• Romantický

Jen přes její mrtvolu (2008)

Jde sice o jednu z mnoha téměř na vlas podobných romantických komedií, ale mám ráda Paula Rudda a hlavní hrdinka mi taky byla sympatická. Papoušek ke konci snad přidal celou jednu hvězdičku. A Biggse mi bylo na konci neuvěřitelně líto. Někdy prostě pár takových maličkostí rozhodne :)

Dohola (2001)

Film o mnohem hlubších věcech, než by se mohlo z pohledu na plakát zdát. Komediální složku bych vůbec z filmu vypustila, místy totiž rušila, i když na druhou stranu dodávala filmu jistou svěžest a nadhled. Na tomto filmu mě zaujalo hned několik věcí. Jednou z nich je to jak se v něm šetří slovy a když už se něco povídá, je to přirozené a smysluplné. Pak to je přízvuk Joshe Hartnetta, nevím jak se mu to povedlo, ale aspoň pro mě to bylo věrohodné dost. Pak jsou to rozhodně dvě hlavní představitelky, herecké výkony, krásný příběh a v neposlední řadě sám Alan Rickman. Tento film je prvním ve kterém jsem ho před mnoha lety viděla a od té doby jsem zamilovaná. Některé scény s ním by mi samy o sobě vystačily na pět hvězdiček ;-)

České kořeny ve Švýcarsku (2011) (TV film)

Dokument o krásných a úspěšných lidech. Nikdo si na nic nestěžuje ale naopak většina prokazuje obrovský optimismus a sílu, která některým z nich také pomohla překonat události roku 1968. A tak se mi to líbí, žádné hloupé, pochmurné filozofování o útrapách života. Nemluvě o tom, že se u dokumentu dá i docela dobře zasmát (klavírista, který se stydí zahrát před kamerou?). Takových dokumentů se nikdy nenabažím, protože ukazují, do jaké míry se dá využít lidský potenciál a motivuje k tomu svůj život nepromarnit.

Jasná hvězda (2009)

Láska tak čistá a silná, jak ji dnes už jen málokdy můžeme vidět. Po dlouhé době jsem narazila na film, který mi nabídl to, po čem jsem toužila...zamilovanost, kterou hlavním hrdinům věříte a kterou prožíváte s nimi (něco podobného jsem naposledy viděla u Tuck Everlasting). Pro mě byl film zajímavý také zejména tím, že reálně vykresloval tehdejší dobu a ve mně to vyvolávalo mnoho otázek a vedlo mě k zamyšlení. Také po všech stránkách zvláštní postava Charlese Browna dodávala filmu šmrnc a dramatičnost. Přestože film oplýval neskutečnou poetičností, někdy to na mě bylo až příliš (dívat se na film v originále bez titulků asi nebyl v tomto případě nejlepší nápad!) a ať už byla jejich láska jakkoli intenzivní, druhá polovina už mi přišla spíše odtažitá a nedovolila mi tak ztotožnit se s hrdiny v jejich utrpení. Přesto mě film potěšil po všech stránkách, i když ne v nejvyšší možné míře.

Panna nebo orel (2010)

Právě u tohoto filmu se mi asi poprvé stalo, že se mi komediální složka líbila více než ta romantická. Jde o velice vtipnou, svěží, originální podívanou. Velmi jsem se radovala z hereckého obsazení, z Oliviiných rodičů i z úsměvných postřehů ze života. Na to, že jsem původně od tohoto filmu nečekala vůbec nic, se mi toho dostalo docela dost.

500 dní se Summer (2009)

Řekla bych, že tato "romantická komedie" je filmem převážně pro muže. Je to však tolik pravdivé až to bolí. A to docela dost. A když mi někdo ať už jakkoli geniálně zprostředkuje situace, které jsem bolestivě prožila, tak se mi to prostě nemůže příliš líbit.

Zdrojový kód (2011)

Po dvouměsíčním filmovém půstu jsem byla celá natěšená na nějakou tu filmovou lahůdku, proto jsem nechtěla sáhnout po čemkoli, ale po něčem zaručeně kvalitním. A myslím, že jsem nešlápla vedle. Rozhodně povedený film, napínavý a zábavný. Na konci mi však přšlo, že se tam toho příliš nestalo a příběh by si možná zasloužil trochu rozvést stejně jako by si film zasloužil delší stopáž. Pravda, trochu mě na konci zamrazilo, ale dech mi to nevyrazilo.

Město žen (2009) (seriál)

Ne, dívat se na to nebudu, na další závislost totiž nemám čas, ale i po vidění jednoho dílu bych tento seriál doporučila. Ještě jsem nezažila že bych se po deseti sekundách rozhodla, že se mi seriál líbí a a ze svého přesvědčení další minuty neustoupila. A nevěřím, že ten jeden díl byl vyjímka. P.S.: Stejně jsem neodolala a dívat se na to začala.

Julie a Julia (2009)

Másla není nikdy dost! Velmi zajímavý a lahodný film, zvlášť vezmeme-li v úvahu, že je podle skutečných událostí.

Síla country (2010)

Tento film na mě zanechal docela silný dojem. Pro mě jakožto "fanouška" country mě oslovila hudba, Tim Mcgraw i částé reference do světa country. Sice jsem až takové drama nečekala, ale dalo se to unést, všichni předvedli skvělé výkony, a já jsem si postavy během filmu velmi oblíbila. Občas jsem sice nevěděla co se postavám honí hlavou, ale tak jsem aspoň měla nad čím bádat. I když právě pro tu záhadnost mi na konci chybělo trochu ráznější zdůraznění hlavní myšlenky, takhle nevím, jestli to vůbec nejakou mělo. Pro mě ale jednoznačně varovný film o tom, že není radno dávat přednost slávě před láskou. *UPDATE (12.4.2015) po druhém shlédnutí: zvyšuji hodnocení, tento film mě dokáže naprosoto rozsekat a narozdíl od prvního shlédnutí myslím, že teď jsem všemu rozuměla. Hudba je perfektní a natočeno je to taky skvěle.