Shrek 2 (2004)

Bohužel druhý díl Shreka nastartoval sestupnou tendenci zeleného sympaťáka. Dvojka se mě ještě celkem líbila a to hlavně proto, že jsem netušil co mě čeká v díle následujícím. Na jedničku to však nemá – bohužel nápady docházejí.

Shrek (2001)

Ale jo, Shrek jednička je fajn. Rozhodně nejlepší ze všech dalších pokračování a nastavované kaše okolo (Shrekovy vánoce, atd.). V roce 2001 to byla absolutní bomba, ale dnes už to tak slavné není. V průběhu dalších let vzniky klenoty hlavně od Pixaru, které jsou někde jinde. Přesto je Shrek dílko, které nezklame ani dnes. Spolehlivě zabaví a to i při opakovaném shlédnutí.

Hra o trůny (2011) (seriál)

První série dokonalá, druhá už slabší…jsem ve velkém očekávání, jak tvůrci zvládnou třetí sérii. Nicméně mě jako milovníka fantasy seriál hodně baví a doslova hltám každý nový díl. No a teď si jdu sehnat knižní předlohu… Tak po dokoukání čtvrté série musím konstatovat, že laťka je stále na nejvyšší metě a po slabší druhé sérii se kvalita opět vrátila na nejvyšší úroveň. Přesto jsem maximálně naštvaný...zase se bude rok čekat na další sérii:-)

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

I když poslední série již není to pravé ořechové a mám trošku obavy, že sestupná tendence bude pokračovat, tak i přes to jde u mě o nejlepší Sitcom hned po kultovním a nepřekonatelném M.A.S.H.i. Skvělé postavy, originální, vtipné, svěží…vždy když si potřebuji zvednout náladu, tak BBT je nejlepší recept. Druhá, třetí a čtvrtá série svou geniálností překonává i mírně nepovedenou pátou sérii. Uvidíme jak se s tím tvůrci popasují dál, ale moc by mě mrzelo pokud by další série jen těžily z úspěchu seriálu a nedosahovali kvalit sérií předchozích. Uvidíme…

Wimbledon (2004)

Příjemný romanťák na sobotní večer ve dvou:-) Některé akrobatické figury při zápasech jsou sice úsměvné, ale o to tady nejde. Bohatě to vynahrazuje ústřední dvojice, u které funguje chemie. A o to přece u tohoto filmu jde. Za mě silné tři a po čase se na to rád podívám znovu.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Ach jo, já se každý Fincherův film tak těším a už od Zodiaca bývám pravidelně zklamán (The Social Network se nepočítá – jednalo se o jiný žánr, než je u Finchera obvyklé). Je mě jasné, že kultovní trojlístek Sedm, Hra, Úkryt už nepřekoná, ale jeho poslední dílka mě už prostě nějak neoslovují. Film rozhodně není špatný, ale chybí mě tam více temnosti, více napětí a kdyby to bylo méně překombinované a celkově kratší, určitě by to také nebylo na škodu. Podotýkám, že jsem nečetl knihu, ani neviděl Švédský originál. Některé věci mě tam tak nezapadly na 100%. Nicméně herecky je film výborný a v podstatě všechny postavy hrají skvěle. Vévodí Rooney Mara – její nominace na Oscara je naprosto oprávněná. U Christophera Plummera už si tak jistý nejsem, byť hrál také výborně, jeho prostor byl naprosto omezený. Sečteno podtrženo – řemeslně kvalitní film, ale od Finchera bych prostě čekal víc, takže končím jak jsem začal…ach jo.

Holocaust (1978) (seriál)

Hodně televizní, ale přesto vypovídající. Rozhodně doporučuji a to ne jen lidem, kteří se zajímají o toto téma.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Dá se říci, typický film se Simonem Peggem. Není to žádné veledílo, ale na strávení příjemných 100 minut bohatě stačí. Skvěle udělaný Paul, vtipné hlášky hlavně pro fandy Sci-Fi, na konci celkem „nečekaný“ zvrat a hlavně Lady Alien…byl sem spokojen. Jednotka příliš rychlého nasazení sice není překonána, ale i tak se jedná o příjemnou zábavu.

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Jako velký fada seriálu musím konstatovat, že celovečerák bylo totální zklamání. Známé postavy ze seriálu dostaly minimální prostor na úkor magora Hnátka. Pepik bohužel není vůbec vtipný a dramatická část filmu rovněž nefunguje, protože je to tak nějak takový magor, že člověk se nesměje, ale ani není unesen dramatem odehrávajícím se na plátně. Tím nesnižuji výkon Miroslava Krobota, který je výborný, ale do prostředí seriálu se mě prostě nehodí. Co nám zbývá? Pár vtipných momentů. Kdy se člověk pousměje, jsou to většinou chvíle, kdy je na plátně známá postava se seriálu, nikoliv Pepik. Škoda, čekal jsem, že celé kino bude burácet smíchy a ono nic. Asi jsem podpořen reakcemi čekal mnohem více. Bohužel, tentokrát jdu mimo hlavní proud…

Osudový dotek (2004)

Klasika žánru. Film téměř dokonalý ve všech ohledech. Bohužel v jednom velmi důležitém zdaleka dokonalý není. Hlavní představitel Ashton Kutcher dělá vše možné, jen ne hraje. Nevěřil jsem mu skoro nic. Nebýt tohoto a ke konci překombinovaného děje, jednalo by se o jasné maximální hodnocení. Takto bohužel „jen“ čtyři.