• Krátkometrážní

Sonatine (1993)

Asi komedie, se kterou jsem se zcela minul.

Finanční krize (2010)

Je mi zcela jasný, že kdo četl 'Věk turbulencí' a věřil těm ospravedlňujícím se lžím rozeklaného Greenspana, je mu tenhle dokument proti srsti. Zcela výstižně a nepokrytě se tu totiž popularizuje problém, který je drtivé většině nesrozumitelný. Dosud bylo jen málo lidí, kteří vše správně a výstižně pojmenovali, a je jen dobře, že se tento druhý pohled na Wall Street dostává ven.. Výtky proti ustřiženým odpovědím bych bral, pokud by aktér chtěl odpovědět hned, ale jestliže 10 vteřin zarytě mlčí a vymýšlí, jak se nejlépe vylhat, střih je nejlepší reakcí. Kdo by se chtěl více dozvědět o Greenspanových zločinech, doporučuji 'Greenspanovy bubliny' od Fleckensteina; současná krize je velmi dobře shrnuta ve Woodsově 'Krachu' či Kovandově 'Příběhu dokonalé bouře'. A kdo by stále nevěřil, že státní výdaje nenastartují ekonomiku, že spotřeba růst nepopožene a záchrany institucí místo jejich bankrotů způsobují jen potíže, pak Schiffova populárně naučná kniha 'Jak ekonomika roste a proč krachuje'. /komentář napsán především z důvodu reakce na RobbieM@N a TheKiw/

Serenity (2005)

Jediná výtka: charaktery vůbec neodpovídají seriálu (v pořadí Simon, River, Mal, Kaylee, Inara). Kdyby měla takový spád první série, vadilo by mi, že není pokračování.

The Song of Lunch (2010) (TV film)

Slova by naprosto stačila. Obrazová doslovnost ubírá na intezitě.

Na vlásku (2010)

Lampionová sekvence je jedna z nejkrásnějších v animovaném filmu vůbec.

Život po životě (2010)

Scénář jak od patnáctiletého dítěte s omezeným pohledem na svět. Film, který neví, co chce vlastně sdělit, kam a jak se ubírat, a postrádá přesah (který mám u eastwoodovského formátu právo čekat). Bylo by úplně jedno, kdyby trval 90, nebo 200 minut. Jenže co je nejhorší, ono to docela příjemně uteče a moc dobře se na to dívá - což může mít řadu příčin a žádná z nich nemá blízko k objektivitě. Těžce hodnotitelná vynikající průměrnost.

Fighter (2010)

Pořád ta samá písnička. Doufám, že už nikdy nikdo boxerský film nenatočí.

Náš den přijde (2010)

Asi první film v životě, který neumím ohodnotit. Až příliš neuchopitelné, abstraktní, nepředvídatelné...a snad i díky tomu dobré.

Blue Valentine: Milostný příběh (2010)

(500) days of Summer pro dospělé. Tohle není facka, to už je rána pěstí do divákova obličeje. Jeden z nejsilnějších zážitků za několik posledních měsíců. V Goslingovi vidím nového De Nira.

Pohřben zaživa (2010)

Z letošní trojice filmů Devil-127 hours-Buried to měl poslední zmiňovaný rozhodně nejobtížnější..a obstál. Putující telefonní čísla na rakvi pro mě zůstanou navždy záhadou.