• Krátkometrážní

Záskok (1997) (divadelní záznam)

já vám nevím.. čekal jsem od Záskoku podobnou smršť vtipu a nesmrtelných hlášek, jako nabídlo geniální Dobytí severního pólu, ale nedostal jsem ani jedno.. ne, že by to snad místy nebylo zábavné, nebo alespoň úsměvné, ale po většinu času jsem se zkrátka nesmál.. moje druhé setkání s Divadlem Járy Cimrmana tak dopadlo spíš zklamáním..

Kick-Ass 2 (2013)

je to v podstatě hrozná blbost, což ale vůbec nevadí, protože druhý Kick-Ass šikovně mísí vtip, násilí, vážnější momenty a nemalou dávku "střelenosti", což ve výsledku tvoří hodně příjemnou a hlavně zábavnou podívanou, které nějaké ty mouchy moc rádi odpustíte.. a o tom, že z Chloë Grace Moretz vyrostla kočka, už netřeba diskutovat..

Kulový blesk (1978)

od filmu z dílny dua Smoljak, Svěrák, který budí hned po seznámení se s obsahem dojem "tohle by mohla být dobrá zábava", zkrátka čekám víc...

Don Jon (2013)

po tom, co jsme rovnýma nohama vrženi do Jonova světa porna a onanie, chvíli trvá, než se člověk rozkouká, ale jakmile se to pak povede, tak je to nadprůměrná zábava s vcelku originálním a hlavně dost odvážně podaným tématem, která nakonec nabídne i nějakou tu přidanou hodnotu.. dvě scény úplně v závěru tam jsou možná trochu navíc, ale budiž.. Josephu Gordonu-Levittovi se debut rozhodně vydařil.. slabší 4*

Zelená zóna (2010)

zpočátku moc fajn - "irácká" atmosféra vcelku funguje (i když třeba s Hurt Locker se to absolutně srovnávat nemůže) a to postupné odhalování skutečnosti, že tam něco "pěkně smrdí", dodává filmu potřebný náboj.. jenže někdy zhruba v polovině, kdy už je víceméně jasné, která bije, se celá dobře rozjetá podívaná začne dle mého názoru režisérovi tak nějak rozpadat pod rukama a závěrečná půlhodina je pak jen prachsprostá akční naháněčka.. takže nakonec spíš zklamání... P.S.: fakta moc neznám, takže nejsem schopen posoudit, kolik je na tom pravdy a kolik z toho je pouhá konspirační teorie..

Krvavá neděle (2002)

mrazivě autentické zfilmování nemalé skvrny na ne zas tak dávné britské historii, o které jsem až dosud neměl tušení.. svírá se z toho žaludek, což dokazuje, že to Greengrass zvládl na jedničku!

Červený trpaslík (1988) (seriál)

pustil jsem se do dohánění tohoto britského seriálového kultu vcelku s nadšením, ovšem po čtyřech sériích mi nezbývá než konstatovat, že se ze mě fanda těžařské lodi Červený trpaslík nestane.. ne, že bych se snad občas dobře nepobavil, jenže v průměru tak jedna až dvě povedené hlášky na díl (a to možná ještě přeháním) je proklatě málo.. sem tam se sice objeví nadprůměrný díl, ale jinak je to z mého pohledu zkrátka spíš bída a šeď protkaná sporadickými světlými chvilkami.. dávám slabé 3* a po čtyřech sériích se sledováním končím..

Únos (2012)

hodně poctivě zpracované, možná až moc.. jakmile se totiž dění na lodi tak nějak uklidní a děj zabředne do nekonečného vyjednávání mezi oběma stranami, začne být film poněkud zdlouhavý, třebaže to díky tomu celé působí o to víc autenticky.. jsem moc zvědav, jak se s podobným tématem vypořádá Greengrass.. lepší 3*

Útok na Bílý dům (2013)

rozhodně lepší než Fuquův tragický Olympus Has Fallen, přesto u mě jednoznačně i zde převládá zklamání.. chybí tomu totiž v porovnání s jinými Emmerichovými filmy buď více hlášek, vtipu, nadhledu a odlehčenosti (Den nezávislosti), nebo pořádná porce kulervoucnosti (2012), která by to vykompenzovala.. White House Down nabídne všehovšudy jen pár neurážejících explozí a jednu jedinou opravdu zábavnou scénu, která názorně ukazuje, jakým směrem se to mělo celé spíš ubírat (offroad v prezidentských kárách po zahradě Bílého domu.. zejména pak Jamie Foxx s raketometem je kouzelný).. P.S.: konečné "vysvětlení" toho, proč se celý útok koná, je taky pěkně debilní, ale to je u tohoto typu filmů bohužel tak trochu pravidlo..