kriminálok". Oproti Miami a New York je práve prostredie Las Vegas to najzaujímavejšie a partička kriminalistov pestrá a zaujímavá.

Dr. House (2004) (seriál)

Na prvý pohľad monotónny seriál. Pacient, záhadná choroba, hľadanie liečby, vyliečenie. No každý diel Vás odmení bohatou hrsťou ironických poznámok, slovných súbojov a hier mačky s myšou. A každého verného diváka jednoducho musí potešiť, akým vývojom prechádza nielen House, ale aj jeho nohsledovia. Nemocničných seriálov je veľké množstvo, no len jeden má vicodinovú príchuť.

Přátelé (1994) (seriál)

Hlavným úspechom seriálu je skvelý casting. Herci vytvorili partičku, ktorej človek ľahko uverí to priateľstvo. Prvé série sú tie najkvalitnejšie. No aj ku koncu má seriál stále čo ponúknuť, teda hlavne verným fanúšikom. A pozrieť sa dá znova, opätovne, viackrát a zasa. Nikdy nesklame a vždy poteší.