Eragon (2006)

Nic skvostnýho to neni. Ale na deštivou sobotu to je akorát. Na konci sice nebudete vědět o co jde, ale to nevadí.

Kronika rodu Spiderwicků (2008)

Skvělá, oddychová zábava, s kvalitními triky a skvělými herci (hlavně Freddie Highmore). Po Protivných sprostých holkách sem si od Waterse nesliboval žádnej zázrak. A velmi mile mě překvapil.

Mr. GS (2008) (pořad)

Sem rád, že se tyto dva mí oblíbení komici vrátili na obrazovky. I když to místama skřípe trapností. Ale což. Aspon se v neděli večer pořádně zasměju.

Madagaskar (2005)

Neni to sice tak dokonalé jak Shrek, ale zase je to (mnohem) lepší než třeba taková Karcoolka. Sacha Baron Cohen má nejlepší hlas ze všech dabérů a když zpívá "Já tak rád trsám, trsám" tak prostě víte, že je to genius.

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

První serie mě mile překvapila, protože do té doby sem neměl stargate moc v lásce. Wraithové jsou dokonalá hrozba stejně jako Geniové. Ale největší překvapení pro mě byl David Nykl v roli doktora Zelenky. Jeho hlášky jsou prostě to nejlepší. Druhá serie už byla trochu horší, ale pořád to šlo. Třetí serie byla lepší než první. hlavní hrdinové začali pořádně hláškovat a doktor zelenka pronesl památnou větu: I'm trying, do prdele. Stejně je na tom i čtvrtá serie. Už se nemůžu dočkat července!!!

Jumper (2008)

Nejprve jsem si na tento film přečetl recenze a řekl sem si: hmm tak to bude trapný. Pak se mi ale tento film dostal do ruky a já si ho pustil. A velmi mile mě překvapil. Skvělé triky, různá známá místa, zmíňka o Praze. A také sympatická holka. Tomuto filmu bych dal tři hvězdičky nebejt Rachel Bilson. Na ní se dá pořád koukat:-)

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Na začátku filmu jsem si myslel, že jsem si spletl sál. Poté se tam objevil (nejeden) Jack a už sem si byl jistý. Johny Depp byl hrál nejlp za celou trilogii. Ovšem nedokázal zachránit moc překombinovaný děj. Je zde spousta zvratů a když čekáte efektní konec zvratu (například vypuštění Kalipso), tak vás tvůrci překvapí chabotou. To před čím musim sklopit je soundtrack. Ten je též nejlepší z celé trilogie. Ze závěrečnému dílo se určitě zklamaný nebyl. Dokonce sem si ani nepřál aby skončil. Ale věděl jsem, že už je to prostě jen magnet na prachy.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Tento díl mě hodně překvapil. A to jak kladně tak i záporně. Digitální triky jsou prostě dokonalé a Oscara si plně zasloužily. Krkolomné akce, které předvádějí hlavní hrdinové jsou prostě nejlepší. Ale to co mě překvapilo negativně tak byl příběh a málo sluníčka. Ano i takové detaily mi mohou zkazit dojem. V letním filmu bych si prostě představoval spoustu tepla a sluníčka. Dokonalým příkladem je první díl pirátské serie. Slunce a teplo přímo sálo z plátna.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Skvělá letní . zábava se vším všudy. Romantická zápletka zde nechybí. Dobrodružná zápletka zde nechybí. Skvělé digitální triky zde nechybí. A v neposlední řadě také krásní herci (hlavně Keira:-D). Na dvě a půl hodiny můžete klidně vypnout mozek a žít v Karibiku. ALE jen to jen oddychová, letní zábava a podle toho je taky natočená. Spousta trapných klišé jí na hodnocení nepřidala, spíše ubrala. Proto ty 3 hvězdičky.

Once (2007)

Úžasný muzikál...v Americe vznikaj nové a nové díly HSM, které svojí kvalitou stojí za ..... a v Irsku vznikne jeden jediný muzikál, který je možná nejlepší vůbec.