• Krátkometrážní

Amadeus (1984)

i přesto, že ke klasické hudbě (a tím pádem ani k Mozartovi) nemám absolutně žádný vztah, bavil jsem se první dvě hodiny nadprůměrně.. ovšem v závěrečné třetině tohoto tříhodinového (DC) Formanova díla se děj začal ubírat úplně jiným směrem, než jsem očekával - namísto pořádné gradace (spojené s konfrontací obou hlavních hrdinů) začal filmu během závěrečné hodiny podle mě spíš tak nějak docházet dech.. silné 3*

Uprchlík (1993)

Harrison Ford v top formě ve filmu, který má skvělý spád a hlavně nabízí divákovi maximální vcítění se do hlavní postavy, díky čemuž je fandit Richardu Kimbleovi po celou dobu neuvěřitelně zábavné a napínavé.. silnější 4*

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

takřka všichni akční hrdinové našich dětských let v zábavném akčním výplachu, který po všech stránkách o kousek trumfuje první díl.. tihle staříci do muzea ještě zdaleka nepatří! P.S.: taková ultimátní sešlost akčních hvězd by si každopádně zasloužila o něco delší stopáž, minimálně Arnoldovi s Chuckem by totiž trochu víc prostoru rozhodně slušelo..

Někdo to rád horké (1959)

brilantní komediální klasika, u které jsem se i 53 let po jejím vzniku výtečně bavil.. silné 4*

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

první hodinu jsem byl poněkud v rozpacích, druhou jsem si zvykal a třetí jsem si začal film konečně i tak nějak užívat (možná bych si to celé potřeboval pustit ještě jednou).. po z mé strany protrápeném Pro hrst dolarů i Pro pár dolarů navíc se tady rozhodně nejedná o zklamání takového kalibru, přesto jsem ale od tohoto zřejmě nejkultovnějšího westernu všech dob čekal mnohem víc.. když ale sečtu úžasnou hudbu, několik nezapomenutelných scén a výborný závěr s jistou dávkou úcty ke klasice a také s jakýmsi pocitem povinnosti malinko vykompenzovat ty mnou podhodnocené první dva díly trilogie, tak musím dát alespoň slabé 4*..

Andělský podíl (2012)

prapodivný vývoj děje, žádný humor, v tomto případě otravný britský přízvuk a během celé druhé půle také ukrutná nuda.. film z kategorie zbytečných..

Zabiják Joe (2011)

tak tohle bylo něco! bobry, rozmlácený ksichty, blowjob kuřecího stehýnka a hustodémonskykrutopřísnej závěr.. lahůdkovej zážitek a trochu slabší 4*

Vlastní zbraň podmínkou (2012)

ani komedie, ani sci-fi.. spíš drama říznuté romantikou, na které se kvůli jeho nenáročnosti a krátké stopáži vcelku příjemně dívá.. ale ke 4* něco málo chybí..

Ruby Sparks (2012)

příjemná, pohodová podívaná, která je i přes svou celkovou nereálnost plná pravd o životě, lásce a vztazích..

Amazing Spider-Man (2012)

Garfield je víc cool než Maguire a na samotnou postavu Spider-Mana v jeho podání se rozhodně lépe kouká.. na akci nový Spidey ani tak nestojí, ale zejména scény, kdy pavoučí muž stylově sviští mezi mrakodrapy, stojí opravdu za to.. a Ema Stone je Ema Stone.. i přes pár WTF momentů ve scénáři a nic moc záporáka jsem spokojen :)