Neporazitelný (2021) (seriál)

O tomhle hrdinovi jsem nikdy neslyšel a tak jsem k tomuto seriálu přistupoval jako nezasvěcený. První díl mi dal falešnou naději, že se bude jednat o sluníčkově barevný komiks typu Spiderman nebo Superman, kde je sice akce dost, ale mrtvých nula (snad krom záporáků) a všechno je tak jasně černobílé, brutální masakr hrdinů na jeho konci mi však ukázal, že se bude jednat o brutální jízdu. Těším se na druhou sérii.

Renfield (2023)

Zábavná a místy docela brutální variace na klasický příběh. Myslel jsem, že film nabídne jen pár dobrých scén a zbytek vyplní nudnou vatou, pozornost u něj jsem si však udržel celou dobu. Největší hvězda Cage měl kupodivu nejmíň prostoru, ale to vůbec nevadí, protože neměl zase tak moc co nabídnout. Film je o jeho poskokovi Renfieldovi, jehož Nicolas Hoult zahrál na výbornou.

Jetski (2022)

To se takhle jednoho slunečného dne sešla banda pěti kolosálních idiotů a idiotek, nasedli na vodní skůtry a vydali se na moře hrát oblíbenou hru - kdo dřív uhne. Skončilo to tak, jak mělo. Rozsekali se a zůstali trčet uprostřed oceánu bez možnosti návratu. Protože hodnota jejich společného IQ nepřesáhla cenu Startek, zůstali brzy jen dva (holka a kluk), z nichž větší (a možná jediné) koule měla paradoxně holka. Konec byl trapný, očekávatelný a klišovitý.

Pearl (2022)

Ačkoliv se film odehrává někdy kolem konce První světové války, vizuál filmu odkazuje kamsi do čtyřicátých/padesátých let, což mě nejen na začátku zmátlo, ale i později to působilo trochu rušivě. Je to paradox, že to, co bylo v prvním díle jednou z hlavních deviz snímku, v tom druhém tomu je skoro naopak. Laciné násilí z prvního dílu vystřídalo psychologické profilování staré vražedkyně jako mladé dívky, plné naději, tužeb a snů. I zde jsou mrtví, ale zvládnete to i bez sáčků na blití. Mia Goth svou roli zvládla na výbornou, je vidět, že jí horory svědčí. Těším se na třetí díl.

Pan Auťák a templáři (2023)

Navzdory tomu, jak tady dostává hodnocení toho filmu solidně na prdel, já se bavil. Pořád je lepší, než polovina amerických žánrových filmů a mnohem lepší, než devadesát procent české filmové produkce. Při představě, jak by vypadala česká verze takového dobrodružného příběhu, jsem se musel v duchu smát. My prostě nic takového už natočit neumíme.

V pasti: Barcelona (2023)

Na první díl se Sandrou Bullock jsem rychle zapomněl. Ne že by nebyl dobrý, ale přece jenom, kdo viděl Stalo se, ten zase tak z děje překvapený nebyl. Šlo o takový klasický survival horor, což je případ i tohoto dílu, který mě zaujal o něco víc jen proto, že nabídl zajímavě postaveného hlavního "hrdinu", což se v podobných filmech moc nestává. Jestli mi něco vyloženě vadilo, tak CGI efekty některých masových scén z flashbacků, které byly s ohledem na příběh zbytečné. Tento díl byl pro druhé zklamáním možná právě proto, že neměl po jedničce moc co nabídnout nového. Přitom Španělé jsou podle mě mistry v hororovém žánru a kdyby to pojali víc po svém (a ne stylem USA), mohl by film získat lepší hodnocení.

Král Tulsy (2022) (seriál)

Už když jsem se dozvěděl, že budou mít oba moji oblíbenci, Sly a Arnie, svoje seriály, bylo mi jasné, že vybrat z nich ten lepší bude sakra těžký. Dnes jsem dokoukal i Krále Tulsy, takže můžu srovnávat. Oba herci s kamennými tvářemi hláškují o sto šest, akce je sice víc ve Fubarovi, ale v Králi Tulsy je zase víc uvěřitelná. Co se týče humorných scén, tam u mě vede KT, ale jen o fous. Celkově jsou oba seriály na stejné úrovni a rozhodně stojí za shlédnutí, protože nás vrací do těch starých dobrých dob, po kterých tak často nostalgicky vzdycháme.

Vrah s chromovou maskou (2011)

Brutální násilí a skvělé gore efekty jsou bohužel jedinou devizou tohoto filmu. To ale na dobrý horor nestačí (nebo ano?). Děj se snaží nabízet zajímavé zvraty, ale moc se mu to nedaří. Po celou dobu jsem měl na tváři kamenný nielsenovský výraz (což taky o něčem svědčí) a čekal na něco, co mi vyrazí dech. Nic nepřišlo. Naštěstí to není moc dlouhé, nerad se u hororu nudím. Pro nováčka žánru to jistě bude naplňující zážitek, pro člověka, který na hororech vyrůstal a má jich za sebou stovky, to však bude ničím neobvyklá tuctovka.

Happy! (2017) (seriál)

Šílený, brutální, humorný a sarkastický seriál, kterému není nic svaté (viz vybuchující jeptišky) s absurdně nesourodou dvojicí hlavních "hrdinů. Nechápu, jak mi tahle perla mohla uniknout.

1923 (2022) (seriál)

Ne tak dobré jako 1883, ale pořád dost kvalitní. Začínám přicházet sáze o rodině Duttoných na chuť.

Časové pásmo bylo změněno