Kung Fury (2015)

Poriadny výfič! Taká hovadina, že to až bolo neskutočne dobré. Maximálny úlet. Tento kraťas proste musíte vidieť.

Bílý Bůh (2014)

80% ... Ako psíčkar sa viem do tohto filmu veeeeľmi vcítiť. Bolo to pre mňa emocionálne silné. A vlastne aj koncepčne celkom inovatívne. Výborná hudba ma sprevádzala filmom. A proste páčilo sa mi to. ;)

Letiště '77 (1977)

Och. Nápadom lepšie ako dvojka, ale ten scenár, pre pána Jána. Na konci som si len dobre zanadával.

Podnájemnice (2014)

50% ... Hrozne rozháraný film, ktorý nevyužil svoj potenciál aj napriek dobrému obsadeniu. Nadnášal sa celý čas vo vzduchu priemernosti.

The Frame (2014)

75% ... Veľa hudby za málo peňazí. Výborne vystavaný mysteriózny filmík so zaujímavou, napínavou a nervydrásajúcou atmosférou s výborným hudobným podmazom. K úplnemu koncu som si už vravel, že toto ste napríklad nemuseli, ale celkovo vôbec nie zlé. Herci neznámi ale dobre to dali. Nápaditá práca s kamerou. Ak máte chuť na mindfuck, ktorý ale trocha pomalšie graduje tak chodzte do toho.

Letiště (1970)

70% ... Na vtedajšie pomery celkom kvalitný katastrofický film, až na to že napätá atmosféra bola prerývaná vtipnými scénami takže to v konečnom dôsledku nepôsobilo tak intenzívne katastroficky, čo by som pri takomto filme označil skôr za negatívny aspekt, aj keď tie vtipy neraz pobavili. Chýbalo mi nejaké vzrúšo, nejaká gradácia. Zaujímavá zmeska postáv. Hudobná vložka sa mi moc neľúbila. Vzťahy na pozadí sú len tak ľahko načrtnuté a moc sa v nich tvorcovia nerýpu, škoda.

Světlo (1987)

Pri takýchto filmoch je ťažko niekedy hodnotiť, keďže kultúru, ktorú zobrazuje je mi tak vzdialená, že chápať pozadie celého príbehu bolo priam nemožné. Miesto toho som sa sústredil aspoň na ústrednú dejovú líniu - otec chce zabiť svojho syna. Prostredie Mali je krásne aj keď pusté. Film mal však strašne pomalé tempo a bol ťažkopádny, ale i tak celkom zaujal dejovou výstavbou. Záver bol pre mňa mindfuck, naozaj neviem čo sa tam stalo :D

Sůl Země (2014)

75-80% ... Dokument o brazílskom fotografovi (Sebastião Salgado) s citom pre ľudskú prirodzenosť, ľudskú povahu, ľudské utrpenie i ľudskú krutosť. Jeho fotky priam ožívajú pred vami a prekypujú emóciami. V neskoršom období sa prejavila jeho vášeň pre prírodu, pre ktorej fotografovanie mal rovnako dokonalý cit.