Já, mé druhé já a Irena (2000)

Klasika, svoju dobu Ja, moje druhé ja a Irena dávali na slovenských kanáloch prakticky neustále. Paradoxne veľkou konkurenciou vo vtipnosti popri Jimovi boli jeho traja čiernošskí synovia, ktorých sku*vene vulgárne hlášky v*jebane dobre okorenili túto d*bnutú komédiu.

Tajemství řeči těla (2008) (TV film)

91 minút o tajomstvách reči tela mi príde ako zbytočne natiahnutá stopáž, pričom behom tej hodiny a pol sa tvorcovia až príliš často opakujú, ako keby chceli docieliť to, že ich zdelenie pochopia aj jedinci, ktorým to nepáli zrovna príliš rýchlo. Ale inak zaujímavý dokument, len tie minúty sú trocha prepálené.

Vejška (2014)

Identicky natočené ako predošlý Gympel, taktiež aj kvalitatívne na veľmi podobnej úrovni, pričom druhá časť mi prišla o nejaký ten kus podobnejšia realite. Mádl opäť skvelý, Vorel priemerný a Josefíková (Julie)?. "To já jsem myslela, že ta Julie je taková slušná holka, ne?" - "Normální kurva je to."

Mezi náhrobními kameny (2014)

Dobroš, naozaj celkom dobroš, ALE... pretrvávajú vo mne pocity, že režisér mohol viac pritlačiť na tiesnivú atmosféru, ktorej sa miestami naskytovalo skutočne dostatok (videl som v nej veľký potenciál!!) a odobrať všetky scény s malým TJ-om (ich implementáciu do snímku považujem asi za najväčšie mínus a absolútne nedokážem pochopiť ich opodstatnenie). Ale nevadí, takmer dvojhodinový, napínavý thriller si ide "to svoje" a v podstate vás ani moc neohúri, no ani neurazí. P.S. úplne súhlasím s Enšpíglom.

Bullittův případ (1968)

Celkom slušná kriminálka, so špecifickou hudobnou stránkou, dobrou atmosférou, charizmatickým McQueenov a výbornou auto-naháňačkou. Bullitov prípad má ale taktiež príliš pomalý rozbeh, natiahnutý záver, žiadne špeciálne rozuzlenie a celkovo sa na ňom už podpísal zub času. Ale možno som len v danej chvíli nemal chuť na podobnú žánrovku.. kto vie.

Upír z Feratu (1981)

Hororové? Až na hudobný podmaz vôbec nie. Komediálne? Možno neplánovane, možno áno, ale žáner komédie mi v mnohých scénach sedel viac než sci-ifi horor. Príčinou bude asi už dávnejšie spomínaná cenzúra filmu, ale nevadí, celkom mi to takto vyhovovalo.

V nitru Llewyna Davise (2013)

A zas budem popri plných hodnoteniach vyčnievať z davu. Inside Llewyn Davis nie je nudný film, dokonca som sa pár krát zasmial a záver ma prinútil ťažko dumať nad tým, jak moc ho to nakopanie do brucha muselo vlastne bolieť, ale to je asi tak všetko, čo vo mne po premietaní zostalo. Žiadne hlboké pocity, žiadne nadchýnanie nad úžasnými dialógmi ospevovaných bratov Coenovcov, proste nič..

Jak vycvičit draka 2 (2014)

V podstate súhlasim s Cervenakom, klasické pokračovanie, ktoré je viac menej kópiou prvej časti, využíva silné stránky jednotky (roztomilé poňatie, dobrá grafika), opakuje jej chyby (klišé príbeh) a neprináša nič nové.

Temné stíny (2012)

Veľkým plusom budiž herecké obsadenie, burtonovská atmosféra a niekoľko vážne vydarených vtípkov (Mefistofles + 15 and no husband), mínusom budiž všetko ostatné, najmä príšerne nudný záver a chabý scenár. A dodatočne, potešilo by ma, keby sa Dark Shadows viac sústredil na postavy Vicky (Bella Heathcote) a Caroline (Chloe Grace Moretz) a menej na Burtonovu starú (Helena Bonham Carter), ktorá síce má herecké kvality, to všetci vieme, fajn, ale už mi v tých Timovych filmoch dlhšiu dobu slušne povedané lezie na nervy.

Vampire Academy (2014)

Na prekvapenie to bola celkom chutná jednoubka. Jasné, žiadna genialita, nič svetoborné, klasická zápletka, skôr pre 15tky než dospelých, ale celkovo ma upiráci a dhampiráci z akadémie vôbec nenudili, a to hlavne z dôvodu, že Zoey Deutch je skrátka bohová a Danila Kozlovsky pôsobil z časti ako taký kozel, ale za to celkom charizmatický kozlisko.