Zodiac (2007)

Od Davida, s láskou...

Transformers (2007)

Ale jo, to neléčení rakoviny Bayovi jde obstojně. Ač mě znovu nepřesvědčil o svých výraznějších kvalitách, Transformers jsou koukatelný v celý svý stopáži. Občasné až idiotsky zpomalené obrázky naštěstí kompenzuje hodně příjemný Shia LaBeouf, jehož sympatické herectví se snad ani u hloupoučkých filmů pana Baye nenosí. Tu a tam utrousí hlášku, která dokáže ve výsledku eliminovat cokoliv "né tolik vydařeného" z úst autobotů a společně s trikaři tak dává vzniknout vcelku povedené podívané. P.S. Sunshine je stokrát lepší.

Nekonečný příběh (1984)

Jako malé robě mě to spíš děsilo, než fascinovalo. Asi jsem jedinej, ale já jsem Falca nikdy nechtěl mít doma- měl jsem z tý chlupatý bestie vopravdu strach. A ten jeho škleb při závěrečným průletu úzkou uličkou, brrr. Divný, že jsem, jako malý pívo, televizní reprízu vynechal jen výjimečně.

Velmi křehké vztahy (2007) (seriál) odpad!

To bych už radši čuměl na zpomalenej záznam o rozvíjení motýlích kukel než na tuhle primáckou parádu...

Charlieho andílci: Na plný pecky (2003) odpad!

Ztratil jsem u toho patnáct minut svýho života. Sory, ale tohle bych nedokoukal ani přikurtovanej k posteli.

Dnes zemřeš! (2005)

Seagal se sice tváří jak to má všechno na háku, ale průser je hnedle v jeho takřka porážkové hmostnosti. Ta evidentně mistrovi neumožňuje nic svižnějšího než ostřejší chůzi, takže filmové akce je poskrovnu. A želbohu tu, krom solidní automobilové honičky, není ani nic jinýho. Trapný jak stěrače na ponorce.

Big Lebowski (1998)

Jeffrey, vím přesně, co mi chceš říct. Jazyku, kterým ke mně promlouváš, stoprocentně rozumím. Čistej průstřel srdce.

28 týdnů poté (2007)

Dám-li tři, film zmodrá. Čtyři hvězdičky udrží atraktivnější červený kabátec, nicméně nejsou úplně adekvátním hodnocením, heh. I přesto, že jsem jako doprdele nevěděl komu jako mám fandit a zběsilý střih spíš nasírá než ohromuje, hážu štempl se čtyřma hvězdama s tím, že podobně nekompromisní přístup budu čekat od režiséra i příště. (A běda ti, nenadchneš-li mne :)

Mlčení jehňátek (1991)

Demmeho cynicky temná odpověd všem odpůrcům filmového násilí. Ti se teď mohou jít s chladnou hlavou oběsit. Po jehňátkách už nic nebude jako dřív.

Bratříčku, kde jsi? (2000)

Koukal jsem na to s kámošem v létě u nás na chatě. Pěkně v klídku jsme šli večír nakrást sousedům hezky rostlou mateřídoušku, poněvadž ne vždy má člověk při ruce vychlazené chmelové pohlazeni a občas se musí briskně zaimprovizovat, žejo. Odvar z voňavé byliny v nás zmizel natotata. Zapla se telka a pak už jsme se u filmu jen smáli :). Ješte i na lůžku jsem se bahosklonně usmíval, jaká to byla pohoda. Rozhodně ne výrazně slabší jak coenovic největší pecky! /jen by mě zajímalo, jestli to opravdu byla mateřídouška, ani jeden si nejsme jistej/