Dva výtečníci (1977)

Hned z počátku se seznámíme se dvěmi výtečníky. Ale co se týče jiných společných snímků této známé dvojice je to poněkud důmyslnější. Příběh je sice přeci jen strohý, ale i tak jde poznat určitý pokus o nějaký příběh. Hudba a příjemné prostředí zaručí pěknou podívanou, ostatně jako vždy. Neříkal jsi, že jich je jen 5 ? Já jich vidím osmnáct!

Policajtem proti své vůli (2005)

S. L. Jackson chtěl pravděpodobně zkusit i jiný žánr a tak se upsal této "komedii". Sice zde hraje takového typického černého rádoby policajta, který se s ničím nemaže. Ale snad bohudík mu zde sekunduje Eugene Levy, který za celou stopáž pár vtípků pronese, ale jinak nic nového pod obzorem. Ale bylo to koukatelné ;-)

Co horšího se může stát? (2001) odpad!

Tak tohle bylo teda úplně marný. Hodinu koukat na něco, co je absolutně o ničem se mi už dlouho nestalo. Je mi líto dvou hlavních protagonistů, kteří si tohle nezasloužili.

Píseň pro nevěstu (1998)

Adam Sandler s nehorázným účesem. A Drew Barrymore se mi líbila jako nikdy předtím. Jediné mínus je v tom, že se opět jedná o typickou, americkou romantickou komedii, při které Vám je konec už předem jasný. Ale to by to nebyla "Sandlerovka", která by Vás v průběhu nepobavila některými velmi povedenými, až ujetými fórky. S pěknými písničkami se jedná o jednoduchý a hezký film. ***

Tunelové krysy (2008)

Hned z kraje musím podotknout, že je mi úplně jedno, kdo to natočil. Já se díval na film z Vietnamu a především na zpracování klaustrofobických tunelů. Toto téma mne osobně velmi zajímá a tak jsem se na 1968 Tunnel Rats prostě těšil. Nechybí tomu akce, bezmoc a ani utrpení ve velmi drsném, až opravdu hodně brutálním hávu.

Temný rytíř (2008)

Temný rytíř změnil tabulky, Temný rytíř změnil rekordy, ... A mé očekávání bylo natolik vysoké, že jsem se na to dokonce vypravil i s několika přáteli do biografu. Avšak loupež v bance se mi velmi zalíbila a navnadila natolik, že jsem se těšil na další minutky tohoto "skvostu", ale časem se prostě míchá několik zápletek, střihy jsou rychlé a to, co má vylekat (scéna s falešným, mrtvým Batmanem na okně starosty), nevyleká, protože je předem jasné, že zrovna teĎ se něco stane. Další příklad viz. s detonátorem bomby na trajektech, kdy se opravdu asi dvacet vteřin čeká na nic, to mě už ale opravdu vzalo za své a musel jsem si jen plácnout do stehen ve stylu "no tak ale, to už je vážně moc! O co se to jako tvůrci snažili? ". I zbytečné natahování filmu prostě neprospělo, nacpat do něj opravdu tuny nepotřebných sekvencí a dalších příběhů je prostě podle mě zbytečné. Ale dal jsem Temnému rytíři další šanci na DvD s českým dabingem, no ale můj postoj se k tomuto "dílko" spíše zhoršil (dabingem to nebylo). Jediné co dělá tento film opravdu něčím vyjíměčným je prostě JOKER v podání (bohužel) zesnulého Heatha Ledgera, který prostě tomu vnesl onen vtip a alespoň tento jinak nudný film (až na dvě akční scény) odlehčil. No abych to shrnul v jedné větě: nafouklá bublina, která je zbytečně dlouhá, ve které se člověk napoprvé ztrácí, ale na druhou stranu obsazená jedním pošahaným maníkem ve fialovém sáčku.

Oko dravce (2008)

Kybernetika vládne světem a tak proč o tom nenatočit i působivý thriller že ? Ale přeci jen, působí to méně věrohodně, než-li Nepřítel státu. Prostě jsem se nedokázal přenést přes pocit (už zase!), že by se prostě něco takového skutečně mohlo odehrát. Začátek je poutavý, naháněčky jsou asi tím nejlepším, co se v dnešní době dá vidět a ještě vlastně to parádní ozvučení stojí za zmínku. Ale jinak nic nového pod sluncem. Asi jsem si to způsobil sám, svým velikým očekáváním k Oku dravce, ale nemohu říct, že to bylo špatné, to určitě ne. ***

Můj auťák Brouk (2005)

Lehce nadhodnocené tři hvězdičky, ale přeci jen je to z důvodu nostalgických. I v předešlých dílech se to jen hemžilo nepochopitelnými triky. A i v tomto "pokračování" tomu není jinak, i když některé mne opravdu zarážely, nakonec jsem to překousl (přeci jen, je to od Walta Disneye). No popravdě to možná bylo tou hudbou, která je opravdu povedená a dodává na atmosféře. Obsazení nevím, ale je asi to jediné, co se moc nepovedlo. Herbie 53 forever :-D

Jeff Dunham's Very Special Christmas Special (2008) (pořad)

Bezesporu nářez, ale nějak mi ta stopáž nesedla. Mohlo to být kratší a určitě by to i tak mělo spoustu humorných scének, takto už to bohužel zbytečně vaří z ničeho. Použíté fórky, který zná každý fanda Jeffa Dunhama z Youtube jsou sice velmi dobré, ale otřepou se. Ale i tak některé pasáže jsou opravdu skvělé. U mě vítezí přeci jen výstupy s Walterem a Achmedem :-)

Zametač stop (2007)

Zde Renny Harlin bohužel přestřelil. Film o bývalém policistovi ( S. L. Jackson ), který má opravdu zajímavou profesi Zametače stop nebo-li uklízeče v daném slova smyslu. Zametač stop je originální ve filmech oním řemeslem, které se mi líbilo a úklid byl zpracován velmi dobře ( rozuměno jeho postup ). Ale i tak je škoda, že se najde "pouze" dobrý námět, ale scénář je na tom nakonec podstatně bídněji. A zde to opravdu nezachrání ani ty známé tváře, což je velká škoda. PS: Na mistra Propera to prostě nemá !