Zvrácený (2002)

Bohužel si myslím, že "zpátečnickost" tomuto filmu mírně uškodila. Skrze silný úvod, přes napětím napěchovanou první polovinu se dostaneme k jasnému vrcholu filmu v opuštěném podchodu. Ale potom? Karty jsou již rozdány, gradace děje žádná a konec (nebo raději začátek?) je víceméně očekávaný. "zpátečnickost" zde vnímám pouze jako originální filmařský prvek. Na rozdíl od Mementa nepřidává na prožitku z filmu.

Všichni do jednoho (2007)

Herecké výkony vskutku ochotnické. Některé výplody scénáristů věru komické. Čím mě tedy film okouzlil, že hodnotím nadprůměrnými třemi hvězdičkami? Film na mě působí jako svěží vánek na rodinnými dramaty zmítanou českou kinematografii. Všichni do jednoho kupodivu nabízejí solidní porci napětí, které se s blížícím koncem skrze narůstající paranoiu stupňuje. 105 minut uteklo až překvapivě rychle. [možný spoiler] Z postav mě nejvíce zaujal student sociologie Pavel, jehož ústy vycházely docela relevantní informace o problematice reality show.

Za hranicí strachu (2007)

Bylo našlápnuto na víc, ale závěrečná očividně natahovaná "půlhodinka" nadprůměrný dojem potápí do průměru. V rámci svého subžánru děj filmu vcelku originální. "Zvláštní" kameru jsem též vnímal jako pozitivum. Na to, že dvacetileté kluky hrají třicátníci, jsem již zvyklý :-), ale v tomto případě to bylo očividnější než v jiných, žánrově podobných filmech.

Princezny (2005)

Divácky atraktivní téma filmu, myslím. Škoda několika méně uvěřitelných momentů či tuctových dějových zvratů. [spoiler] Proč když schází do konce filmu necelá půlhodinka a jedna z hlavních hrdinek filmu, která je mimochodem prostitutka a navíc docela sympatická, se synem v Dominikánské republice, kterému posílá dárky k narozeninám a téměř všechny peníze, které vydělá, si jde udělat testy na pohlavní nemoci, tak už dopředu víme, jak to dopadne?

Hra (1997)

Konec filmu vnímám jako pozitivum. Vůbec mi nepřišlo, že by se jím nějak narušila vnitřní konzistence viděného děje. Ano, uznávám, že zrealizování takovéto hry v reálném světě vnímám jako stěží uskutečnitelné, ale proč se jednou zase nenechat unést na mysteriózní vlně detailně promyšlené režie?

Dorian Gray (2009)

Příliš obyčejný film s absencí zapamatovatelných scén. Mezi elementy filmu, které táhnou Doriana Graye do alespoň mírného nadprůměru, patří především charizmatické ztvárnění hlavního hrdiny Benem Barnesem či jeho "rádce" Colinem Firthem, nadprůměrný scénář, který je propleten několika k zamyšlení hodnými myšlenkami, temné ztvárnění dobového Londýna.

Mluv (2004)

Malý film se silným tématem, které je v tomto filmu vyobrazeno z mého pohledu bohužel jenom mírně nadprůměrně. Z takovéhoto filmu očekávám, že budou "pršet" emoce tím nejvýraznějším způsobem. V tomto případě se tak bohužel neděje. Vše je příliš bezduché a ploché a fakta nám jsou předkládána chladně. Kristen Stewart hraje dobře, ale nikoli tak, aby sama dokázala pozvednout očividnou úroveň filmu.

Dravci (1999)

Film si divák snadno zapamatuje jako kombinaci expresivní, chytlavé hudby a nádherného vizuálu, tvořeného scenériemi Vysokých tater. První polovina filmu je "správně" atmosférická (hrůzný objev v jeskyni), ale poté se děj začíná zabředávat do lehké komediálnosti, což na mě působí jako narušení nastolené příjemné syrovosti. K představiteli hlavní postavy filmu - Guy Pearce chovám nevelké sympatie, které jsem nabyl skrze jeho přirozenou "nesympatičnost", nádherně demonstrovanou v postavě, jeho možná nejslavnější role ve filmu L. A. přísně tajné, což též mému celkovému dojmu nepřidává. Slabší 4 hvězdy.

13: hra smrti (2006)

Z mého pohledu originální film (Hru jsem ještě neviděl, ale plánuji tento nedostatek v blízké budoucnosti napravit). Nezastírám, že nejvýrazněji tento film pro mě boduje právě svým námětem. V ostatních filmových elementech nacházím jisté nedostatky, které však výrazněji nestaví můj celkový pocit do průměrných hodnot. Asi nejvíce mi iritovaly satirické prvky a diskutabilní herecký výběr hlavního hrdiny. Proč mám stále jenom pocit, že asijský způsob vyjadřování emocí ve filmech je na hony vzdálen tomu evropskému.

Otčím (2009)

Lepší než originál. Myslím, že to mohu docela objektivně posoudit, protože originál jsem viděl jenom před několika týdny. Film docela úspěšně navozuje pocit napětí a atmosféra kolem poloviny filmu je slušná. Nejvíce tomu napomáhá docela šťastná volba herce našeho otčíma. Dylan Walsh (českému divákovi dobře známý jako plastický chirurg ze seriálu Plastická chirurgie s.r.o.) funguje skrze ne úplně nejhorší scénář obstojně. Některé, možná až příliš rychlé přesuny našeho otčíma si ale režisér odpustit mohl. Na typický konec podobných, méně ambiciózních hororových projektů jsem již zvyklý. Postavy dvou mladých hlavních hrdinů neoddiskutovatelně zpřístupňují film dnešním teenagerům.