Smrt krásných srnců (1986)

Bravurně převedená krásná kniha do krásného filmu. Velice silný příběh s excelentními hereckými výkony. Více není třeba dodávat.

Uprchlík (1993)

Velice solidní thriller, kde o napětí po celý film není nouze. Výborně napsaný, natočený a zahraný film, to se jen tak nevidí. Přesvědčivý Ford, který vypadal, jako by mu šlo opravdu o život. Zasloužené plné bodové hodnocení !

Slavnosti sněženek (1983)

Pro mě nejlepší Menzelovo a Hrabalovo dílo ! Výborný český humor, nezapomenutelné scény a hlášky, které nikdy neomrzí. Tento film můžu vidět kdykoliv.

Gauneři (1992)

Bejkárna od Tarantina, ale hodně dobrá ! Výborný děj, scénář a spousta krve, ostatně na to jsme od Tarantina zvyklí. Téměř celý film se odehrává v garáži, je vidět, že Tarantino nepotřeboval moc prostoru. Skvělé herecké obsazení a hromada vtipných hlášek. Mě osobně se to líbilo více, než Pulp Fiction.

Vrchní, prchni! (1980)

Skvělý humor Ladislava Smoljak a Zdeňka Svěráka, který já můžu pořád a stále nemám dost. Vynikající komedie s neotřelým nápadem a skvělým Josefem Abrhámem. Dnes již zlidovělé hlášky používám docela často a ne jinak je tomu i u ostatních rodinných příslušníků.

Gladiátor (2000)

Tady není co řešit, dokonalá podívaná ! Kdo neviděl, jako by nežil. Velkolepé bojové scény, výborný příběh, skvělé kostýmy a výprava, dohromady to dává úchvatný velkofilm, který můžu vidět pořád a pořád.

Skřivánci na niti (1969)

Další Hrabalovo a Menzelovo veledílo. Neveselá komedie s výbornou atmosférou a plejádou skvělých herců.

Philadelphia (1993)

Další z řady skvělých dramat ! Výborně obsazený film probírající současný boj s tou nejhorší nemocí na světě. Tvůrcům se tento počin povedl na výbornou a výsledkem je strhující drama plné emocí. ***** zaslouženě !

Saw: Hra o přežití (2004)

Geniální horor / thriller ! Naprostá pecka svého žánru, skvělý nápad, brilantní zpracování a vynikající atmosféra. Filmeček je sice dosti morbidní, ale to mi vůbec nevadilo a dávám plné hodnocení - co také jiného, že ?

Vyvolený (2000)

M. Night Shyamalan nám naservíroval další mysteriózní thriller a to hodně dobrý. Vynikající atmosféra, herecké výkony, skvělá pointa a skvělá hudba. Co více si přát ? Jen abych neplodil samé plusy, musím také vyplodit nějaký ten mínus - film je od počátku šíleně pomalý, ale pokud vydržíte, bude se vám moc a moc líbit. No a konec filmu je další třešinka na dortu. Pět hvězd !