Denní směna (2022)

Jamiemu Foxxovi rola zabijaka upírov sadla, ale jeho parťák Dave Franco bol na facku. Film má zopár zábavných momentov (hlavne so Snoop Doggom a Scottom Adkinsom), no väčšinou kĺže na vodách priemeru. Hlavná zápletka je jedno veľké klišé, tak ako správanie aktérov a niektoré akčné scény stáli fakt za päť korún. Zamrzí tiež, že tvorcovia načrtli mytológiu upírov i Únie a následne sa tým prestali úplne zaoberať. Slabšie 3 hviezdy.

Rod Draka - Potomci draka (2022) (epizoda)

Prvá časť House of the Dragon ma milo prekvapila. Od spin-offu Game of Thrones som po poslednej sérii skutočne nečakal veľa, ale nová časť je skutočne solídna osmička. Paddy Considine je ako Viserys veľmi charizmatický, Matt Smith s postavou Daemona na jednotku stvárňuje arogantného princa a Milly Alcock si už po niekoľkých scénach získala moje sympatie. Bohužiaľ, ostatné postavy mimo rodu Targaryenovcov ma príliš nezaujali a prvej epizóde tiež chýba silnejší odpich v podobe neočakávaného zvratu. 8/10

Volejte Saulovi - Série 6 (2022) (série)

Skvelá posledná séria, ktorá ma bavila ako pri časti s drogovým bosom Lalom, tak aj pri ukončení príbehu prefíkaného podvodníka Saula.

Volejte Saulovi - Všechno je to pryč, Saule (2022) (epizoda)

BCS za mňa preskočil o jednu triedu svojho predchodcu BB. Záverečná časť krásne ukončila dobrodružnú jazdu Jimmyho McGilla. Saul dostal čo si zaslúžil, no pri pohľadoch Jimmyho a Kim sa mi lámalo srdiečko.

Nene (2022)

Nope má skvelú kameru, je vizuálne prívetivý, miestami atmosféricky výnimočný a na prekvapenie aj pomerne zábavný. Daniel Kaluuya a Keke Palmer hrajú svoje roly perfektne a za zmienku stojí aj charizmatický Michael Wincott. Po hororovej stránke však nie je Nope desivý, v rámci sci-fi žánru neprináša nič, čo by sme už nevideli, a jeho akčná časť ma nezaujala. Rozhodne mu nechýba originalita a niekoľko výrazných scén (opica v štúdiu, krvavý dážď), no Peele ich nedokázal predať ako celok. Aj preto sa film v niektorých častiach zbytočne ťahá, miestami nedáva zmysel a v konečnom dôsledku pôsobí nekomplexným dojmom. 6/10. Viac v recenzii.

Batman (2022)

Výborrný Batman, ktorý nám ukázal, že hrdina Gothamu nielen rany rozdáva, ale aj prijíma. Záporák slušný, vyšetrovanie zábavné, ale film mohol byť o niečo kratší. Miestami mu chýba spád, akcia a trochu sa vlečie.

Predátor: Kořist (2022)

Na tak krátku stopáž sa filmárom podarilo vytvoriť medzi bratom a sestrou skvelú chémiu, ktorá podporovala napätie pri strachu o ich život. Potešilo ma aj vykreslenie motívu Predátora (útočí na hrozbu, primárne hľadá stále väčšie výzvy) a záverečný súboj. Je pravda, že rozbeh sa trochu tiahol, ale väčšinu času ma bavila aj indiánska časť bez stálej prítomnosti lovca.

Sirotek: První oběť (2022)

Aby sa neopakoval príbeh jednotky, scenáristi museli prísť s niečím novým, originálnym a odzbrojujúcim. Postupnú manipuláciu rodiny a ich neskoršie vyzabíjanie teda rovno vylúčili. Treba uznať, že twist, s ktorým vyrukovali, bol pomerne rýchly a skutočne neočakávaný. Vďaka nemu sa stal Orphan: First Kill brutálnejší, adrenalínovejší, ale zároveň menej psychologický s chýbajúcou hororovou atmosférou. Bohužiaľ, hlavná pointa bola tiež postavená na veľmi nelogickom správaní sa jednej z hlavných postáv. V jej prípade si určite množstvo divákov ihneď povie, že takto by sa v skutočnosti nezachoval nikto. I keď si film zvolil približne v polovicu cestu odľahčeného trileru s čiernym humorom, ani vtedy nebol taký zábavný, ako by som čakal. Bizarných podrazov od Esther mohlo byť viac a pokiaľ sa už chceli tvorcovia miesto napätia a atmosféry zamerať na vzájomné útoky a spory, mohli pritlačiť viac na pílu. Zdalo sa, ako keby sami filmári miestami nevedeli, či chcú ísť cestou zábavy alebo serióznosti. Aj preto záverečných desať minút pôsobilo priam neúmyselne smiešne a kvôli hlúposti vedľajších postáv som chtiac-nechtiac muse nadržiavať vrahyni Esther. Film ma v kine síce celkom bavil, zákernú Esther milujem, ale vysoko nepravdepodobný zvrat a jeho pokračovanie obrátili celé smerovanie Siroty naruby. 5/10 __ Viac v recenzii.

Srbský film (2010)

Právom kontroverzná legenda, ktorú buď ľudia milujú alebo nenávidia. Radím sa do prvej skupiny. Srdjan Spasojevič dokázal explicitným spôsobom vykresliť odpudzujúce „umenie“ snuff filmu a vyvolat vo mne znechutenie i hnev, aký som pri filme dlho nezažil.

Mučedníci (2008)

Originálny námet, explicitné a desivé spracovanie. Mrzí ma len, že koncept tajnej organizácie nebol dotiahnutý do konca a našlo by sa v ňom veľa logických nezrovnalostí.