Big Lebowski (1998)

Podivná směs na pokraji hned několika žánrů, oddechovka, která mi poskytla 117 minut příjemně stráveného času. Díky sympaťáckému Bridgesovi oplývá Dude pořádnou dávkou kouzla, díky němuž je jednoduché si tuto postavu zamilovat. To se bohužel nedá říci o Walterovi (J. Goodman), jehož postava mě po většinu času iritovala a díky níž Lebowski působil jako slaboch (a tím i klesal v mých očích jako hlavní hrdina). Škoda, protože jinak jsou postavy skutečně skvěle napsané a jejich představitelé téměř bez chyby, příběh místy zadrhává, ale čert to vem, na čtyři hvězdičky tak akorát.

Zprávař: Příběh Rona Burgundyho (2004)

Ne, tohle není skutečně vtipná komedie. Ale má své kouzlo (především díky výraznému retro stylu a záměrné dementní naivitě), které prostě funguje. Navíc jsem si užil skutečně širokou plejádu známýh komiků a vtipně použitá klišé z hollywoodských filmů. Podobná komedie jako Starsky a Hutch.. a to nezní špatně.

Za hranicí strachu (2007)

Popravdě nejsem zrovna kdovíjakým fanouškem survival hororů, ale u Borderland, ač dle mého názoru nikterak nevyčnívá z vod průměru, alespoň oceňuji výměnu všemožných příšer za fanatické lidské nepřátele. Jinak ano, místy to brutální je, avšak neměl jsem potřebu odvracet zrak, natož aby se mi dělalo špatně. Děj je dopředu odhadnutelný, dialogy splácané, do hlavních postav se jen těžko vžijete, na druhou stranu jestli formulka "podle skutečných událostí" znamená, že se postavy chovají jak blbci, pak je vše v nejlepším pořádku.

Queer as Folk (2000) (seriál)

První série je hodně návyková, její zakončení perfektní, ale od druhé už seriál ztrácí dech, aby se ze zajímavého a svým způsobem dráždivého námětu stala nuda, fraška a karikatura všeho "gay". Od třetí série jsem na to koukal jen ze zvyku. Hlavní postavy jsou jednoduché, stejně jako celý děj, který je napěchován všemi možnými sociálními a vztahovými problémy, jen aby se v každém díle proboha něco dělo. Navíc chování většiny postav je skutečně pitomé, naneštěstí se neomezuje jen na homosexuální menšinu.

Průvodce k rozpoznání tvých svatých (2006)

Až na některé herce ničím zvláštní snímek, který neurazí, ale taky nenadchne. Zručnější ruka by z tohohle filmu dokázala vyždímat více, potenciál totiž rozhodně má. Za normálních okolní 3*, ale Robert Downey Jr. a Shia LaBeouf to vytáhli na 4.

Skvělí chlapi (2000)

Tenhle film mě skutečně nadchl. Mám rád snímky se samými podivíny a tady jich je plná kupa. Navíc se tu sešla parta skvělých herců. Douglas jako profesor, který při psaní nosí růžový župan a Downey Jr. v roli homosexuálního krachujícího vydavatele jsou skvělá dvojka, ale nejen kvůli nim stojí zato vidět tenhle film!

Sex ve městě (2008)

Pro mě osobně velké zklamání - původní seriál nepostrádal vtip a nadhled, obojí tomuto ilmu citelně chybí, stejně jako nůžky střihače.

Miluji tě k sežrání (2005)

Klasický průměr, kdy romantická komedia ke konci ztrácí dech i vtip. Zamilovat si hlavního hrdinu je opravdu těžké, jen ta Anna Faris jako nesnesitelně otravná "zpěvačka" je prostě k sežrání...

Donnie Darko (2001)

Wow. Psycho plné šílených postav, které si člověk zamiluje. Vážně, v tomhle filmu není nikdo normální. Mým favoritem je učitelka v podání Drew Barrymore. Film, který se musí vidět víc než jednou!

V Bruggách (2008)

Tenhle film snad nemá chybu. Příběh je vcelku jednoduchý, ale každá jednotlivá postava je naprostý unikát. Herecké obsazení perfektní, dialogy skvělé, vyzdvihnout musím ten nejbrutálnější černý humor, díky němuž jsou snesitelné i dlouhé scény na historické město (ztotožnit se s pohledem Collina Farrella je velmi snadné). Škoda jen, že akční finále není delší, protože ta našlapaná hudba Cartera Burwella je famózní!