• Krátkometrážní

Ghost Rider 2 (2011)

Zatímco první Rider si držel aspoň trochu úroveň, i když, co si budem, i tomu to šlo dost těžko, druhý díl s podtitulem Spirit of Vengeance je prostě špatný film. Děj je totálně stupidní, je plný smysl postrádajících momentů, je naivně hloupý a je špatný. Postavy jsou nezajímavé, herecké výkony jsou většinou příšerné, střih je totálně šílený, vůbec na sebe nenavazuje. Kamera je hrozná a celý film vypadá ohavně, jak nějaký neskutečně levný film. Na jakoukoliv kontinuitu s předchozím filmem se úplně kašle, Ghost Rider si tu jen tak chodí za denního světla, na všechny události předchozího filmu se zapomnělo a vlastně to působí, jak kdyby scénáristům někdo v rychlosti popsal předešlý film a oni sami ho neviděli. Záporáci jsou k smíchu a naprosto stupidně provedení. Film působí hrozně prázdně a zbytečně, působí to jako televizní produkce, jako nějaký fanmade amatérský filmeček, ne jako plnohodnotný film. Rozhodně jeden z nejlevněji působících Marvel filmů. Pár prvků ho ale tahá z úplného dna. Pár herců se fakt snaží, hlavně Idris Elba a Ciarán Hinds, kteří očividně věděli, k čemu se to upsali, a snaží se kvalitu filmu aspoň trochu pozvednout. Samotný Ghost Rider nevypadá špatně a najde se zde i pár fajn nápadů. Ale nic víc tu není. Ten film je prostě totálně o ničem. Nebo takhle, ještě je tu Nick Cage, který je prostě... no... Nick Cage. Pokud máte rádi styl hraní Cage, budete se bavit. Pokud ho rádi nemáte, budete to nesnášet. Cage tu hraje normálně, jak jsme u něj zvyklý, to znamená totálně šílené výrazy a pohyby a neskutečné přehrávání. Klasický Cage, normálka prostě :D Právě Nicolas tenhle film pro mě dost tahá, protože bez něj, bez jeho šíleného hraní, by to byla totální nuda a jasný odpad. Takhle to je aspoň trochu vtipný odpad :D Zbytečná a levná nuda, kterou zachraňuje Nick Cage a jeho epický herecký výkon. Hodnocení: 10%

Ghost Rider (2007)

Hned na začátek si musíme říct toto. Nicolas Cage je bez debat totální magor a totální génius v jedné osobě. Pravděpodobně neexistuje herec, který by hrál takto šíleně, takhle brutálně přehrával a hrál stylem, jak kdyby byl pod dávkou dost silných drog, zároveň by ale byl smrtelně vážný a myslel svůj herecký výkon naprosto seriózně. Tohle je prostě Nick Cage, a kvůli tomu ho tak moc miluju. A právě Cage je podle mě jeden z mála dobrých aspektů tohoto filmu. Mimo něho je totiž Ghost Rider dost průměrný až podprůměrný nudný akční film. Příběh je totálně céčkový klasický superhrdinský origin, který není vůbec ničím zajímavý a vůbec ničím nepřekvapí, a kdy už něčím, tak maximálně tím, jak moc logických děr má. Záporák Blackheart / Legion, který má btw naprosto geniální český překlad, jelikož tyto jména přeložili jako Zloduch a Množství.... ach ano, výborné :D je naprosto generický, brutálně nezajímavý padouch. Abych něco pochválil, hudba je dost dobrá a vizuál samotného Ghost Ridera taky není špatný. Kromě toho všeho je ale prostě Ghost Rider hrozně průměrný film. Není tady vůbec nic zapamatovatelného, nic unikátního, prostě nic zajímavého. Neexistuje jediný důvod, proč byste se na tento film měli dívat, jelikož existuje milion filmů na stejné téma, které to ale zpracovávají stokrát lépe. Dobře, jeden důvod, proč se na tenhle film podívat, by se našel. A to je Nick Cage. Pokud zbožňujete tohohle herce a jeho šílené přehrávání, tak doporučuji do sebe kopnout trochu alkoholu a tenhle film se pro vás rázem stane jedna obří komedie. Cage tu hraje klasicky Cagovsky, dělá si tu svoje Cagoviny a výsledek je totálně bláznivý herecký výkon, šílené výrazy, obličeje a pohyby. Cage je prostě a jednoduše naprosto boží, asi jako vždycky, a pokud ho zbožňujete, budete ho zbožňovat i tady. Pokud ho rádi nemáte, tady budete trpět. Ghost Rider celkově je naprosto průměrný, ale jako fakt brutálně průměrný. Jeden z nejprůměrnějších, nejgeneričtějších, nejzapamatovatelnějších a nejobyčejnějších superhrdinských filmů vůbec. Pokud nemáte rádi Nicka Cage, nemá cenu se na to dívat. Pokud ho rádi máte, milujete jeho šílené herectví, tak se klidně podívejte, dost pravděpodobně vás to bude bavit. Dobrý film to ale rozhodně není. Lehce podprůměrný nudný film, který pozvedává herecký výkon Cage, který jeho fanoušky rozhodně nezklame. Hodnocení: 45%

