• Krátkometrážní

Díra u Hanušovic (2014)

nějaký příběh? vývoj? závěr? katarze? jen panoptikon kuriozit, slepenec výjevů, chybí nosná linie. pro někoho může působit přehnaně, pro jiné může poměrně věrně připomínat skutečnost, záleží na vlastních zkušenostech. jako celek celkem o ničem.

Pozemšťan (2007)

dobré téma, zabíjí dabing, kéž by to nenatočili američané, kteří jsou posedlí vírou v boha (u konverzačního dramatu je neustálé nové kladení stejných otázek, na které bylo mezitím uspokojivě zodpovězeno, jinými slovy, poněkud ubíjející). Samozřejmě že pokud vám někdo řekne že žije 14 000 let, tak vás asi bude nejvíc znepokojovat, zda ten inteligentní člověk kterého velmi dobře znáte není náhodou bezvěrec... námět a téma super, provedení pokulhává ale uspokojivé, pořád jde o celkem inteligentní zábavu navádějící západního člověka k zamyšlení o podstatných věcech

Interview (2014)

Bylo by pěkné žít chvíli v New Yorku, ale z těch Američanů mám obavy. Nebo že jim na hlavu přistane nějaká atomovka. Jinak standardní řemeslně dobře provedený americký sračkoidní zábavní film. režijní provedení 100%, scénář 70%, herecké výkony 90%, spousta levných fekálních vtipů, seximus, rasismus, homofobismus, štěňátka, bezmozky. Silný dojem zanechal Kim, který je vykreslený jako nejkomplexnější a nejzajímavější postava. Zajímavé. Kdyby přežil, mohli by natočit druhý díl bez Franca hehe.

Věk nevinnosti (1993)

jen jedna věc hraje proti tomuto snímku, a to je jeho délka

Cherry 2000 (1987)

ta správná podívaná kterou očekáváte od osmdesátkového béčka včetně fajn hlášek, upnutých legín a vysokých blondýn. Sci-fi, jehož hnacím motorem je romentika hehe.

Amblin' (1968)

velmi dobré, velmi hravé

Černá mamba (2011)

nápad mě baví, provedení ne. baví... jak jinak hodnotit reklamu? boty si nekoupím. ale na film s Brucem Willisem se podívám. v narativu geniálně zasazené cameo jakoby tvořilo středobod, kolem kterého své nemohoucí pařáty malomocně obtáčí zbytek reklamy... a žádné hlášky už na tu bruceowskou nemají, nebo se od ní odvýjí. najky měl mít willis hehehe

Red (2010)

zábava

Na dostřel (1993)

oh bobe, teď ne, slez ze mě, smrdíš rybama < parádně odvedené cop movie

Barva noci (1994)

Film na nedělní odpoledne. Má i své světlé chvilky, kvůli kterým se na něj člověk podívá, ty však nejsou způsobeny filmařskými kvalitami (ale hej, viděla jsem televizní seno, ne director's cut či tak) jako spíše výskytem Bruce Willise, různým stupněm jeho odhalenosti a zpocenosti a hereckou exhibicí, jejíchž kvalit jsme si vědomá s každým dalším zhlédnutým snímkem z Brucovy filmografie čím dál více. Takže fajn snímek, pozdává se mi však že z větší části stojí na hvězdě, takže pokud nejste fandy Bruce Willise...