• Krátkometrážní

Nyad (2023)

Příběh o tom, že na věku opravdu nezáleží a je důležité se nikdy nevzdávat, a to ani když několikrát neuspějete, protože pokud si jdete za svým cílem, úspěch dříve či později přijde. Diana Nyad je sice sebestřední a namyšlená, ale její odhodlání je fenomenální a stejně tak i její výkon, kdy se jí nakonec přeci jen podařilo uplavat vzdálenost mezi Kubou a Floridou, a to navíc v 64 letech.

Nový Olymp (2023)

Prostředí Říma 70. let bylo fajn, příběh také zajímavý, jen ze začátku se mi příčili milostné scény obou mužů, pro mě jako pro chlapa to nebyl hezký pohled. V příběhové linii jsem akorát nepochopil, proč se nesetkali v Římě v té kavárně, či kam to měli namířeno po tom kině, nerozumím tomu, proč to najednou mezi sebou ukončili a posunuli jsme se o 10 let dopředu. Celkově byl příběh zajímavý, ale tato nelogičnost mi to zkazila.

Jurský svět: Nadvláda (2022)

Musím říci, že z této série se mi líbil první díl, ten druhý už byl horší a u tohoto třetího už jsem se na ty dinosaury ani moc netěšil, už mě ta série omrzela. Tvůrci mě ani nepřekvapili nějakým super příběhem, jediné, co musím opravdu pochválit, byl návrat původních postav z Jurského parku, to se mi líbilo. A Sam Neill, Laura Dern a Jeff Goldblum dokonce strčili do kapsy ty postavy nové. Třeba taková Bryce Dallas Howard se mi vůbec nelíbila, jako kdyby zde ani neuměla pořádně hrát. Za scény a dějovou linku původních postav dávám tedy 3*.

Parťačky (2023)

Celkem pohodová akční komedie od známé francouzské herečky Mélanie Laurent, která si zde zahrála i hlavní roli. Není to tedy film, který byste si pustili znovu, ale na jedno zhlédnutí je to odpočinková záležitost. Až tedy na konec, který absolutně nedává smysl a zkazil celý film.

Tři zlaté dukáty (2023) (TV film)

Musím říci, že Slováci natočili hezkou štědrovečerní pohádku. Velmi se mi líbilo to folklórní pojetí v kombinaci s nastupující průmyslovou revolucí (elektřina, první auto). Příběh je také poutavý, není to jen klasická pohádková komedie, ale je zde i drama, což oceňuji. Dávám stejné hodnocení jako české štědrovečerní pohádce Klíč svatého Petra, i když Tři zlaté dukáty byly o chlup lepší.

Blue Beetle (2023)

Takový průměrný film o novém superhrdinovi. První polovina filmu mě moc nebavila, zato v té druhé se to pěkně rozjelo a začalo to být napínavé. Ta rodinná soudržnost mi hodně připomínala Ms. Marvel. Celkově tedy na jedno zhlédnutí dobrý, ale pokračování si to nezaslouží.

Muž se železnou maskou (1998)

Naprosto luxusní historický film s hvězdným obsazením, ve kterém exceluje především Leonardo DiCaprio v dvojroli Ludvíka XIV. / Filipa. Naprosto perfektní režie, scénář, dobové kostýmy, lokace, souboje. Tento film nemá žádnou chybu.

Klíč svatého Petra (2023) (TV film)

Za mě hezká štědrovečerní pohádka, hlavní postavy byly sympatické a příběh mě také bavil. Líbilo se mi také, jak bylo udělané nebe, resp. prostor před bránou do nebe. Já jsem tedy s touto pohádkou spokojen.

Zlouni: Vánoční zlo (2023) (TV film)

Film byl suprový, ale toto se tedy vůbec nepovedlo. Je to vidět už na animaci, která není moc kvalitní, dále příběh naprosto nezajímavý a jednotlivé postavy mě též nezaujaly tak, jako ve filmu.

Mezi živly (2023)

Animák o živlých tady snad ještě nebyl. Musím ocenit animaci, která je naprosto luxusní, hlavně scény s vodou a i hořící „ohňáci“. Příběh mohl být trochu napínavější, ale romantický děj se mi líbil a Vlhoš mi byl sympatický, stejně jako Jiskra. I jsem byl na konci v napětí, jak to nakonec dopadne. Dávám 3,5*.