Fantastická čtyřka (2015)

Nikdy jsem nepochopil, proč je remake Fantastické čtyřky tak moc nenáviděný. Fakt tomu nerozumím. Protože podle mě se jedná o obyčejný, lehce nadprůměrný, hloupý akční blockbuster, ale rozhodně to není žádná tragédie, jak tolik lidí tvrdí, a přirovnávat tohle ke dnu Marvel produkce, jako jsou Ghost Rideři nebo Elektra, to mi přijde jako nesmysl. Podle mě tenhle film hravě strká do kapsy obě původní Fantastické čtyřky z 2005 a 2007. Herecké výkony jsou dost fajn, hlavně Michael B. Jordan je skvělý Human Torch. Kate Mara jako Susan je taky dost dobrá. Efekty jsou fajn, hlavně Thing vypadá dost dobře, což se nedá říct o verzi z roku 2005 (i když je pravda, že tyhle filmy dělí 10 let, takže se to nedá moc dobře porovnávat). Na druhu stranu, natahování Reeda Richardse nebo třeba Human Torch na rok 2015 fakt nevypadají moc dobře. Pak je tu Doctor Doom, který je docela fajn jako Victor, a je sympatická a charismatická postava. Jakmile se z něj ale stane Doom, tak je z něj neskutečně nudný a nezajímavý záporák a typický Marvelácký stupidní padouch. A to jsem ani nemusel zmiňovat, že pokud máte rádi Dooma z komiksů, tak tady budete příšerně trpět. A celkově, tenhle film nemá s komiksama moc společného. Žádná expedice do vesmíru tu není, místo toho tady máme jinou dimenzi... to mně osobně ale zas tak nevadí. Největší problém filmu, kromě záporáka, vidím v příběhu, který je strašlivě jednoduchý. Nevím, co to je za trend, dělat F4 filmy s tak obyčejným, nezajímavým a jednoduchým dějem, co se dá shrnout za 5 minut, ale děje se to furt. Jednoduchost toho děje se strašně špatně popisuje, ale prostě, do půlky filmu se celý děj odehrává prakticky v jedné lokaci, následně naše postavy získají superschopnosti, film se přesune do další lokace, příjde záporák (asi po hodině filmu), finální bitka a konec. Působí to, jak kdyby to byla pilotní epizoda nějakého seriálu, natažená na hodinu a půl filmu. Nebo to minimálně vypadá, že tvůrci neměli budget na lokace a trošku víc postav... Každopádně, i přes všechny tyhle chyby si pořád myslím, že Fantastická čtyřka je fajn zábava, která má sice dost svých problémů, ale neexistuje moc důvodů, proč by zasloužila takový hejt, který dostává. Minimálně na tenhle film se vždycky podívám radši, než na některé MCU projekty, už jenom kvůli tomu, jak moc indie dojmem to působí... i když to je dost možná asi nechtěně :D Fantastická čtyřka je zcela průměrný hloupý akční blockbuster, který vás na hodinu a půl zabaví, ale nic víc vám nedá. Hodnocení: 60%

Fantastická čtyřka: Silver Surfer (2007)

