Posledních pět let (2014)

40-50% ... Základ muzikálu - pesničky - boli arytmické, amelodické a proste špatné (výnimka potvrdzuje pravidlo). Boli niekde na polceste medzi hovoreným slovom, recitáciou a spevom. Námet filmu sám o sebe zlý nebol, ale tie pesničky všetko dosrali. No scenáristicky tiež skôr prvoplánové než aby si dali viac na tom záležať. No ale vlastne to nebolo až také klišé ako iné romantické americké filmy. A s ústredným duom som tiež nemal problémy.

Timbuktu (2014)

75-80% ... Ďalší film tématicky sa hodiaci k súčasnej situácii. Dedina v Mauritánii ovládaná džihádistami a ich hlúpymi pravidlami obmedzujúcimi každodenný život - ženy môžu ísť na trh iba ak majú ponožky a rukavice, zákaz hrania futbalu, zákaz počúvania a hrania hudby, zákaz nečinného státia na ulici a množstvo iných stupídnych pravidiel. Celá komunita verí v Allaha, no každý si tú vieru interpretuje inak. Džihád neznamená schytiť zbraň vnucovať ľuďom to čo chceš alebo ich rovno zabíjať. Džihád sa dá viesť pomocou hlavy, a šírenia toho čo považuješ za morálne správne a v súlade s tvojím náboženstvom. Timbuktu je film aj o tomto, aj keď poväčšine krutý, pretože pravidlá džihádistov majú navrch. No pekne vidno tú rozdielnosť v zmýšľaní jednotlivcov.

Signál z neznáma (2014)

55-60% ... Sci-fi mystérium, ktoré si poletuje vo vzduchu bez kvalitného základu. Názov filmu mi tiež nepríde príliš vhodný. Nie že by to bolo úplne nezaujímavé, ale scenáristicky tak polo-odvedená a nepresvedčivá práca. Chovanie postáv poväčšine veľmi hlúpe. Hudba však bola celkom pekná. A záver sa tiež vydaril.

Fruitvale (2013)

70% ... O obyčajnom černochovi, ktorý chcel zmeniť svoj život, no farba jeho pleti ho vopred odsúdila. Materiál vhodný k aktuálnemu dianiu v americkej polícii. Scenáristicky miestami trochu odfláknuté, ale inak emocionálne silné. A chápem použitie handy cam pre dosiahnutie väčšieho realistična, ale s výnimkou policajnej scény sa sem vôbec nehodila.

Píseň moře (2014)

75-80% ... Krásna rozprávočka. Keltská mytológia. Nádherná animácia. Pohladí dušu. Ale miestami bola až príliš uspávanková.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

90-100% ... Postapo Fast & Furious. Šialený svet, chorí ľudia. Kde je vlastne hranica šialenstva a zdravého rozumu? Možno vám niečo k tomu práve tento film povie. Úžasne nepríjemná výprava. Fantasticky dekadentný vizuál. Nenormálna hudba. Jednoduchá storyline, ale fungujúca. Hriešne drsný a sexi Tom Hardy, zmrzačená ale stále očarujúca Charlize, ale aj zbytok castu výborne dopĺňal šialenstvo tohto ponurého a dezolátneho sveta.

Posedlost (1981)

80-85% ... Rozklad vzťahu na pozadí niečoho nadprirodzeného. Vynikajúco vykreslená psychológia postáv. Výborné herecké výkony a práca s kamerou. Veľmi skleslá až depresívna atmosféra. Prostredie rozdeleného Berlína ešte viac umocňuje rozpoltenosť postáv a atmosféru. Menší mindfuck.

Kingsman: Tajná služba (2014)

80-85% ... Kick-Ass meets James Bond. Bolo to vtipne, bolo to akcne, malo to vybornu hudbu a kameru. Suslavy Samuel L. Jackson bol genialny. Ale aj ostatni herci boli super na cele so sympatickym Taron-om Egerton-om. Scena v kostole je jednoducho masakralna (OMG!) a netradicny ohnostroj tiez pobavil. K uplnej spokojnosti mi azda chybal trochu sviznejsi spad a viac OMG momentov.

Naked Boys Singing (2007)

40% ... Pekní chlapci, dobrí tanečníci aj speváci, sem tam humor, ale inak dosť nuda. A po technickej stránke des.

Delikatesy (1991)

75% ... Čo budete robiť ak sa vaše zásoby mäsa výrazne stenčujú? Možno aj niečo také ako v Delicatessen. Francúzsky humor, dystopická spoločnosť, expresívne výrazové prostriedky. Bolo to iné, bolo to divné, bolo to aj vtipné, ale iba trochu znepokojujúce.