• Krátkometrážní

Všichni jsou v pohodě (2009)

De Niro's fine, scénář ne. Premisa je jasná, karty jsou rozloženy od úvodních minut, ale vše je příliš povrchní, bez gradace a přímočařejšího tahu, že se i těch 1OO minut zdá proklatě dlouhých. Schéma "cestování při teskné hudbě-váznoucí rozhovor-předstíraný smutek-cestování.." moc dlouho nefunguje a většinu času už pak není moc o co hrát, ačkoliv by tenhle námět mohl být pro diváka pěkně silnou kávou. Celoživotní slabost pro De Nira se projevila i tady, věřil jsem mu každou větu a každý výraz, on to v těch očích prostě má. A hlavně kvůli němu nešel konec úplně do háje, ale určitý stupeň dojetí se přece jen dostavil. Ale opakuji, především kvůli Robertovi, ne díky scénáři a režii.

The Auteur (2008)

Alice doesn't lick here anymore, Full metal jackoff...ou yeah!

Cesta (2009)

Výborné. Film, který jsem doufal, že bude natočen, ale nevěřil, že se podaří, jelikož předloha se od ostatních 'postapo' liší především v jazykové originalitě, pak až v popisu prostředí, děje, postav. Bohužel kniha není dokonalá, tudíž ani film, který se jí věrně drží, takový být nemůže.

Box (2009)

Kdo hodnotí nízko, nechce nebo nemá kapacitu chápat to všechno, co Kelly do filmu vložil.

Lítám v tom (2009)

Vyhazovači... Za týden si na to ani nevzpomenu. 7O%

Bratři (2009)

Co jsem čekal, to jsem dostal. Takový téma by si zasloužilo ještě o 3O minut víc. Všechno mi přišlo moc uspěchaný (zvlášť první bod zvratu) a najednou byl konec. Obdivuju Tobeyho, že nezakysnul v roli Parkera a jde naproti těmhle vyzývavým polohám. Snad poprvé jsem doufal, že film skončí o minutu až dvě dřív. Tell me, Sam, what happened.

Avatar (2009)

Dabing je výbornej, 3D slouží příběhu a ne naopak, romatika funguje v místech, kde má. První let by se klidně mohl rovnat scéně na přídi Titanicu. Je to fajn, uteče to, ale neposral sem se z toho.

3 sezóny v pekle (2009)

Hlavní hrdina je sympaťák, jen škoda, že se o rebelství jen mluví a samotný styl filmu tomu neodpovídá. Režijně velmi osvěžující a postsynchronně vražedné. Nadsazuju.

Hranice ovládání (2009)

Školní cvičení č.3: Kamera. Někdo mi zacyklil prvních 1O min. Je to tak trochu mrdka.