Pálava - Houby (2022) (epizoda)

Druhý díl vysílají hned za jedničkou, tak si nalejvám další dvojku Veltlínu a jdu na to... Bohužel, ani víno nepomáhá, nuda pokračuje. Alespoň si na mapě najdu přesně uličku s vinnými sklepy v Pavlově. Tímto se seriálem končím, ztráta času. Vinaři byli přece jen o chloupek zajímavější.

Pálava - Štístko (2022) (epizoda)

Tak si říkám... zkusím, dám si u telky sklenku bílého a zavzpomínám na dovču na Pálavě a třeba se i trochu pobavím. No, nejlepší na tom byla ta moje sklenička vína. Zábava nebyla na skladě, postavy bez kapky zajímavosti, příběh plitce trapný.

Památkáři (2014)

Občasná nuda na válečné frontě. 2 až 3 hvězdy.

„Pane, vy jste vdova!“ (1970)

Originální bláznivá zápletka, nespočet hereckých hvězd dané doby, nevšedně zábavné! 100%

Pan Holmes (2015)

Jakýsi poetický epilog života "reálného" Sherlocka na anglickém pobřeží. Na slovutného detektiva přichází senilita a paměť mu přestává sloužit. Snaží se vzpomenout si na opravdové okolnosti svého dávného, posledního případu. Celý příběh, s lehkou detektivní zápletkou, je rozvláčný a pomalý, stejně jako stařičký Holmes. Je odlišný od ostatních známých detektivních příběhů. A je to veskrze smutný film...

Páni kluci (1975)

Jeden z nejlepších a mých nejoblíbenějších "klukovských" filmů. Baví mne skvělá výprava, atmosféra, přirození herci a milý humor. 99%

PanMáma (2013) (seriál) odpad!

Konec Šteindlera v Čechách. Po děsné roli v Gymplu s.r.o. ještě větší stupidita. Chtěl bych vidět ty peoplemetry, které ukazují údajnou sledovanost podobných rádobykomediálních seriálů... Na tohle se dívat je za trest!

Panna a netvor (1978)

Atmosféra pohádky je v některých momentech ponurá, tajemná až strašidelná, s kvalitní dramatickou hudbou, že není vhodná pro malé děti. 75%

Paralelní světy (2012)

Fantastické romantické drama s hezkou vizuální složkou. Hudba dodává příběhu až komorní nádech. Fantaskní-fantastický svět je zajímavý, ale nesmí se o něm moc uvažovat neboť je pro logiku děravý jak cedník a takto jednoduše by 'cestování' horem-dolem nešlo. Láska už nejen že hory přenáší, ale už i gravitaci porušuje. Pěkný příběh, ale tempo mi připadalo nevyvážené, místy uspěchané a závěr jsem nečekal tak jednoduše zakončený. S hodnocením váhám, nakonec se přikláním k nižšímu, neboť mne k opětovnému shlédnutí nic neláká.

Parazit (2019)

Povedená korejský počin se zajímavou zápletkou. Chvíli to vypadá na komedii, následně to přeroste i v thriller. Největší mínus vidím v jazykové bariéře. Prostě u jasných vtipných scén jsem se spontánně moc nezasmál neb než jsem si tu korejštinu přeložil ... pardon, přečetl titulky :) 71% (viděl jsem: 1x v pův.znění s titulky)