Ztracen v La Mancha (2002)

No takové neštěstí, kterému bych asi ani nevěřil. Jenže proč by asi lhali? Aby vznikl dobrej film? Jestli jo, tak se jim to povedlo.

Collateral (2004)

MImořádně vydařené dílo podané rukou mistra atmosféry Manna. Sice si ve filmu postavil pár mostů, které zaváněli všedností, ale všechny bravůrně překonal a já znovu nemám pro jeho film jiné hodnocení. Jeho inteligentní thrillery mě nikdy nepřestanou bavit.

Patriot (1998) odpad!

Tohle je snad nejhnusnější stráta času v mých filmových dějinách. Dnes (2.5.2005) jsem to záměrně vynechal, ale kdysi jsem bohužel měl náhlou touhu uvidět film Stevena Seagala, který už sám osobě je tak trapný, že mu i sebehorší film nemůže uškodit. Tak proč něco takového nenatočit. Bejt to parodie, patřil by do mé top10. P.S. Mé první odpadové hodnocení na tomto serveru, to musí mít váhu:)

Vyjednavač (1998)

Thriller starých časů. Žádné přehnané scény, velmi slušná zápletka a výborné výkony obou hlavních představitelů. Prostě skvěle odvedená práce, nic víc, nic míň. Ber nebo nech bejt:)

Ace Ventura 2: Volání divočiny (1995)

Možná jsem ten nejpřízemnější člověk na světě, ale v tomhle filmu není ani jedna hluchá chvíle, a k Jimovi se nebudu vyjadřovat, to je jistota. Prostě kult všech bláznivin. Šekuju snaživko snaživá.

Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Dávám čtyři jen proto, že pokud bych dal 5 hvězd musel bych dvojku ohodnotit 6ti, což tady není možné. Nicméně, na tomhle filmu přesně vidím, že nemusí mít žádný hlubší smysl, hlavně když se člověk dobře baví. A já se bavil celej film.

Zprávař: Příběh Rona Burgundyho (2004)

Se vší vervou pronáší své dialogy Will Ferrell. Právě to je na těchto "stilerovsko-wilsonovsko-ferrellovských" filmech to, co diváka baví. Ať hercům vycházejí z úst jakékoli hlouposti (a že jich ve filmu je) nepolevují a s kameným výrazem odehrají part. A zápletka znovu nemusí být nikterak strhující. Dávám 4, protože 5 si zaslouží pouze Leslie Nielsen a toho jsem tam nenašel:)

Ledové ostří (1992)

Musím přiznat, že se mi moc líbilo srovnání hokeje a krasobruslení. V té době ještě bylo srovnávání sportů celkem originální záležitostí.

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Jednoduše můj nejoblíbenější český film všech dob. Exibice Jiřího Sováka. Na tohle se dá koukat do zbláznění.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Tady samozřejmě není co řešit, tímhle filmem se divákům otevírá zcela nový filmový obzor. Říká se tomu ŠÍLENSTVÍ - GENIALITA a toto kouzlo ovladá jen pár vyvolených.