Okénko (1933)

Herecký koncert Baarové, Nedošínské a Haase. A všichni v nejlepší formě! Navrch výborný scénář, který využívá potenciál herců na maximum. Výborná zábava ze starých zlatých časů....

Avengers (2012)

Takhle má vypadat blockbuster!

Signál (2012)

Nic nového......Nezáživná komedie, které se u nás točí jako na běžícím páse. Vcelku příjemná ke koukání, ale už v půlce filmu víte, že na něj do zítřka zapomenete.

Iron Man 2 (2010)

Slabší, nicméně stále zábavné pokračování jedničky na poměrně vysoké úrovni.

Obrácení Ferdyše Pištory (1931)

Místy dost chaotický, celkově dost nevydařený film. Hodně se tu zpívají dlouhé, nudné písně a rozhodně mi to tedy nepřišlo jako komedie. Značně podprůměrný starý film. Po druhém shlédnutí třeba svůj názor opravím :)

Šenkýřka „U divoké krásy“ (1932)

Trochu přehnaná komedie která dnes funguje snad jen na LSD. jelikož jsem ho nepožil, bavil jsem se asi z poloviny. Film dost těží z groteskového humoru němé éry, jakoby si tvůrci se zvukem neuměli poradit. Zvlášť dialogy jsou místy dost debilní, ještě že to zachraňuje sexy Liduška Baarová a nádherná příroda Tater.Přemýšlet nad tím proč se chata na Popradském plesu jmenuje U divoké krásy a proč je na ní čerpací stanice, nebo nad tím proč hrdinové seběhnou od vodopádu Skok o 1000 metrů níž a 10 kilometrů dál během několika vteřin, asi nemá smysl. nejvíc mě ale irituje podivná postava domovníka či co to je, která naprosto bez návaznosti a nejmenší logiky KURVÍ celý film. Snaží se napodobovat Burianův humor a jeho žvatlání tak ubohým a trapným způsobem, že je to spíš k pláči. Film jako celek má smysl dnes už asi jen pro fajnšmekry, kteří mají zájem o staré české filmy. Přes všechna tato negativa bylo pro mě sledování tohoto snímku příjemným zážitkem, proto trochu v rozporu se sáhodlouhou kritikou filmu uděluji 4 hvězdičky.

Iron Man (2008)

Správně vyvážený komiksák: Film, který má charismatického hlavního hrdinu, který utáhne celý film (trilogii). Je to odlišný typ hrdiny, než jsme zvyklí - starší milionář, génius a vynálezce, který si jen tak mimochodem sestrojí trochu lepší brnění. Právě hlavně scény, kdy svůj výrobek piluje v dílně, jsou nezapomenutelné. A tím se dostávám k dalšímu atributu: nechybí humor, nejen výborná akce, ale především skvělé dialogy, které zvyšují napětí, dokáží pobavit i překvapit. Baví mě hlavně jiskření mezi Tonym a Pepper, má to šťávu, oba si své role doslova užívají. Zkrátka super start série!

Pacientka Dr. Hegla (1940)

Staré filmy mám rád...Téměř vždy jsou kvalitní. Ale občas se najdou vyjímky.

Thor (2011)

Výborná komiksová zábava. Fantastické efekty, komediální vsuvky (u věty "To jsou vaše komnaty?" jsem se málem posral smíchy), napínavý děj a charismatičtí herci (ať už výborný lehce sebeparodický Chris Hemsworth nebo půvabná Natálka Portmanová) dělají z tohoto filmu prvotřídní efektní podívanou. Těším se na pokračování.

Captain America: První Avenger (2011)

5 hvězdiček za originalitu. Steve Rogers je správněj klaďák a jakmile se chopí svého nového štítu, začíná opravdu jízda. Škoda jen, že výborný Hugo Weaving tak brzy strhl svou tvář a vystupoval jako nevýrazný Red Skull. Napodruhé se mi to líbilo asi ještě více než poprvé.