• Thriller

Aloys (2016)

Nesympatické, psychedelické, voyersky úchylné. Zlý štart 51.kviff.

Spojené státy lásky (2016)

akoby povedala Tonka: "Poľky sa proste rady vyzliekajú...". No nie len Poľky, očividne i Poliaci. Wasilewski nenechal odetú jedinú postavu, mrzačí ich v smútkoch, bolestiach a frustráciách. Šedivá štúdia osamelosti. A pre mňa zatiaľ najdospelejší TW film (hoc má svoje...).

Týden a den (2016)

51.kviff, najsrdcovejšia snímka. Videné dvakrát. Princíp muž a žena. Nadhľad, životná múdrosť, vtip, presné odtiene smútku každého z nás, zachytená osobitosť, ako sa vysporadúvame s bolesťou. Geniálne odsledované nuansy života. Izraelský Steve Jobs look like (tvorcovia na podobu prišli až pri nakrúcaní, Shai Avivi totiž v civile bradu nenosí) a tak trocha Ryan Gosling či Christian Bale look like Tomer Kapon v malých konopných životných etudách. A Žeňa Dodina, herecky minimalistická, koho napadne uroniť jedinú slzu v zubárskom kresle? - a to len tak akoby mimochodom. Asaph Polonsky, ĎAKUJEM. Možno si niekedy ubalím brko:-)))))

Písečná bouře (2016)

Výborne natočené, ale videné už niekoľko festivalov dozadu...deja vu jedno za druhým.

Rande pro šílenou Mary (2016)

Kombinácia Fish Tank a Muriel´s wedding. Z každého kúsok, z každého to NAJ-lepšie. Malý, milý, nečakaný festivalový zázrak. Presne nálada pre mňa, skvele vybalansované, fantastická Seána Kerslake s črtami Scarlett Johannson ma odzbrojila. A tá jej jeanová bunda - tlieskam.

Rodinné štěstí (2016)

Ak sú pravdou okolnosti vzniku (študenti čoby štáb, nakrúcanie v režisérovom byte s polovicou jeho rodiny), tak ešte väčší rešpekt. Niektoré motívy totálne nedotiahnuté, ale úprimne, čo v živote doťahujeme na 100%? A najmä v tom, čo prispieva k dokonalému rodinnému šťastiu?

Božské (2016)

Oulaya Amamra je hviezdou budúcnosti, hodne mi pripomenula / pripomína Aliciu Vikander. Perfektne natočené, obdiv keďže ide o debut, akurát by som ubral....niekedy je menej viacej (a to nielen keď plávaš vo vode vriacej) :-)))) - tanečné výstupy, akokoľvek efektné, utlmovali vo mne prežitok, silu, naliehavosť.

Paterson (2016)

"Ahááááááá...". Uťunťaný zážitok. Jednoducho JJ.

Dobrá manželka (2016)

Konflikt postavený na veľmi nedbalo schovanej videokazete? Hm, aké naivné. Škoda. Mirjana Karanović by totiž utiahla oveľa viac.