Druhá Fantastická čtyřka s podtitulem Rise of Silver Surfer je prostě bordel. Už s jedničkou jsem měl problém, jelikož mi přišla až moc televizní, až moc banální a jednoduchá. U dvojky jsem tenhle pocit necítil, naopak ho vystřídal pocit, že sleduju fakt špatný film :D Herecké výkony jsou docela dobré, v jedničce mi hodně vadila postava Thinga, ten je tady úplně v pohodě. S kým jsem měl problém je Sue, která je v tomhle filmu otravná a věčně naštvaná, na všechny si stěžuje a tohle mi fakt vadilo. A samozřejmě Chris Evans a jeho Human Torch je totálně super a tahá celý film nahoru. Efekty mi přijde, že se trošku zlepšili, ale pořád nic moc. Human Torch pořád vypadá dost bídně, Thing taky. A hlavně Silver Surfer a jeho prkno vypadají otřesně. S čím mám velký problém je opět příběh, který je zas a znovu banálně jednoduchý, obyčejný a ničím zajímavý. Taky mám problém se záporáky. Máme tady Silver Surfera, který je totálně nevysvětlen, není vysvětlené nic co dělá, není vysvětlené nic, co způsobuje. Pak je tady Doctor Doom, který je mega, ale fakt mega zbytečná postava. Dohromady je tu asi na 10 minut a pro celý příběh je úplně zbytečný. A na závěr Galactus... ach jo. Toho tu tak moc pokazili, že za něj strhávám z hodnocení celou 1 hvězdu. Místo toho epického obřího komiksového záporáka tu máme.... vesmírný mrak.... který se obaluje kolem planet. Fakt super adaptace jednoho z nejsilnějších Marvel záporáků :D Rise of the Silver Surfer je bordel, který má opět jako první díl až moc jednoduchý příběh, hloupoučký děj, plus k tomu přidává příšerné záporáky a opět, jako první díl, totálně ničí některé legendární komiksové postavy. Neskutečný bordel, který se snaží být epickým a velkolepým pokračováním, ale vůbec to nezvládá. Hodnocení: 20%

Fantastická čtyřka (2005)

Pokaždé, když vidím Fantastickou čtyřku, tak si vzpomenu na prvního Raimiho Spider-Mana a uvědomím si, jak jsou tyhle dva filmy hodně podobné. Oba dva jsou takové relativně hloupoučké, co se týče té superhrdinské části, takové hodně naivní a kdybych chtěl přehánět, tak až pohádkové. Proč je tedy pro mě osobně jeden z těchto filmů naprostá legenda a ten druhý, o němž se tady budeme bavit, hodně podprůměrná záležitost, která pro mě osobně skončila v propadlišti zapomnění? Je to celkem jednoduché. Fantastická čtyřka má sice hloupoučkou a lehce naivní superhrdinskou část, bohužel je ale tak bídně zpracovaná a nic jiného nenabízí, že to pro mě prostě nestačí. A já chápu, že velká hromada lidí s tímto filmem vyrůstalo a je to pro ně legendární záležitost, já ale, jakožto někdo, kdo necítí vůbec žádnou nostalgii, tak prostě tento film moc nemusím :D Dost velký problém mám s příběhem, se kterým rovnou začneme. Ten je totiž až banálně jednoduchý, je hrozně, a opět musím použít to slovo, hloupoučký a já osobně si představuju, že takhle děje superhrdinských filmů vypadaly v 80. letech minulého století, ne v roce 2005. A ano, někdo to může porovnávat s již zmiňovaným Spider-Manem od Sama Raimiho, i já jsem to v úvodu recenze udělal, Spider-Man měl ale ohromnou sílu v postavách, v jejich vztazích a i přes to, že ta superhrdinská část byla dost povrchně napsaná, naopak ta lidská a osobní část byla vyšperkovaná do detailů. A to tady prostě není. Film je sice krátký, ale já upřímně jsem se i tak relativně nudil. Abych jenom nekřivdil, hlavní čtyřka je super a mají poměrně fajn dynamiku. Hlavní dvojka v čele s Mistrem Fantasticem a Invisible Woman je dobrá, Chris Evans jako Human Torch je skvělý a je to rozhodně tahoun celého filmu, který ho aspoň trochu zachraňuje svým charismatem. A pak tu je The Thing, jenž je na tom o něco hůř. Jeho postava je totiž neskutečně arogantní, otravná a protivná. Problém mám taky s efekty, které vypadají prostě příšerně :D Ať už Reedovo natahování, silové pole od Sue, Human Torch nebo samotný Thing. To všechno nevypadá moc dobře, to nedokonalé počítačové CGI hrozně bije do očí a i já, jenž se považuje za člověka, který dokáže špatné efekty přetrpět, tak to prostě podle mě nevypadá dobře. A samozřejmě musím zmínit záporáka snímku, Doctora Dooma. Ten slavný Doctor Doom. Jeden z obecně nejoblíbenějších Marvel záporáků v komiksech, známý tím, že je to inteligentní taktik, egocentrický manipulátor a extrémně charismatická osoba. A co jsme dostali? Kovového týpka, který ovládá elektřinu. Pokud vynechám znalost komiksů, je to nezajímavý a nevýrazný záporák s prakticky neexistujícími motivacemi, který vás prostě nezaujme. Kdybych to měl nějak shrnout, Fantastická čtyřka je pro mě takový ten film, na který 90% času zapomínám, že existuje. Je totiž hrozně nevýrazný, pro mě osobně nenabízí vůbec nic, čím by vynikal. Naopak, je to hodně banální, hodně jednoduchý film, což by nemuselo být nutně špatně, on ale bohužel nic víc nenabízí. A je to škoda. Fantastická čtyřka je první Marvelovský superhrdinský tým v komiksech a myslím si, že si zasloužila trošku lepší péči. Já upřímně doufám, že MCU tomuhle týmu trošku spraví reputaci, i když si tím nejsem tak jistý, dle jejich nejnovějších projektů :D Ale to je na jiné povídání. Na závěr tuto recenzi zakončím velmi kontroverzní větou, za kterou by mě stovky lidí ukamenovali, takže ji zde jen tak vyslovím a nazdar :D Radši bych se podíval na Fantastickou čtyřku z roku 2015 než na toto. Hodně levně, jednoduše, naivně a banálně působící film, který podle mě nemá vůbec nic co nabídnout a zapadá v krabici podprůměrných Marvelovek. Hodnocení: 40%

