Za plotem (2006)

S animáky se zvířatama se jen trhl pytel. Tenhle se bude určitě řadit jen k průměrným z nich. Občas se člověk i zasměje, ale ne zase tak moc. .....60%

Monstrum (2008)

Musím bohužel podotknout, že nesdílím nadšení tak 90% uživatelů, kteří videli tento film. Již po 5 minutách mě začala bolet hlava a to z ztřesoucí se kamery. Vlastně máte 2 možnosti. Ta první je sledovat titulky, nebo se koukat na film, jelikož u tý třesoucí kamery se moc dobře oboje dělat najednou nedá. Naštěstí tam moc rozhovorů nebylo, krom samotného začátku, kdy čekáte na nějakou tu akci. Celej snímek je aspoň velice dobře ozvučen, zvláště pak scéna, kdy se rozpoutá střelba ze strany armády. Co se týče hororových scén, nepřipadaly mi nějak, že by se člověk bál. Jo a abych nezapoměl na naše monstrum, které mělo být konkurencí Godzilly....nic moc. Ničit teda umělo solidně, ale zase ze sebe plive nějaký potvůrky jako třeba v Válce světů nebo Vetřelci. Celkové hodnocení zní asi nasledovně: kamera = bolest hlavy, zvuk = super, děj = ušel....40%

Slunce, seno, erotika (1991)

Poslední díl se už tak moc nepovedl, ale zase ne že by to byla totální kravina to ne. Ale jen už to nebylo ono, jak se děj přemístíl do Itálie, i když česká nenažranost a chamtivost byla vidět i tam. Jediný, co mi tam nesedělo byl Djedar a Kaiser. Taky Helenka už nedostala tolik prostoru jako v předchozích dílech, trochu to zamrzelo. Člověk se mohl popukat smíchy hlavně v scénách, kde hrál roli "kompjútr". Nápad s nuda pláží byl taky dobrej, ještě, že babky taky neodhodily oblečení :D.....

Sicko (2007)

Michael Moore ví, jak si zahrát s lidskými city a to dokonale. Je to hodně emotiviní snímek. Vůbec bych se nedivil, kdyby vám tekly slzy. Ale jestli je to opravdu všechno tak, jak bylo natočeno, jestli americký systém zdravotníctví upírá lidem právo na léčbu, když nejste pojištění (když se k tomu pojištění vůbec dostanete, kvůli třeba 5 let starým zápalem plic) tak je to teda síla! Určetě by se na tenhle dokument měli podívat vysoce postavení politici a zamyslet se na tím, ale nepatří mi právo kritizovat Ameriku, nežiji tam a nevím jak to přesně chodí, ale určitě mi to dává další náhled na "dokonalou Ameriku". No aby jsme tak neskončili taky, stačí to zavádění placení za návštěvu lékaře.

Slunce, seno a pár facek (1989)

Druhej díl je taky skvělej, ale přeci jen o nějaký to procentíčko je lepší jednička a to svou originalitou a prvním nápadem. Ale to nějak moc facky neschazuje a nezahanbuje. Děj je zase naprosto geniální, ale za všechen ten humor můžou místní starší obyvatelé, kteří sledují každý krok kohokoliv kam se hne. No prostě jednoduše, taková klasická česká vesnice, ve který nikomu nic neunikne.

Slunce, seno, jahody (1983)

Naprosto nejlepší, co kdy Troška natočil. Komedie u který se bude řechtat každej a kdo ne tak je asi divnej. By se zdálo, že na vesnici se nemůže nic dít, ale naopak... jak se všichni znají navzájem a každej je drbnam, vycházejí najevo pravdy a upravený verze a to je k popukání. Ružičková se svým velice osobitým stylem je nepřekonatelná a nechtěl bych jí přijít pod ránu. Radši ty králíky budu jíst :D

Okamžik zlomu (2007)

Není to vůbec špatný. Anthony Hopkins hraje roli, která se k němu hodí, žádný prchačky nebo cokoliv podobný, naopak jeho osoba si pohrává se slovy a chytře poráží protivníka. Je to spíš taková kočkovaná, moc tý akce si tu neužijete, honičky by jste taky marně hledali. O to tu moc nejde, jde tu spíš o celý proces viny a neviny obviněného. Z jednoho pohledu se to může zdát nudný, ale není tomu docela tak. Z pohledu vyšetřovatelů pořád hledáte stopy a hlavně tu jednu a základní, která by vedla k usvědšení pachatele. Dávám tomu tak 65%, nebo tak 3 a 1/2 hnězdičky.

Já, legenda (2007)

Já, legenda se hodně přibližuje atmosférou a celkovým pojetím 28 dní, či týdnů poté. Jenže vůči 28 týdnů poté je to lépe pojato a dalo by se říci, že i rozhodně lépe zpracováno napětí, a lekaček je požehnaně. Zase jsme ovšem byly v nějakém opuštěném městě a běhaly všude možně zombíci, což nutí člověka trochu srovnávat s podobnými filmy. Ale Já, legenda z toho zatím vychází nejlíp. W. Smith zase obstojně podal svůj výkon. Co se týče role, kterou ztvárnila Salli Richardson, už se říct nedá, že by se nějak moc herecky předvedla, ani její vyděšený výraz mě moc nepřesvědšil, že se fakt bojí. Na pět to zase nebylo, není tam moc originální nápad a jsou tam někdy hluchý a nudný pasáže, ale nudit se nebudete a na Willa se dá vždycky dobře dívat.

Memento (2000)

Nejdříve jsem byl šokován, příběh, který běží komplet pozadu jsem ještě neviděl, tak jsem pozorně sledoval, abych nepřerušil návaznost a nic mi neuniklo. Naštěstí se to docela doařilo a vše do sebe zapadalo. Jen doufám, že závěr jsem dobře pochopil..... Ale nápad to byl originální a určitě jediněčný, a hlavně se povedl.

Četník ze Saint Tropez (1964)

Četník ze Saint Tropez nemá chybu. Skvěle nadabovanej Louis de Funés je v roli četníka nezapomenutelnej, Jeho humor a nekompromisní výraz si bude pamatovat každý. Příběh je docela prostý a jednoduchý, ale chování četníků je komediání na každým kroku a celý tomu dodává tu správnou atmosféru.