Zprávař 2 - Legenda pokračuje (2013)

Pro mě prostě velká bída. Trapný humor, sci-fi scény a hodně nenaplněný potencionál tak skvělých herců. To nemluvím o poslední bitvě na louce, kde jsem dlouho neviděl tolik hereckých es na scéně a výsledkem toho? Nic! Škoda. Druhému dílu Zprávaře dávám 30% - dvě hvězdy.

Zprávař: Příběh Rona Burgundyho (2004)

Willa Ferrella žeru, to samé Stevea Carella, ale celkově mě zde moc nebavili a film v sobě nesl až na tři výjimky, vcelku trapný humor. Aspoň tak jsem to cítil já. Příběh bláznivého moderátora a ambiciózní moderátorky mi nepřišel top dějová trefa a sekce sci-fi utržených rukou a násilných zabití mi taky vůbec do komediálního kontextu nezapadly. Škoda, protože film má skvělé obsazení, ale určitě nevyužil potencionál herců. Já dávám slabých 35% - dvě hvězdy.

Zelená míle (1999)

Myslím, že tu bylo napsáno už všechno. Za mě jen klobouk dolů před Kingovo předlohou, Darabontovo zrežírováním a oskarovými výkony Toma Hankse a Michaela Clarka Duncana. Opravdu film má v sobě neskutečný feeling a tak trochu hořkou dojemnou pachuť. Jen více takto kvalitních filmů. Třeba i pozitivněji laděných ;-). Dávám 90% - pět hvězdiček.

Prodloužený víkend (2013)

No zajímavé to dílo nám Jason Reitman zrežíroval. Konečně něco, co není obvyklé a svým způsobem i originální. Dlouho jsem neviděl v hlavní roli Kate Winslet tak smutnou, ubrečenou a zoufalou, ale přesně to její role vyžadovala. I její filmový syn Gattlin Griffith ve svém mladém věku má něco odehráno a bylo to na něm jasně vidět. Když měl působit vystrašeně, působil tak. To i s jinými emocemi. A třetí do hlavní trojky - Josh Brolin. K němu taky jen samá chvála. Děj byl velice zajímavý a až na to, že si nejsem jistý, zda by se ve skutečnosti Adele dokázala až tak moc zamilovat, že by kvůli hledanému Frankovi dokázala riskovat a odjet úplně do jiné země. Avšak v jejím rozpoložení a situaci by se to stát asi mohlo. Všemu ostatnímu se dalo věřit, jako že už se to i někdy stalo. Tomuto drama dle knižní předlohy Joyce Maynarda dávám 80% - zasloužené čtyři hvězdy.

Joe (2013)

Nicolas Cage a mladý Tye Sheridan v hlavních rolích? No sám jsem byl zvědav, co tato kombinace přinese a teď můžu s chladnou hlavou říct, že toto spojení fungovalo výborně a hlavně neznámý Tye byl pro mě velkým objevem. Emočně působil nesmírně vyzrále a svoji roli zahrál výborně. Celkově film nebyl nijak pozitivní, ukrýval v sobě dost ošklivých záporáků, ale přesto byl dobře sledovatelný a diváka vtáhl do děje. Dávám 70% - tři hvězdy.

Hokejový zázrak (2004)

Krásně natočený příběh jedné zlaté party vedený osobitým a charismatickým koučem, který se nebál zkusit něco nového a ve své trenérské metody stále věřil. Odměnou mu za to neskutečný turnaj na kterém USA dokázala něco v té době neuvěřitelného, a to porazit "neporazitelnou" ruskou sbornou. Možná škoda, že se film věnoval především jen utkáním se Sovětským svazem a né už tak ani finálem. Je pravda, že semifinále bylo ale nejsledovanější a nejvíce překvapující. Kurt Russell v roli hlavního kouče byl velice charismatický a důvěryhodný, jenom chvála na něj. Celkově tomuto dílu režírovaném Gavinem O´Connerem nemám zas tak až moc co vytknout, ale přesto nedám pět hvězd, ale zasloužené čtyři ano - 85%.

Životní šance (2013)

Příběh Paula Pottse jsem sledoval když byl aktuální a nedivil se jeho dalšímu a dalšímu postupu. Překvapení bylo určitě jeho vítězství v celé soutěži, avšak určitě ne nezasloužené. Řekl bych, že i ten jeho příběh sehrál určitou roli. Obecně mám rád když podceňovaní lidé dokáží všechny překvapit a stanou se pro někoho idolem, pro jiné hrdinou. Právě v těchto show se tohoto můžeme často dočkat, vzpomeňme například na Susan Boyle. Tím jsem chtěl naznačit jen to, že příběh Paula stál za zfilmování. Zpět k filmu. James Cordan zahrál hlavní roli znamenitě a i ostatní herci předvedli solidní výkony. Líbilo se mi, že byl slyšet originální zpěv Paula, žádné předělávky. A ačkoliv nejsem fanouškem operní hudby, některé písničky si prostě rád poslechnu a pustím. Tento styl zpívají jen velcí zpěváci. Sečteno podtrženo, Životní šance mě zaujala a lehce i dojala. Dávám slabší čtyři hvězdy, zhruba 75%.

Noe (2014)

Noe je film, který je určitě potřeba vidět v kině. Sám jsem tomuto uposlechl a musím říct, že efekty, hudba a hlavně plno neskutečně krásných záběrů na velkém plátně úplně jinak vyzní. Co se týče děje, tak ten začal dost zajímavě vyprávějíc o samých začátcích Adama a Evy a až poté se to rozjelo k hlavnímu tématu Noemovi archy. Co mě na filmu nejvíce zaujalo je určitě skvělá kamera Matthewa Libatiquea, prostředí v kterém se děj odehrával a tudíž dohromady tyto dvě věci nám nabídly spousty nádherných záběrů a scén. Vyzvdvihnout musím i herecký výkon Russella Crowea i Jennifer Connelly. Na druhou stranu by filmu určitě prospělo více akce. Celkově mě Noe bavil a dávám mu čtyři hvězdy - 80%.

Zpátky ve hře (2012)

Film Zpátky ve hře nenabídl nic víc, čím by mě zaujal. Podívaná to byla příjemná, ale děj nesmírně předvídatelný. Bylo mi hned jasné, jak dopadne vztah mezi rolemi ztvárněné Amy Adams a Justinem Timberlakem či že určitě nevyberou egocentrického pálkaře. I emoce z filmu mi přišly takové mdlé, pomalé. Tudíž shlédnutí oukej, nenudilo mě, avšak žádnou nadstavbu film nepřidal, tudíž dávám průměrných 60% - tři hvězdy.

Čtvrtá hvězda (2014) (seriál)

Příběhově i dějově v jednotlivých dílech je to neskutečný úlet :-D. Ale na tom si Čtvrtá hvězda opravdu nezakládá. Spíše se snaží zaujmout svýma hláškama a mě nejvíc bavilo duo Novotný - Trojan. Jejich role a dialogy patřily určitě k tomu nejlepšímu co seriál nabídl. Celkově dle mého šlo o blbost, která ale rozesmála a stála za shlédnutí. Čtvrté hvězdě dávám 65% - tři hvězdy.