Hulk (2003)

Tenhle film jsem v životě viděl už mockrát, řekl bych, že i víckrát, než bych si přál. A pokaždé, když ho vidím, tak můj názor a pohled na něj o maličko stoupne a já stále přemýšlím, jestli náhodou nemám to hodnocení zde přece jen zvýšit. Pak si ale vzpomenu na to, jak moc znechucený a znuděný jsem byl při prvním sledování Hulka. Věřím, že tenhle film se určitě někomu bude líbit svým poměrně unikátním a zajímavým pojetím, které je řekněme netradiční. Na první pohled se jedná o tradiční superhrdinský film, pod povrchem se ale skrývá o něco hlubší a trošku víc psychologičtější věc. To mimochodem berte v hodně velkých uvozovkách :D Ale začněme od začátku. Eric Bana, který zde hraje hlavní roli, je dost solidní a i když v mém srdci bude asi navždy Norton a i toho Ruffala mám přece jen radši, není to vůbec špatný casting na Bruce Bannera. Příběh se dá naprosto dokonale vystihnout slovem „divný“, i když je fakt, že tím by se dal shrnout celý snímek. Děj je strašně podivný, obsahuje zvláštní zvraty a na jednu stranu se mi hrozně líbí, jakým opravdu zvláštním způsobem je to napsané, na stranu druhou mě to úplně neoslovilo a řekněme že se to vymyká nějakým mým standardů, které jsem schopen přijmout :D To se dá říct i o režii Anga Leeho, která je dost unikátní. Používají se tu relativně zajímavé střihy a kamerové záběry, plus Lee zde využívá přechody alá komiksové panely, které filmu dodávají jakýsi pocit, že se díváte na komiks. Abych byl ale upřímný, tenhle styl mě úplně nenadchnul a občas mě to spíš vyrušovalo při sledování, než že by se mi to líbilo. To se dá říct i o záporákovi filmu, kterým je Brucův otec a ten je opět, brutálně divný. Je to takový ten typický šílený záporák, který je očividně docela psychicky v nepořádku, jenomže díky tomu, že podobným divným dojmem vlastně působí i celý film, vzniká strašně zvláštní kombinace, která se mi opět moc nelíbila. K tomu si přidejte ještě tempo, které je ukrutně pomalé. Skoro dvou a půl hodinová stopáž je opravu moc a občas je cítit, že se to hrozně táhne. Opravdu věřím, že někomu se tento film bude líbit. Jak jsem již říkal, pod povrchem se totiž jedná o takovou netradiční komiksárnu. Řeší se tu poměrně zajímavá témata jako je trauma z dětství nebo potlačování emocí, ale je to hodně podivně schované a tak nějak zadupané v tom patosu a výplni, že to působí extrémně podivně. K tomu je zde ještě hrozně průměrné CGI, které samozřejmě musíme brát s rezervou, přece jenom, film je z roku 2003, ale i tak. Hulk zde vypadá hrozně gumově a vůbec nezapadá do daných scén, a jeho vzhled mě strašně vytrhával ze sledování filmu. Ještě chci zmínit Elfmanovu hudbu, která není špatná, ale nejedná se o nic zapamatovatelného, jak jsme od něho běžně zvyklí. Ale minimálně hlavní téma je dost příjemné. Celkově, kdybych měl Hulka zhodnotit, věřím, že tenhle film si svým osobitým a dost charakteristickým a unikátním pojetím a zpracováním najde své fanoušky. Já mezi ně ale bohužel nepatřím a Hulka považuji za takový podprůměrný projekt, který je fakt divně udělaný :D Možná je to na mě moc ulítlý a mnou nepochopený, ale tradičnějšího Incredible Hulka s Nortonem mám stále radši. Zajímavá režie, unikátní pojetí a poměrně zvláštní zpracování se určitě někomu bude líbit, mně bohužel zas tak ne. Hodnocení: 38%

