• Thriller

Terapie láskou (2012)

Hysterické, falošné, otravné a navyše taaaaak predvídateľné. S peniazmi bratov Weinsteinovcov je možné takmer všetko, viz akokoľvek ironicky, ale paradoxne pravdivo znejúce slová J.Lawrence smerom k Harvey W. na Zlatých Glóbusoch (" Harvey, thank U for killing whoever U had to kill to get me up here today...")...ale u mňa ani náhodou...romanticky o bipolárnej poruche? Navyše bez akejkoľvek chémie ústrednej dvojice...WTF! Viac o predoscarovej kampani tu: SLP alias dobre premyslená kampaň

Anna Karenina (2012)

Veľmi teátrálne zároveň ale veľmi moderné. Obrazovo mimoriadny zážitok. Prekvapenie.

Argo (2012)

Najstrhujúcejší prológ roka (prepáč James 007) & najtrápnejší epilóg roka. Nevyvážené vlastne ako Ben Affleck mojimi očami celú svoju kariéru (čoby herec i režisér). God bless America.

Andělský podíl (2012)

Prostoduchosť hlavných hrdinov i zápletky samotnej je do očí bijúca, ale nedá sa nič robiť. Loachovo budovanie atmosféry je totiž jedinečné a jeho práca s nehercami opakovane fascinujúca. Vypadá to (skoro ako vždy) na neznesiteľnú ľahkosť režírovania.

Pěsti v kapsách (1965)

Nič nie je v živote isté. Len smrť. Starší brat Spalovače mrtvol.

Oddělen (2011) odpad!

Mojimi očami nado všetko neúprimné, falošné, didaktické, so záverom, ktorý ma mal rozsekať namiesto toho mi svojou teatrálnosťou potvrdil, že s pánom Kayeom sme sa opakovane a (tentokrát) fatálne minuli...pretrpené, ale ako si čítam, som jeden z mála...jednoducho mi akosi nestačí nasadiť Lucy Liu allenovské popolníky, aby som veril, že je intelektuálka, ani Adrianove psie oči, ani umierajúci blízky, prostitútka s ranami (nielen) na duši...nie, nie, nie...presne to napísal David, "decentný diktát", absolútne súhlasím, ale na rozdiel od neho (*****) mi ostáva len DIKTÁT....a MARKETINGOVÝ HOLOCAUST ???!!!

SuperClásico (2011)

SuperBLBOSŤ porovnateľná s Troškovým fackacími komédiami, navyše v mojich očiach absolútne spochybňujúca vkus dám a pánov z CinemArtu a AČFK...YES, U are right, U have to be in love with everything, even with divorces ?!

Konfident (2011)

Klišé nad klišé. Guláš. Postavy bez minulosti, len s prítomnosťou a predvídateľnou budúcnosťou. Hlavný hrdina samozrejme nesympatický potkan, ktorého by mal ale divák chápať, pretože má krásnu manželku, ktorú zanedbáva. A ona sa, bezmocná, posťažuje susede, kt. vlastne nepozná: "ˇmňa trápi, že si ma ten môj vôbec nevšíma, zato Tvojho manžela si všíma až príliš..." WTF ?! Ako tu sa tu dá žiť ? Normálne alebo normalizačne ??? WTF2 ! P.S. a tie uvedomelé deti !!!

Pouta (1961)

"doufám, že najdeš živou vodu..."...škoda čítankových scenáristických klišé akoby napísaných pre Ženu za pultom...mrzia o to viac, že Radovan Lukavský je absolútne presný, áno, čoby hrdina sám o sebe áno (s nádychom noiru), propaganda a noir sa ale vedľa seba totálne bijú..

Obžalovaný (1964)

...konečne hlúposť by mala byť rovnako trestná ako darebáctvo...