• Krátkometrážní

Nezapomenutelné prázdniny (2013)

aneb Jak ultimátní looser tvářící se permanentně jak tři p*dele díky božímu Samu Rockwellovi a roztomilé AnnaSophii Robb ke štěstí přišel.. moc příjemná podívaná s pohodovou letní atmosférou :)

Hluboko (2012)

námět (skutečný příběh) neuvěřitelně zajímavý, jenže od potopení lodi (tj. zhruba ve třetině filmu) je to bohužel děsná nuda.. jak už tu bylo nejednou zmíněno: asi by to lépe fungovalo v dokumentární podobě..

Legenda o vášni (1994)

výpravný nenásilný mix několika žánrů, který zejména po emoční stránce funguje na jedničku.. a když se k tomu přidají navíc skvělé herecké výkony, není zde žádný důvod k nespokojenosti..

Užívej si, co to jde (2009)

relativně fajn allenovka, která je v první polovině, kdy stojí na skvělém Larry Davidovi kritizujícím všechno a všechny, hodně příjemným způsobem vtipná.. jenže ve druhé půlce se příchodem matky a později i otce děj tak nějak rozplizne a celé to ztratí lehkost a spád.. takže nakonec jen lepší 3*

Stážisti (2013)

neuvěřitelná p..........tákovina k prasknutí napěchovaná tunou rádoby mouder, mentorování a přednášek o životě.. zápletka je neskutečně debilní a hlavně je to celé tak hrozně nesmyslné a přitažené za vlasy, že kdybych já byl Shawn Levy a Vince Vaughn by za mnou přišel s tímhle scénářem, tak bych mu ho omlátil o hlavu.. Vaughn mimochodem nezastavitelně chrlí z úst jednu sra*ku za druhou, přičemž asi tak 95% jeho keců nedává vůbec smysl.. přes to všechno mají Stážisti i nějaké světlé (vtipné) momenty, které mi brání v tom, abych je poslal nemilosrdně do odpadních vod.. slabounké 2* P.S.: při závěrečné ultrakýčovité scéně s pizzou jsem neměl daleko k tomu, abych mlátil hlavou o stůl..

Rivalové (2013)

třebaže už je to spoustu let (asi tak deset), co jsem "ef jedničky" pravidelně sledoval, a dnes už v podstatě nemám k tomuhle dle mého názoru nudnému sportu žádný vztah, tak mi Rush rozhodně sedlo, což dokazuje, že vůbec nemusíte být fanouškem F1, abyste si tuhle závodnickou pecku s retro lookem užili (možná je to naopak dobře, jelikož pak člověk alespoň nemá tendenci hledat ve filmu chyby).. smekám před Howardem, protože je obdivuhodné, co dokázal natočit s tak nízkým rozpočtem (38 mega).. přesto musím konstatovat, že jsem vzhledem k nadšeným ohlasům čekal možná ještě o malinko víc.. i tak ale suverénní čtyřka..

2 zbraně (2013)

v podstatě hodně fajn zábava se skvělým hláškujícím Wahlbergem a Washingtonem předvádějícím svůj standard, takže je hrozná škoda, že tomu během závěrečné cca půlhodiny tak opadlo tempo.. ty nejsilnější 3*

Duel Frost/Nixon (2008)

trocha historie, skvělý Langella a především kus poctivé filmařiny v politickém konverzačním dramatu, které skvěle graduje závěrečným rozhovorem.. Ron Howard zkrátka opět dokazuje, že umí točit filmy založené na skutečných událostech jako málokdo..

Zastav a nepřežiješ (2006)

zběsilá blbost, která se snaží hrát si na adrenalinovou pecku, jenže má hrozně pitomou zápletku a omrzí po pár minutách.. a i při té krátké stopáži jsem pořád koukal, kolik zbývá do konce.. slabé 2*

Gravitace (2013)

hype mě míjí, bohužel.. z vizuálního či technologického hlediska je Gravitace bez debat naprostá špička, ostatní stránky filmu mi ale buď příliš nesedly, nebo vyloženě vadily (a není toho úplně málo, takže to nemůžu ignorovat, i když bych moc chtěl).. film není oproti očekáváním nijak zvlášť strhující a celé to schéma "od poklopu ke poklopu" mě po určité době trochu omrzelo.. scénář toho moc nenabídne, veškeré dialogy, které přímo nesouvisejí s dějem, jsou často zbytečné či dokonce trapné (štěkání) a ačkoli se na Sandru moc dobře kouká, tak všechny indoor scény mě prostě spíš nudily.. celkově to byl přesto rozhodně silný a především "you've-never-seen-nothin'-like-this-before" zážitek, ale já hold s těžkým srdcem musím dát jen silné 3*, což je pro mě v případě takto očekávaného snímku jednoznačně velké zklamání.. P.S.: zřejmě mi to jako milovníkovi vesmírných filmů nedá spát a dám si to časem podruhé.. tak se uvidí, třeba ještě změním názor...