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Ať už máte Paralelní světy rádi, nebo ne, jedno zapřít nemůžete. Tenhle film prostě vypadá jako komiks, vypadá jako by někdo vzal komiksový sešit a rozpohyboval to do filmu. Rovnou začněme tím nejlepším. Vizuálem. Animace je naprosto výborná, vypadá neuvěřitelně nádherně a taky dost unikátně, zároveň je celý vzhled filmu dělaný do podoby komiksů, takže tady vidíme komiksové panely, nejrůznější nápisy, bubliny s přímou řečí a mnohem víc. Vizuál a vzhled tohohle filmu se dá popsat jedním slovem. Dechberoucí. Už jenom kvůli té animaci stojí za to film vidět, protože Into the Spider-Verse vypadá prostě fenomenálně. Všechno ostatní je ovšem taky naprosto boží. Máme tady spoustu postav, které mají skvělou interakci mezi sebou, navíc každá postava je unikátní, má svůj vlastní animační styl, vlastní soundtrack atd. Nejvíc samozřejmě musím vypíchnout Jake Johnsona a jeho Petera B. Parkera, který je prostě skvělý, je to unikátní pohled na postavu Spider-Mana a má skvělou chemii s Milesem. A pak samozřejmě Nicolas Cage a jeho Spider-Man Noir, ten je taky dost fajn, hlavně díky epickému Cagově hlasu. Hudba je dobrá, ať už ta vytvořená přímo pro film nebo nejrůznější použité hip hopové písničky, které se opravdu výborně hodí k daným scénám a dokreslují Milesův charakter. Taky chci vychválit záporáky. Ať už ten hlavní, Kingpin, který má skvělou a pochopitelnou motivaci, ale i ty ostatní vedlejší záporáky. Každý z nich je totiž unikátní a není to jenom x-tá verze té postavy, které jsme už ve filmech a komiksech viděli milionkrát. Každý záporák je něčím obzvláštněn, má nějaký vizuální nápad a zajímavé zpracování. A je toho zde mnohem víc. Tento film je prostě skvělá komiksárna ve všech ohledech. Jestli hledáte film, co vypadá jako komiks, podívejte na tohle. A prosímvás, nenechte se odradit tím, že je to animované. Fakt nenávidím tenhle názor, že to, co je animované, je špatné... :D Into the Spider-verse je vizuálně totálně pecková věc, a když k tomu přidáte i skvělý děj, sympatické postavy a velice fajn myšlenky a hloubku, máte jeden z nejlepších superhrdinských filmů. Dechberoucí vizuál, skvělý příběh a zajímavé postavy s výbornou dynamikou. Skvělý komiksový film. Hodnocení: 80%

Venom (2018)

