• Thriller

Špinavý prachy (2014)

HER: "Hey, U just, I mean, U just fucking shot him." HIM: "Yes I did. Absolutely. He was going to hurt our dog..." Preboha, toto nemohlo na papieri fungovať, nemohlo.

I Smile Back (2015)

"I don´t deserve to be your mother...." Well, we don´t deserve such films. Ukážkovo didaktické, nevzrušivé, nechutne americké. No, No, No !!!

Mamon (2015) (seriál)

"Mám Tě ráda. Věděl jsem, že si beru tu pravou..." "A proč se nebráníš ? Protože chci, aby to už skončilo..."

Prezidentské volby (2012) (TV film)

"Please God, be kind" - herecká excelentnosť, Julianne Moore, áno, z princípu jej postavy, ale pre mňa ešte viac Woody Harrelson (až na jeho posledné slová smerom k Palinovej), Ron Livingston (katatonická otupelosť) a najmä Sarah Paulson ("I didn't vote... I couldn't do it... I didn't vote.."). "May God bless America again."

Steve Jobs (2015)

Znovuobjavené kúzlo filmového okamžiku. Na veľkom plátne Světozoru, laterna magika, pohyblivé obrázky a obdivuhodný talent 4 statočných: Sorkin, Boyle, Fassbender, Winslet. Veľká radosť z čistej filmárčiny.

Johančino tajemství (2015) (TV film)

Oči Léi Seydoux, málinko, druhá polovica Popelka ako vyšitá, vykradnuté, bez napätia, ale vo výsledku pozerateľné a oveľa lepšie než vačšina pseudo pokusov o moderné rozprávky posledných rokov. Emília Vášaryová zahrá úplne ale úplne všetko. A vždy tak krásne a elegantne!

Love (2015)

"Gaspar, so sorry. Life is not easy. I am so lost...". Well, so are U, Gaspar. P.S. Karl Glusman je alter ego Johna Frusciante-ho, úplné !

Čarovný les (2014)

Neznesiteľne afektované, ukričané, doslova ne(u)pozerateľné. Pýtam sa, komu je vlastne tento paškvil určený? Akej vekovej kategórii, akej cieľovej skupine, komu?

Olive Kitteridgeová (2014) (seriál)

Rodinný psychoteror, ktorý bolí, núti plakať, občas sa smutne a horko (pou)smiať, chápať i nechápať. Neviem prečo mám pocit, že Frances, Richard i Bill hrajú sami seba. Áno, drvivá banalita existencie (iantomasik, vďaka).