• Thriller

Zázrak (1991)

Je to pekne dávno, čo som videl tento ZÁZRAK. Pamätám si, že to bolo na festivale v Bratislave, pamätám si, Jeremy Irons tam vtedy uvádzal svojho Kafku od Soderbergha. Pamätám si ospalú atmosféru malomesta, chémiu Nialla Byrnea ( chýba na čsfd ) a Lorraine Pilkington ( HUMAN TRAFFIC btw. ). Pamätám si slona v kostole, úplne na konci, a pamätám si odchod z kina. Bol som absolútne dojatý.

Zavři mi oči (1991)

Srdcová záležitosť ! Extrémne citlivá téma brilantne vybalancovaná geniálnymi hercami. Toľko superlatív v jednej vete hovorí za všetko.

Velká ryba (2003)

Tim Burton je len jeden...ale vie i lepšie, vie !

Román pro ženy (2004)

Ako promo na album Ivy Frühlingovej v poriadku, ako samostatný fim a komédia, ako sa píše v titulku, pre mňa neuspokojivé. Efektné, ale povrchné, obrazovo síce farebné, ale v naplnení svojho zámeru úplne bezfarebné.

The Commitments (1991)

U´ve got to, U´ve got to, U´ve got to try a little tenderness..IT´S ALL SO EASY..WOMEN DON´T FORGET IT..LOVE IS THEIR WHOLE HAPPINESS. Jedine SOUL má gule !

Talentovaný pan Ripley (1999)

Nevidel som zatiaľ TRULY, MADLY, DEEPLY, ale odhliadnuc od toho ostáva pán Ripley najrafinovanejším videným kúskom vo filmografii A.Minghellu. Toma Ripleyho mi bolo ľúto, štval ma, obdivoval som ho, nenávidel - a táto zvláštna ambivalentnosť je tak príťažlivá a filmársky zaujímavá, že každým jedným pozretím objavím vo filme niečo nové - a to mi príde ako obrovský kompliment smerom práve k režisérovi. Mimochodom, dokazom, že menej vie byť viacej, je herecký priestor a prejav G.Paltrow vs.C.Blanchett. Katka je jednoducho dokonalá. Na všetky zmysly zaberajúca vecička.

V pasti (2005)

JuuJ, ešte terazky sa držím medzi nohami a bolí bolí bolia..

The Dying Gaul (2005)

Peter Sarsgaard ukradol ako Jeffrey nielen srdce Campbellovi aj Patricii, ale ukradol pre seba i celý film. Režisérsky, scenáristicky i dramaturgicky často rozkolísané, s neduhami debutu, herecky ale samozrejmé a veľmi sebavedomé. Ten Patriciin hlas, uuuufff !

Grand Canyon (1991)

Pseudointelektuálna NUDA na GRAND CANYONe. Z mojho pohľadu filozofovanie, ktoré vyznelo úplne do prázdna. Príliš chcené, príliš !