Když Venom vstoupil do kin, dostal od kritiků celkem velkou bídu. Naopak, jakmile se dostal k běžným divákům, stal se prakticky ihned hitem. A já celkem chápu obě dvě strany téhle barikády, každopádně se nepřikláním ani k jednomu názoru a stojím spíš někde mezi. Venom je naprosto běžný a celkem generický superhrdinský film a jedná se o naprosto klasický popcornový blockbuster, který se celkem dost podobá většině projektů z MCU (i přes to, že reklamní kampaň celého Venoma byla právě snaha se odlišit :D). Příběh je celkem fajn, jedná se o takový ten nejvíc základní origin příběh, který není nic moc originální, ani unikátní, ale není špatný, jedná se opravdu o naprosto klasický superhrdinský příběh. Co je hlavním tahounem filmu, tak to je hlavní hvězda v hlavní roli. Tom Hardy jako Eddie Brock je velmi dobrý, má skvělé charisma a díky němu podle mě funguje i začátek filmu, tedy ta první zhruba půl hodina, což by jinak byla pekelná nuda. Co je taky na filmu super je Brockova interakce a dynamika s Venomem, která je výborná, je plná skvělých hlášek a jednoduše tenhle vztah člověka a symbionta je skvělý. Spousta lidí nadává na již zmiňovanou první půl hodinku a tvrdí, že film je dost velká nuda do té doby, než Eddie získá Venoma. A i když jsem k tomu začátku měl připomínky, nemyslím si, že je na to až tak strašně. Je fakt, že se film výrazně zlepší s příchodem Venoma a ten začátek má opravdu celkem pomalé tempo a dokážu si představit, že to spousty lidí dokáže unudit k smrti, ale mně osobně i těch prvních 30 minut bavily, hlavně díky právě Hardymu a jeho charismatu. Ještě bych chtěl pochválit vizuál a režii filmu, která je upřímně na generický supehrdinský blockbuster fakt dobrá. Některé záběry filmu vypadají opravdu dobře, mými favority je úplně první scéna, kdy k Zemi přilétá vesmírná loď a následně celá scéna, kdy Eddie získá Venoma v té laboratoři. Celkově film má dost zajímavou paletu barev a je tak zvláštně nasvícen, prostě se mi vizuál líbí. V čem film trošku strádá je přece jenom ten děj, který je sice jakž takž fajn, ale je takový prázdný, moc nevyužívá samotného Venoma a některé by to mohlo nudit, jelikož se fakt jedná o nejvíc generický superhrdinský děj bez jakéhokoliv přidaného nápadu. Další mínus je záporák Drake a jeho symbiont Riot, kteří jsou prostě nezajímavý, nudní a špatní záporáci. Akční scény taky nejsou nic moc, dovolil bych si i říct, že jsou fakt špatné. Většinou jsou ve tmě nebo nějakém kouři a není nic vidět. Tomu nepomáhá ani finální bitka Venoma a Riota, která je kupa docela špatně vypadajícího CGI v totální tmě, kde se mydlí 2 digitální příšerky, které jsou vizuálně skoro stejné a nejde téměř ani poznat, kdo je kdo. I přes tohle všechno ale nemůžu filmu dát nijak extra záporné hodnocení. Je to zábavná blbůstka, kterou si pustíte večer, když se fakt hodně nudíte. Nijak vás to nepotěší, ale ani extra neurazí. Poměrně generický superhrdinský film, který je tažen z průměru díky charismatickému Hardymu a jeho vztahem s Venomem. Hodnocení: 72%

