Zeitgeist: The Movie (2007)

Právě uplynula asi hodina od chvíle(psáno 14. 4. 2009 v 15:00), kdy se moje duše s definitivní platností transformovala do jiného světa. Do světa čistého, nového, oproštěného od veškeré vlastní naivity, v kterém není místo pro žádné zakořeněné polopravdy či mýty, kterým bychom tak rádi věřili, protože pomocí jich by vše bylo tak krásně vysvětlitelné a my bychom se nemuseli zaobývat myšlenkou, že věci vždy nejsou takové jaké se na první pohled zdají. Nejpozitivněji hodnotím tu část, zaměřenou na celou podstatu křesťanství-židovství, protože ta je podána takovým způsobem, že hledání námitek je vskutku obtížné. K dalším částem musím přiznat moji nedostatečnou historickou či technickou znalost řešených témat. Snažím se také zachovávat si čistou mysl. Uvědomuju si, že jak do nás zde autoři tohoto dokumentu hustí obrovský vliv médií na lidské vnímání světa, tak stejného fenoménu mohlo být užito i zde (manipulace). Ale co si budeme nalhávat. I kdyby jenom pětina toho (já věřím ve více), co v tomto dokumentu máme možnost zhlédnout, byla pravda, mě by to dostatečně stačilo k plnému nabažení mojí touhy po hledání šokujících reálností a s konečnou platností mohu řící, že jestli opravdu existuje něco jako člověk za oponou(já tomu věřím), tak být alespoň na několik minut v jeho kůži a vidět fakta taková jaká skutečně jsou a ne taková, jaká jsou nám uměle předloženy, by byl asi největší zážitek, jakému by se mi za celý můj život mohlo dostat.

Braindead - Živí mrtví (1992)

Z filmu si odnáším naprosto prvotřídní dojem z kamery a střihu. Vizuální stránka též naprosto grandiozní. Jacksonův výlet do světa lidské anatomie, kde nám ukazuje i ty nejskrytější kouty lidského těla, funguje kvalitně a jako propagandistický materiál pro budoucí chirurgy též docela účelné :-). Tím to bohužel končí. Scházela mi biť i jen jediná emoce, kterou by film ve mě vyvolal či lépe zanechal (emoční jsem dostatečně, v tom problém není).

13. komnata - 13. komnata Tomio Okamury (2009) (epizoda)

Jedna z nejlepších třináctých komnat, které jsem byl svědkem. Vlastně ani nevim, proč nehodnotím maximálním hodnocením. No uvidíme, zatím se mi příčí dávat nejvyšší hodnocení pořadu tohoto druhu, ale časem třeba změním postoj. Tomio Okamura je vskutku zajímavá osobnost, na němž nejvíce obdivuji jeho sebevědomé vystupování, silně podpořené charizmatickým hlasem, jak nám i zde mimo naši komerční televizi náramně demonstruje.

Kmotr (1972)

První polovinu tohoto filmu považuji za naprosto grandiozní ukázku filmařské režie, dokonalého herectví, bravurniho scénáře a silného napětí. V druhé polovině se děj časově začína posouvat až příliš rychle a právě posledního aspektu se začne očividně nedostávat. Škoda, v opačném přípaně bych tento film s okamžitou platností zařadil do svého osobního top 10. Takto se jedná "pouze" o slabších pět hvězd. Na úvodní scénu s kmotrem a scénu asi z prostředka filmu (Michaelova schůzka s panem policistou a turkem:) ) do smrti nezapomenu.

Trainspotting (1996)

Několik zajímavých hlášek, pár originálních scén, dobrý soundtrack mě v celkovém součtu nedokáží ovlivnit natolik, abych hodnotil lépe, protože právě toto je to jediné, co tento film dokáže nabídnout a to v konečném verdiktu staví můj filmový receptor pouze do intervalu nemastného neslaného. Největší problém jsem měl asi kolem žánrové nejednoznačnosti. Kam tento film zařadit? Oficiální žánrové zařazení do drama můžeme s klidem vyškrtnout. Jednalo se tedy snad o komedii nebo rovnou parodii na feťácký svět? Udělejte si obrázek sami.

Smrt přichází v bílém (2003)

Na tento film jsem se nechal nalákat zde do nebe vynášejícími komentáři, obsahujícími chvalozpěv nad vysokou hladinou strachu. Bohužel, jistého mrazení se mi sice dostalo, ale vždy to tak nějak skončilo na půli cesty. Roztočení obrátek filmu v tomto směru nebylo prostě dáno zadost. O jisté béčkovosti, z toho vycházející obvyklé slabé podpory herecké posadky, se snad ani nemá smysl nějak významněji zmiňovat a navíc to většinou filmům tohoto druhu odpouštím. Závěrem snad jen, že se řadím na stranu uživatele POMO a též volám do světa: "Sranda do hororů nepatří!!". [možný spoiler] Ještě bych málem zapomněl dodal, že tím definitivním koncem filmu, po prvních závěrečných titulcích, celou logiku věci staví tvůrci takovým způsobem naruby, že si troufám tvrdit, že tento film žádnou logiku nemá.

Zběsilost (1972)

Zde již režie pana Hitchcocka působí poněkud unaveným dojmem. Jaké potom překvapení, že se jedná o mistrův předposlení počin. Celé to tak nějak spíše vypadá jako takový slepenec, remake, ve starších Hitchových filmech použitých motivů, které jsou zde navíc použity ne příliš dobře. Žádné "psycho" se nekoná, nějakou spoluúčast nad filmem také nepocítíte a nebýt několika skutečně vtipných vsuvek, mé hodnocení by se propadlo až na hvězdy dvě.

Tabu (1994) (pořad)

Tohoto poradu si velice vazim, protoze jsem stoprocentne presvedcen, ze se mu opravdu dari rozsirovat obzory a nebal bych se i rici, ze dohani k castym myslenkovym zamyslenim. Probirana temata vas nejenom upoutaji tim, ze sou jednoduse zajimava, ale mnohdy vas i obohati o nove zivotni zkusenosti a v tom je jeho silny odkaz naprosto nepopiratelny. Velmi dekuji televizi nova za reprizovani tohoto poradu v pozdnich nocnich hodinach z patku na sobotu. Pri puvodnim uvedeni poradu mi tehdy bylo nejakych 8 let, takze opravdu verte, ze to dnes kvituji s velkym povdekem. Snad zaverem bych jenom zminil, ze me velice mrzi, na youtube velmi popularni parodie od pana Izera, protoze prave v tomto pripade, mi to pripada spise jako velke necitlive znevazeni vaznosti danych problematik.

Na vlastní oči (1994) (pořad)

Nejlepsi publicisticky porad vsech dob a to prosim vazeni a mili neprehanim. Bez nejakych prikras zobrazuje skutecnou podstatu veci. Nesnazi se nam vnutit nejaka skreslena nepodlozena fakta, ale bez ostychu nas vtahuje primo do jadra deni za silne podpory zjistenych skutecnosti.