Hon (2012)

Velmi dobré drama. Ale když lidi jednají a činí jen na základě domněnek (nejen ve filmu), tak mne to děsně vytáčí...

Hospoda U Druhé šance (2013) (pořad)

Pokus skloubit dva druhy rozdílných pořadů se nezdařil. Kde udělali chybu, že to není skoro vůbec zajímavé?

Houževnaté vlaky (2014) (pořad)

Železní oři - pokrok na kolech. Zajímavý dokumentární seriál pro ibdivovatele železnice. Ještě by se se z toho určitě dalo vytěžit více zajímavostí a informací.

Hrabě Monte Christo (1954)

Zdařilé zpracování, ale dost jsem postrádal jakékoli napětí, vše šlo tak nějak jako po drátku... Výpravný miniseriál z roku 1998 s Gerardem Depardieu je mou nejoblíbenější úpravou. (Verzi s R.Chamberlainem z r.1975 jsem t.č. neviděl)

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Masivní propagací jsem se nechal chytit a pustil se do sledování tohoto seriálu. A ejhle, není to taková slabomyslná jednoduchá vyvražďovačka typu Battle Royale, ale seriál s poutavým, komplexnějším a komplikovanějším příběhem, co mne pořádně vtáhl do děje... až jsem to nakonec shlédl celé během jednoho dne! Uff :-) Povedené! 90% PS: V originále - v korejštině, která sice působí místy až dětinsky afektovaně a uječeně, je to přece jen znatelně lepší, procítěnější než v anglickém dabingu.

Hranaři (2011)

Takový Hrnečku vař. Co největší směsice herců v co nejkomplikovanějším příběhu. Celé je to překombinovaně nepřehledné, žádná opravdu hlavní postava tu není. A nad tím vším bdí Veký bratr, který mluví rusky a anglicky. Co tím chtěli tvůri říci? Źe je všechno zkorumpovatelné, zmanipulovatelné a všechno je odposloucháváno?! Hm, budiž, ale chtělo by to lepší kabátek... Jako film to na mne nefungovalo. Snad jen jako hraná dokumentární rekonstrukce jakési kauzy...

Hra o trůny (2011) (seriál)

Kompletní první série na dvě posezení. 90% Hlavní zápor (aneb proč jsem nedal pět hvězd): Navnadění diváků již v prvních minutách prvního dílu na něco, co se v první sérii již více (více-méně) nerozvine!?! Spousty postav a osudů, že se jim v první sérii nedostalo potřebného prostoru. Nutné sledování dalších dílů protože je to napínavé! :-) edit: Po delší pauze si dávám seriálový maraton a najednou shlédnu celou druhou a třetí sérii a pár dní na to i celou čtvrtou sérii. Ten seriál je jak oblíbený dezert... Chcete další a další kousek... Což je i jeho hlavní zápor - je to nekonečně protahované, čtvrtá série nic neuzavře a naopak na finální střet musím čekat na pátou...šestou...sedmou sérii, kdy se doufám seriál uzavře. Z toho důvodu pět hvězd nehohu dát, když jsem to celé neviděl. Stejně jako nikdo z hodnotících... edit (03/2018) - 7.série: Strašidelný sen se stal skutečností... fakt jsou další a další série. Už si říkám, že i snad dříve zavře nonstop bar než se nějak uzavře Hra o trůny. Dal jsem si pátou sérii a poté předlouhou pauzu, abych si naservíroval šestou a sedmou sérii najednou během několika dní. Zase mne to pohltilo... Trochu mi trvá, abych se neutopil v záplavě postav, ale naštěstí jsem si na nějaká ta tempa vzpomínám. Napětí tvůrci zvládli bravurně, že i nad některými nelogičnostmi lehce mávnu rukou. A opět autoři vědí, jak sérii mazaně zakončit a přitom neuzavřít a nechat rozehrané tak zajímavé šachové partie, aby si divák nedočkavostí dalších dílů hryzal nehty. Ale jo, zvýším na plný počet hvězd. edit: 07/2019 - 8.série: Dávám si poslední sérii na dvě posezení. No, vpravdě zklamání. První díly byly nudné jak nějaká abiturientská sešlost, poutavost o dva levely níže a se zakončením jako by autoři si nevěděli rady s "objevnou" myšlenkou, že veškeré to pachtění za železným trůnem a všehovládou byla vlastně úplná hloupost bez reálně funkčnosti.

Hrbáč (1959)

Klasický historický příběh z období nejslavnějších Ludvíků. Pohádkově romanticky naivní, žádné extra hluboké herectví a přesto je film s budoucím Fantomasem zajímavý. 75% (Viděl jsem: 2x)

Hudbu složil, slova napsal (2007)

Hugh Grant s romantickým úšklebkem a sympatická Drew v příjemné romantické hudební komedii, kde to mezi hlavními představiteli jiskří, je originální a lze i říci že není tak předvídatelná jako většina rom.komedií. 75%