VALL-I (2008)

"Loztomiloušké a klásné." VALL.-I je hezký, vtipný, a ke konci možná dojemný. Jedná se určitě o jednu z nejhezčích PIXARovek, ale také především nejoriginálnějších. Graficky se jedná o famózní žně, které ocení všichni, bez rozdílu věku.

Tropická bouře (2008)

Bezkonkurenční nářez letošního roku. Ben Stiller natočil ujetou akční komedii, která si dokáže dělat srandu ze všemožných filmů a herců. Sice asi po půl hodině se začne Tropická bouře potýkat se slabými místy, ale myslím si, že výsledný efekt za to stojí. Herecké obsazení je vážně skvělé a všichni ti zúčastnění dokáží vytvořit z Tropické bouře něco nezapomenutelného. Především Tom Cruise, který házel hlášku za hláškou a jeho role byla ta nejlepší, co tenhle film nabídl. Povedené, originální, akční a především vtipné - něco, co tu dlouho chybělo. 75%

Strážce (2006)

"Čtyřiadvacítka" mixnutá s Nepřítelem státu, na což se velmi dobře dívá. I když zpracování patří bohužel spíše k průměru, i tak se při tomhle krimi - thrilleru dobře bavíte, což je jedině dobře. Kiefer je pro role agentů a vůbec všemožných strážců zákona jako stvořený ( pořád vidím Jacka Bauera ), ale bohužel hraje ty druhé housle. Ty první totiž dostal na starost chytrý Michael Douglas, který se ohání vším možným, aby se očistil. No víc takových filmů by neuškodilo, avšak trošku zapracovat na scénáři ;-)

Chaos (2005)

Chytře napsaný, ale bohužel převídatelný film. Chytlavé bankovní přepadení, mohlo být přeci jen drobátko delší, protože poté snímek ztrácí grády a pomalu upadá. Nějaké nelogičnosti se najdou, ale pokud dokážete vypnout a pouze sledovat, nic vám vadit nebude ;-) Hlavně s dvojicí Statham, Snipes. ***

Fenomén (1996)

Jon Turteltaub natočil krásný příběh, o člověku, který získal neuvěřitelné schopnosti. Romantické drama se skvělým Johnem Travoltou a pěknou hudbou.

Lovci pokladů: Kniha tajemství (2007)

Užít si dvě hodinky dobrodružství se starou partou, je přeci jen něco. Nestává se kolikrát, aby druhý díl byl na stejné úrovni, jako díl první. Ale i přes to jsou noví Lovci pokladů dobří jako poprvé, v některých ohledech i lepší. Mohlo by z toho být přeci jen i pěkné třetí pokračováníčko ;-)

Rudý škorpion (1988)

Rudý akčňák mého dětství, jako malý jsem se na něj vždy těšil a pořád jsem ho "žral". Pokud to vidíte dnes, spíše se tomu usmíváte. Na akční film je akce docela málo a spíše proto se Dolph kamarádí s křováky, což na stylu nepřidá - ale přeci jen je to béčkový akční film, na kterém se ujíždělo před dvaceti lety. Nazval bych to Rambo 3 a 1/2.