Rampage: President Down (2016)

Mě se tedy, narozdíl od mnohých, docela líbila i dvojka, ačkoliv byla znatelně slabší, než první díl. No a tady Uwe podává odvar právě z horšího pokračování a není to ono. Akce se vlastně sestává jen z výbuchů a trochu krve aby člověk pohledal, Billyho promluvy do kamery se opakují a co nabídnout nemají ani vedlejší postavy, pokud nepočítám nekorektní pohled na černošskou kriminalitu v podání jednoho z agentů FBI. Tak snad už to Boll nebude dojit do čtvrtice. 35%

Apostasy (2017)

Na jednu stranu je fakt, že tvůrci nevyužili ten potenciál, který jehovisté nabízejí, takže někomu se to může zdát jako čajíček. Ale tady se jedná spíš o rodinné drama, ve kterém se matka potácí mezi věrností sboru a rodičovskými pudy a na téhle bázi to funguje výborně. Sedělo mi velmi komorní pojetí, pomalé tempo prosté vyloženě vypjatých scén a nakonec mi film seděl i herecky a Siobhan Finneran v roli Ivanny dokázala budit lítost i nenávist zároveň. Silná scéna nakonec byla třešničkou na dortu a chtě nechtě jsem si vzpomněl na všechny ty prodavačky jehovistických brožur, které denodenně potkávám. 80%

What Keeps You Alive (2018)

Minihan se zřejmě rozhodl, že postupně zpracuje všechny hororové podžánry a ani v tomto případě to není úplně marné. prostředí lesa a chajdy bylo podařené, některé prvky charakteristické pro lesní naháněčky také nebyly k zahození a záporačka byla dokonce výborná. Horší to bylo s její protihráčkou. Brittany Allen mě bavila svým hláškováním v It Stains the Sands Red, ale tady jsem jí měl chuť majznout hned od prvních záběrů. Nejde ani tak o mužatkovitou vizáž, jako spíš o to, že je její postava úplně blbá. Jasně, v béčkových hororech přežívají i větší idioti, ale tohle se klasickým béčkům trochu vymyká a o to víc ta blbost bije do očí. Trochu víc zapracovat na scénáři a mohlo to být u mě i v čevených číslech. Takhle je to jen lepší průměr. 60%

Midnighters (2017)

Zápletka zase nebyla tak úplně špatná, byť by chtěla v některých aspektech dopilovat, ale to bylo nakonec úplně jedno, protože režie byla vyloženě fušerská. Pár lidí s patentem na idiotské chování trdluje po baráku. Občas se zableskně na lepší časy (hřebíky) a Alex Essoe také není úplně marná, ale to je sakra málo. No a závěr rejža pochopitelně zvojtil. Bída s nouzí. 15%

Kapitán (2017)

Další variace na téma "šaty dělaj člověka", tentokráte podle skutečné události. Ona proměna vyjukaného svobodníka v sebevědomého kapitána vraždícího bez slitování byla fascinující a nemalou zásluhu měl na tom Hubacher v hlavní roli. Co se týče černobílého formátu, tak s tím jsem neměl problém, ale nemůžu si pomoct, vhodně zvolený filtr by byl lepší a filmu by dodal na syrovosti. Obešel bych se i bez artových vložek, ale těch tu zaplať Bůh tolik nebylo. Závěr se příliš nepovedl, ale ať tak nebo tak, Schwentkemu se ten úkrok od své standardní tvorby celkem vydařil. 70%

Taxi 5 (2018)

Poslední díl nestál za nic a tohle je dno. Jediné, co stálo za řeč, je představovačka obskurního spolku městských policistů, jejichž potenciál se nepodařilo využít, a jedna honička. Všechno ostatní bylo špatně počínaje herci, kteří původní sestavu nemohli nahradit ani náhodou, konče křečovitým, uřvaným a nuceným vtipem. Tak snad to bylo naposledy. 5%

Solo: Star Wars Story (2018)

Zahrát na nostalgickou strunu jako Rogue One Solo nedokázal, ale i tak se jedná o zabavné dobrodrůžo, které se ve světě SW neztratí. Akce i efektů je tu habaděj, ale zároveň film nepůsobí přeplácaně, politická korektnost, která tolik lezla na nervy v posledních dvou epizodách, tu také nemá místo a najde se čas i na pár fórku, které má na svědomí především robotice-revolucionářka. Herecky v pohodě, ačkoliv Ehrenreich by potřeboval trochu větší charisma, ale na druhou stranu Harrelson ho má dost a ten rozdíl hravě vyrovnává. 80%

Vraždy v domě panenek (2018)

Rozpočet na kečup byl minimální, takže se s ním šetřilo víc než je zdrávo. Vraždy se tak odehrávaly víceméně v náznacích a že se něco děje člověk poznal jen podle vyděšených ksichtů mizerných hereček. Na to, kdo je vrah, také nebylo těžké přijít už jen z toho důvodu, že bylo celkem jasné, kdo jím není. Beckerman se snažil tu bídu prokládat holkama v bikinách, ale ani tady se mu zase tak moc nevedlo. Za zmínku stojí jakž takž hrající Lala Kent a relativně nápaditý vrah, jehož talent byl ale trestuhodně nevyužit. 15%

Z lovce kořistí (2017)

Očekával jsem lesní naháněčku, ale dostal jsem spíš variaci na Dokonalý svět. A pokud se film pohyboval po lince dítě-lupič, bylo vše OK. Bohužel Miller se snažil být i dost akční a vůbec, ale vůbec mu to nešlo. Nudnější akci aby člověk pohledal. Příliš se nepovedl ani závěr, který samozřejmě očekáváte, ale tak nějak si říkáte, že to třeba bude jinak. Z herců bych vypíchl představitele Leviho a i ten malej kluk, byť mi lezl ze začátku na nervy, zahrál solidně. Naopak Christensen ukázal, proč točí to, co točí a Willis se ani tady nepřetrhl. 40%

Mrakodrap (2018)

Dwayne visí z hořícího mrakodrapu, pod nímž napjatě vzdychá přihlížející dav. Naivní blbost, která prakticky nemá čím zaujmout. Efekty ničím nevybočují z průměru, příběhová linka nenadchne, akce je nijaká a o hercích to v podobných filmech fakt není. Jediné, co stojí za pozornost, je docela hezký barák a zaujme i finále, ale asi ne tím způsobem, který tvůrci zamýšleli. Pozornost to udržet dokáže, protože se tu prakticky pořád něco děje, ale po té masáži, která uvedení předcházela, jsem čekal mnohem víc. 40%