• Krátkometrážní

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Audrey není o nic méně okouzlující než v Prázdninách v Římě, ale její postava (a vlastně celá zápletka okolo ní..) v tomhle filmu mi přišla tak hrozně otravná a nesympatická, že jsem ve finále vzhledem k očekáváním spíš zklamán.. 3*

Mafiáni (1990)

stylová gangsterka, která je ale po výborném rozjezdu místy poněkud zdlouhavá (především ve druhé polovině).. přesto zasloužené 4*

Země bez zákona (2012)

drsné časy, tvrdí chlapi, načerno pálenej chlast, skvělá gradace a výborné herecké výkony.. jo, tohle můžu.. silné 4* :)

Cesta do fantazie (2001)

originální animovaná podívaná, která je plná nápadů a díky magické atmosféře "z jiného světa" naservíruje divákovi skutečnou cestu do fantazie.. na jednu stranu jsem tedy okouzlen, na druhou ale rovněž trochu znuděn.. silné 3* P.S.: hrozně by mě zajímalo, na jakých drogách si ten Miyazaki ujíždí...

Princezna Mononoke (1997)

v první polovině se to moc zajímavě rozehraje, aby to v té druhé mohlo jít všechno náležitě do kytek.. a na závěr namísto epic fightu hrnečku vař.. suma sumárum - nekonečná stopáž, hrozná nuda, dle mého nevyužitý potenciál a zklamání jako hrom..

U pokladny stál... (1939)

první půlhodina odehrávající se u pokladny je povedená, ale od přesunu děje do lázní mi film přišel zbytečně natahovaný a vcelku jsem se i nudil.. Burian v plné formě ke spokojenosti nestačí - slabší 3*

Prázdniny v Římě (1953)

upřímný romantický příběh s překrásnou, roztomilou a okouzlující Audrey Hepburn, sympaťákem Gregory Peckem a silným závěrem :)

Jára Cimrman ležící, spící (1983)

přiznávám se, že z cimrmanovské tvorby jsem (zatím) viděl jen Dobytí severního pólu, které mě po všech stránkách nadchlo.. tohle filmové zpracování života samotného génia mě ovšem absolutně minulo - první rozepizodovaná půlhodina se ještě celkem dala, ale od chvíle, kdy na scénu přišla zdánlivě nekonečná část o Františku Ferdinandovi d'Este, jsem se začal ukrutně nudit.. sorry, pánové

Čas probuzení (1990)

neuvěřitelně silný námět podle skutečné události + skvělé herecké výkony De Nira i Williamse = jeden z mých nejsilnějších filmových zážitků vůbec

Lidé jako my (2012)

"příjemné" rodinné drama, které svou předvídatelnost a nedostatek originality dohání dobře vybranými herci a spoustou silných scén.. slabší čtverka