Temnota (1982)

Celkom zábavný Argento (miestami až nechcene – scéna so psom, niektoré vraždy) s menej výraznou hudbou (oproti jeho iným filmom), ale pomerne dobrým twistom (aj keď ku koncu trochu očakávaným). Chýba mu však hororová atmosféra a má v sebe viacero hluchých miest.

Venuše (2022)

Venus načrtol toľko pekných tém a žánrov, no pritom nič z toho nevyužil. Navyše v prvej polovici je extrémne nevýrazný. Tá poriadna jazda sa rozbieha až na záver, čo je škoda.

Infinity Pool (2023)

Cronenberg si pri rozprávaní príbehu zvolil cestu spoznávania tamojšej partie, v podstate kultu turistov, ktorý zdieľa jedno veľké tajomstvo. Najviac z členov vyčnieva hororová kráľovná Mia Goth. Koncept s klonovaním nie je v sci-fi žiadnou novinkou. Režisérovi sa ho však, našťastie, podarilo spracovať dostatočne originálnym spôsobom na to, aby na ňom mohol postaviť celý film a úspešne sa vyhnúť väčšine klišé. Zvládol to aj vďaka skutočnosti, že pomerne svižne skáče od jedného žánru k druhému. 8/10 -> viac v recenzii.

Hostel II (2007)

Prvá aj tretia časť sú trápne, ale aspoň zábavne trápne a viac-menej som sa pri nich pobavil. Dvojka nevedela využiť svoj lokálny potenciál, jej hrdinky/záporáci boli skutočne nudní a nedočkali sme sa ani veľa gore scén. Jedna hviezda je za odstrihnutie nožnicami, Bátoričku a Milana Kňažka.

The Last of Us - Vydržet a přežít (2023) (epizoda)

Útek z mesta má skvelú atmosféru, ktorá vyvrcholí záverečným súbojom a smutným zvratom. Rozbeh časti bol však trochu pomalší.

Hostel III (2011)

Tretiemu hostelu chýba východoeurópska lokalita, ktorú nahradilo Las Vegas a pokus o prepracovanie mytológie za oponou. Znova to nemá hlavu a pätu, a tak sa nad logikou v príbehu vôbec nezamýšľam. Postavy sú nevýrazné, dej priemerný a zvraty očakávané. Našťastie sa film neberie vôbec vážne, a tak je vo svojej podstate celkom zábavný a nenudí. Hrdinovia sú navyše dostatočne nesympatickí na to, aby ich smrť diváka potešila.

Zoufalství a naděje (2017)

Reverend Ernst Toller je jeden z najpozoruhodnejších filmových kňazov a Ethan Hawke stvárnil jeho pomerne komplikovanú postavu skutočne fantasticky. Záver filmu však mohol byť viac doslovný.

The Last of Us - Drž mě za ruku (2023) (epizoda)

Zatiaľ zrejme najslabšia časť. Relatívne ma bavila, ale viac-menej sa v nej iba trochu viac posunul vzťah Ellie a Joela. Inak sa veľa neudialo.

The Last of Us - Long Long Time (2023) (epizoda)

Rád by som si prečítal komentáre ľudí (no bojím sa spoilerov), aby som videl, či je ich kritika korektná, a nie homofóbna, pretože inak nerozumiem, z akého dôvodu môže mať 3. časť najnižšie hodnotenie. V mojich očiach zatiaľ The Last of Us stúpa. Prvej časti som dal sedem bodov, druhej osem a zatiaľ poslednej môžem dať veľmi slušnú deviatku. Páčilo sa mi prepojenie dejovej línie Billa/Franka na minulosť Joela/Tess, ale aj na súčasnosť Joela/Ellie. Odbočka od hlavných hrdinov mi vôbec nevadila, práve naopak, bola naozaj osviežujúca a seriálu dodala väčšiu hĺbku. Sám sa čudoval, ako som si mohol za jednu jedinú epizódu natoľko obľúbiť dve nové postavy, až mi ich osudu bolo ľúto.

Candy Land (2022)

Väčšinu času to bolo za slušné tri. Dialógy mi prišli nedotiahnuté a príbeh dlhšie stagnoval okolo života prostitútov bez nejakého výraznejšieho vývoja. Približne od polovice sa však rozbehol celkom podarený sektársky horor. Od návštevy Thea som zostával v napätí a premýšľal, kam sa cesta vraha uberie, a či niekoho na scéne ušetrí. Olivia Luccardi bola v role Remy naozaj dobrá a najviac som si užil jej scénu SPOILER s Levim (pripomínal mi Roryho Culkina z hororu Jack Goes Home), ktorého odmietala nohami pustiť, až kým „dosiahla svoje“.