• Romantický

Hitch: Lék pro moderního muže (2005)

Mezi americkými komediemi se tato vyjímá a to jak duchaplnou zápletkou tak opravdu zábavným a netrapným humorem. I když konec působil mírně trapně, po většinu doby jsem se bavila výborně.

Vadí nevadí (2003)

Velmi příjemná podívaná nejen díky krásné Marion Cotillard. Hra, kterou hlavní postavy hrají je více než zajímavá a nadmíru napínavá. Navíc když jsou v sázce lidské city, se kterými není radno si zahrávat.

Přátelé (1994) (seriál)

Ve srovnání s novými seriály, které stále vznikají, je tenhle stále bezkonkurenční.

Láska přes internet (1998)

V tomhle filmu všechno funguje tak, jak má. Ať už to vidím třeba po desáté, nikdy mě to neomrzí. A to díky skvělé zápletce, milému humoru, uvěřitelné romatice i nezapomenutelné hudbě. Nevidím tam žádné slabé místo a navíc mám ráda knihy. Pro mě dokonalé!

Jak na věc (2002)

Tak na tenhle film nedám dopustit. Kniha je brilantní a je jasné, že některé věci prostě nikdy nebude možné filmově ztvárnit. Přesto toto dílo nedělá psané podobě žádnou ostudu ale přinejmenším čest. Sympatičtí herci, přirozený projev, mnou milované britské prostředí a humor. A dobrá zápletka je zaručena už předlohou. Příjemná studie lidských vztahů a zamyšlení nad tím, že nejsme žádné ostrovy :)

Nesvatbovi (2005) odpad!

Šileně dlouhý úvod, pak se zase nic neděje, vtipy tam nejsou žádné. A když už by se našlo něco, co většina populace za vtip považuje je to příšerně trapné a hloupé. Jediné plus ve filmu byl pro mě Bradley Cooper. Ale ani ten to nezachránil. Když jsem si myslela, že to do deseti minut musí skončit, zjistila jsem, že jsem teprve v polovině. Asi to bylo tím neuvěřitelně prostoduchým scénářem, příběh to totiž nemělo žádný a bylo to zaměřené úplně samoúčelně pouze na ty hloupé vtipy. Skončit by to tudíž mohlo kdykoli a příběhu by to neublížilo. Něco tak hrozného už jsem dlouho neviděla.

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Za prvé si myslím, že je dost vhodné sledovat tento seriál v originále - s českým dabingem to totiž zní ještě šíleněji než to doopravdy je. Jinak je to jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Mnohdy jsem se ztotožnila s tím co prožívala Rory, nebo naopak Lorelai. Každá postava je jiná, vyjíměčná a navíc dobře propracovaná. Docela mě fascinuje matka Lorelai - Emily - a skvěle výstřední Paris. A nedávno jsem si při sledování televizních repríz uvědomila (i když leckomu je to zřejmé ihned), že Luke je strašný nervák a pořád řve, přinejhorším se s někým pere nebo rozbíjí auta - a to mě v poslední době docela rozesmívá.

Kopačky (2008)

Popravdě, radši bych bývala viděla ten muzikál Dracula než tento film.

Zpátky do školy (2009) (seriál)

Po první epizodě jsem nadšená nebyla. Ale dívala jsem se dál a dál. Pobavil mě španělský rap, a ještě pár dalších věcí, ale pořád jsem čekala, kdy se to rozjede. Nerozjelo! Že mě seriál vyloženě rozesměje, to se stane tak jednou za epizodu a i to je možná moc. Baví mě však postava Jeffa a jeho vztah k Brittě, a nyní spíše k Annie. Pak taky učitel Chang. Jinak je to taková průměrná oddychovka. ***Update***: 2.série (až na pár vyjímečně hrozných dílů) je o mnoho lepší a společně s posledními dvěma díly 1. série mi tak vylepšila dojem. Mám skoro pocit jakoby to začal režírovat někdo jiný. Takže zvedám hodnocení.

Až tak moc tě nežere (2009)

Ještě v polovině jsem netušila, jestli se mi to bude líbit nebo ne, neboť někteří se tam chovali, s prominutím, jako prasata a tak jsem z toho byla lehce otrávená. Některé dějové linie se mi ale vyloženě líbily od začátky do konce. Bavilo mě sledovat všechny ty partnerské peripetie a snahy o to rozluštit, zda-li se jedná o toho pravého či pravou. A myslím, že to bylo i docela poučné. A jakkoli jsem byla z první poloviny otrávená, konec to dokonale napravil. Mělo to pointu, smysl, naplnilo mě to nadějí, zahřálo u srdce. Krásné a hlavně inspirované životem. P.S. Dávám tomu plný počet, neboť jsem v poslední době viděla tolik braků, které mě jen utvrdily v tom, jak je tento film vlastně dobrý. Pomalu se stává mojí srdcovkou.