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Druhý Amazing Spider-Man je film, který má jediný účel. Představit nám co nejrychleji super záporácký tým Sinister Six. Což je vlastně dost smutné, když si uvědomíte, že tato padoušská týmovka už nikdy ve světě Amazing Spidermana nevznikne, kvůli tomu, jaký byl tenhle film propadák. Tento film je prostě zbytečný. Nikdy jsem u skoro dvou a půl hodinového filmu nezažil, že by byl děj tak překombinovaný a zároveň prázdný. Herecké výkony jsou takové průměrné, Andrew Garfield pořád hraje prapodivně, ani ta Emma Stone to moc nezachraňuje. Máme zde záporáka Electra, kterého hraje Jamie Foxx, který je úplně stupidní bez motivace, hází trapné hlášky, je to nesmírně klišovitá postava a prostě a jednoduše, je k smíchu. Pak je tady Harry Osborn a ten je tak moc zbytečný. Jediný jeho účel je, aby co nejrychleji vznikl již zmiňovaný Sinister Six a filmu je totálně jedno, že vznik Goblina nedává ani kapku smysl. Harryho postava je otravná, jeho proměna na Green Goblina je totálně nelogická a kdyby v příběhu tahle postava nebyla, co by se vlastně změnilo? Skoro nic. Film by pouze skončil o 10 minut dřív :D Děj je hloupý, je překombinovaný, neví jestli se má víc zaměřovat na Electra nebo Goblina, takže je z toho, stejně jako například třetí Raimiho Spider-Man, dost přeplácaný mišmaš, který ale narozdíl od Spider-Mana 3 netuší, čím chce být, nemá dobrý děj a jednoduše, je špatný. Druhý Amazing Spider-Man je plný totálně cringe hlášek, trapných momentů, logických lapsů, špatných záporáků a třeba totálně zbytečnou linkou o Peterových rodičích, která akorát ještě víc ničí postavu Petera v téhle sérii. Akční scény jsou sice fajn a třeba taková první bitka s Electrem na náměstí je dost dobrá, hlavně díky zajímavému zobrazení Spider-Sense, naopak takové finále je hrozné :D Máme tu hudební souboj s Electrem, který je strašně trapný :D a následně si na 5 minut příjde Goblin, má se Spideym finální souboj, který je vlastně úplně stejně zbytečný, jako celá Harryho postava :D Film zachraňuje docela zajímavý a příjemný vizuál, super Zimmerova hudba, několik dojemných momentů (které ale vůbec nikam nevedou) a pár rozhovorů s tetou May, jinak je to ale totální bordel s nefukčním dějem postrádajícím smysl, spoustou zbytečných postav a nezajímavých záporáků. Celkově je na tomhle filmu hrozně vidět, že měl poměrně schopného režiséra, dost fajn herce a relativně dobrou produkci. Jenomže to neskutečně trpí na scénář. Audiovizuální stránka filmu je super, film vypadá dobře, má skvělou hudbu, vizuál je chytlavý a zajímavý. Ale ten scénář to hrozně ničí. The Amazing Spider-Man 2 je šíleně hloupý a stupidní akční blockbuster se spoustou chyb, který vás zabaví, pokud u něj nebudete přemýšlet. Vůbec. Hodnocení: 40%

Amazing Spider-Man (2012)

Aby si Sony udrželo práva na postavu Spider-Mana, po Raimiho trilogii se rozhodli začít novou sérii zvanou Amazing Spider-Man. A první film z této série rozhodně není špatný, jedná se o velice kvalitní blockbuster. Bohužel, já s ním mám jeden velký problém. A to ten, že do filmu naprosto očividně nešla ta péče a to srdíčko, které měl Raimi ve svých Spider-Manech. Začněme u postav, které jsou docela fajn, hlavně Emma Stone jako Gwen Stacy je dobrá a je to super změna oproti Mary Jane od Raimiho. Andrew Garfield jako samotný Peter Parker je ale prostě.... meh. Zaprvé hraje neuvěřitelně divně, jak kdyby se mu chtělo furt spát a zadruhé, jeho postava není Peter Parker jakého známe. Chová se úplně jinak než Peter z komiksů nebo od Raimiho, který jen ochraňuje lidi ale jinak je to typický středoškolský nerd. Garfieldův Spidey vyhrožuje zlodějům, hláškuje na úkor bezpečí lidí a vypadá jak totální frajírek, kterýmu fakt nebaštíte roli toho šprta :D Pak je tu záporák Curt Connors, který je fakt super... teda, dokud se z něj nestane Lizard. Pak je to totiž typický nudný nezajímavý Marvelovský záporák co chce zničit lidstvo. Příběh je fajn, hlavně první půl hodinka, která je plná rozhovorů mezi Peterem, Benem a May, ta je dost dobrá. Jinak je to takový obyčejný příběh o hrdinovi, kterému ale chybí nějaký přesah. Prostě něco, co měli ty Raimiho filmy. To je můj největší problém s tímhle filmem. Že existuje nějaká Raimiho trilogie, vedle které tenhle film působí zbytečně a průměrně. Pokud jste Raimiho trilogii nikdy neviděli nebo chcete prostě akční zábavu, přidejte si klidně hvězdičku navíc, můj mozek to ovšem neustále srovnává s Raimim a vedle něho je tohle prostě horší. The Amazing Spider-Man je dobrý akční blockbuster, který ale nenabízí nic navíc. Oproti Raimimu je tohle prostě průměrné. Hodnocení: 60%