• Krátkometrážní

Ajťáci: Přichází internet (2013) (TV film)

příjemné padesátiminutové rozloučení s oblíbenou trojicí ajťáků, které sice není v porovnání se všemi vtipy, s nimiž jsme se setkali během předchozích 24 dílů, kdovíjak originální, ale jelikož víte, že je to (pravděpodobně) naposled, tak to vlastně vůbec nevadí, spíš naopak.. a sranda to pořád je.. takže zasloužené 4*

Soumrak mrtvých (2004)

sympaticky absurdní, ale v podstatě vůbec ne vtipné.. podobně jako u o 3 roky mladšího Hot Fuzz mi tenhle Wrightův parodický styl zkrátka úplně nesednul..

Carrie (1976)

přetrpět nekonečných 80 minut plných stupidních žvástů a neskutečně nudné zápletky a dostat se tak k očekávané závěrečné patnáctiminutovce, která ale není takřka vůbec děsivá a nemá grády, to tě prostě nepotěší.. slabé 2*

Po zániku Země (2013)

nelogická slátanina s tupým scénářem a prkenným Jadenem Smithem, za jehož protlačování by si měl Will Smith naliskat.. EDIT: tohle je bomba! :D

Letec (2004)

fenomenální DiCaprio, který by, troufám si tvrdit, bral za roli Howarda Hughese zlatou sošku, nebýt v tomtéž roce stejně výborného Jamieho Foxxe ve snímku Ray.. film samotný se dá rozdělit na dvě poloviny, přičemž ta první zabývající se tvorbou filmu Pekelní andělé, Hughesovými začátky v letectví a vztahem s Katharine Hepburn (Cate Blanchett) je hodně povedená, zatímco ta druhá, kde se řeší především Howardova psychická porucha a jiné problémy, celkový dojem spíš kazí.. samotný závěr je pak vcelku zdařilý, a tak ke 4* chybí opravdu jen hodně malinko.. ty nejsilnější 3*

Hlas moře (2004)

ne horší než jiné filmy tohoto typu (Uvnitř tančím, Skafandr a motýl), ale ani žádným způsobem vyčnívající.. příběh Ramóna je sám o sobě silný, o tom není sporu, jeho filmové zpracování mě ale nechalo spíš chladným..

Ray (2004)

šablonovitě natočený životopisný film, což ale v tomto případě není vůbec na škodu.. není to nuda, dozvíte se toho dost o Rayi Charlesovi (o němž jsem třeba já takřka nic nevěděl) a poslechnete si fajn muziku.. a k tomu možná životní výkon Jamieho Foxxe (po zásluze oceněný Oscarem).. slabší 4*

Tygr a drak (2000)

z mého pohledu vizuálně nevýrazné (skákání po střechách a létání ze stromu na strom - WTF?) a příběhem jdoucí naprosto mimo mě.. tohle zkrátka není nic pro mě, a tudíž přirozeně absolutně nerozumím těm 4 Oscarům a už vůbec ne celkovým 10 (!!!) nominacím...

Království nebeské (2005)

tříhodinové utrpení, které nemá obdoby.. herecké výkony nevýrazné, příběh o ničem, nekonečná stopáž a ucházející vizuál, který je ale sám o sobě k ničemu.. podobné zklamání jsem vzhledem k očekáváním naposledy zažil u Superman se vrací..

Mizerové II (2003)

prvotřídní slátanina, která jakš takš šlape po akční stránce, ale postrádá vtip a především pořádnou zápletku, která by z diváka nedělala pitomce..