• Krátkometrážní

Nacisté na drogách (2018)

V podstatě zfilmovaný Totální rauš od Normana Ohlera, který v dokumetu vystupuje..stojí určitě za přečtení

Luck (2009)

Hunger games na indický způsob natočen MTV stylem. Viděno v Jodhpuru bez titulků.

Dunkerk (2017)

Stejný problém jako nový Mad Max. Valící se lavina akce a nepřetržitá hudba nenechávají místo pro gradaci, a tak místo uzemnění jsem si od půlky filmu (či spíše válečné epizody, kterou Dunkirk je) užíval technickou stránku bez výraznější působivosti. Při honbě za dramatičností je mnoho situací až příliš umělých a chtěných: a) Murphyho agresivitě a jejímu následku na výletní lodi jsem nevěřil; b) když mám jako pilot zbraň, která mi může zachránit život, nebudu ji používat jako kladivo etc… Koncept s neviditelným a nepojmenovaným nepřítelem je skvělý a evokuje až hororový přístup k látce.

Nekonečné léto (2015)

Ten příběh je starý jak Bonnie a Clyde. My dva proti zbytku světa za hledáním svobody a útěkem před vlastní minulostí/přítomností, které způsobují pouze vrásky na obličeji. Co ale táhne tuhle známou story na vyšší level je velmi funkční a hmatatelná chemie hlavních protagonistů v celé jejich komplexnosti (Em je v jednu chvíli k zulíbání, hned nato na zabití a díky krátkým fungujícím flashbackům lze chápat proč), malé příběhové detaily podkreslené skvěle vybranou hudbou a pomalu se svírající spirála vedoucí díky špatným rozhodnutím od bezstarostnosti ke strachu o ztrátu všeho, proč si tuhle cestu zvolili. Jakmile budu mít příležitost, nasednu k této sympatické ale nesourodé dvojici do kabrioletu rád znovu.

Jason Bourne (2016)

Nejvtipnější na tom je, že pokud byste si po skončení filmu dali repete, mohlo by to takhle pokračovat do nekonečna. Během dvou hodin se vlastně vůbec nic nestane, jen pár lidí umře a někdo za ně povýší. Americkému lidu je navíc vštěpováno, že být vlastenec a bojovat za vlast je to, co by mělo dát životu smysl. Půlka

Černé zrcadlo (2011) (seriál)

I když žádná z povídek pro mě nebyla na plný počet, musím ocenit tu tvůrčí odvahu, úžasné premisy, kreativitu a schopnost vést každý příběh v rámci "reálných" možností (které zatím nemůžeme ověřit) napínavě do více či méně překvapivé ale přesto úderné pointy.

Osmý smysl (2015) (seriál)

Po karaoke na konci 4.dílu s tímto kýčem nadobro končím. Midcultový blábol.