Všiváci (2014)

Řekl bych, že není asi moje vina, že jsem film nepochopil. Ale Mádl je výborný herec.

Na vodě (2016) (seriál)

Jeden díl jsem protrpěl. Mezi fekálním "humorem" ("Jdi do haj+lu." / mobil padá do záchodové mísy.../) se občas objevil i náznak vtipu. Herecky? Langmajer > Klus. Vlasáková > Kubařová. Hospodské scény k uzoufání nudné.

V.I.P. vraždy (2016) (seriál) odpad!

VKV po letech v VIP akci :-) Špatný scénář s těžko uvěřitelnými charaktery vyšetřovatelů.

13. komnata - 13. komnata Michala Viewegha (2016) (epizoda) odpad!

Domácí video zachycující životní mezníky MW: "Hele Rudo, já něco natáčím s Českou televizí. Ještě si zavoláme." Trapná reklama na autora za zenitem.

Lída Baarová (2016)

Porovnám-li recenze, tak s Mirkou se prakticky shoduji na rozdíl od toporné rádobypohádkové kritiky Kabáta. Dlouho jsem nezažil téměř vyprodané kino. Diváci se rozhodně filmu nevysmívali, ale smáli se při scénách, kdy se to dalo očekávat ("Bééé!"). Líbilo se mi korzování Lídy s matkou Berlínem. Z dalších dvou scén, kdy Lída putuje berlínskými ulicemi, ale už v době běsnění, byla působivější křišťálová noc. Renč je rutinér a většina jeho filmů (ne televizní tvorba!) mě nezklamala. Oheň jsem vnímal metaforicky, takže mi nijak nerušil způsob podání příběhu. Za nejsilnější scény považuji všechny s Goebblesovou manželkou (Lenka Vlasáková hrála přesvědčivě; při vodních hrátkách pobavila jazyková hravost) a situace, kdy byla Lída (z)raněná - útěk do Fröhlicha a Pankrác. Především ve vězeňském prostředí našla Táňa polohu z Kousku nebe. Velmi dobře do děje zapadla i postava filmového poskoka. Platonicky zamilovaného ochránce zvládl Mádl bez problémů. Film mě motivoval znovu otevřít Škvoreckého přepis vzpomínek Lídy Baarové Útěky. Neodvažuji soudit Lídu Baarovou, považuji ji za skvělou herečku a vypravěčku. Možná při snaze vytěsniť osudných pár let svého života vytvořila obraz, který dál novináři šířili. I v Renčově snímku v závěru říká, že rozhovor s diplomantkou byl možná její poslední rolí a že příběhy si lidé různě upravují. Pokud Lída upravila vzpomínky na nacistické pohlaváry tak jako na prázdniny u prarodičů ("Na zahradě běhali ježci s jablíčky." :-D), kdo ví, jak všechno vlastně bylo. Ve srovnání s filmem Dívka tvých snů Renčův film pokulhává víc než Goebbles.

Starý páky (2009)

13. film s Robinem (předchozí hodnocení: 5x5, 4x4, 3x3). Poprvé méně než tři hvězdičky - a ty si zaslouží hlavně Robin. Travolta vadil taky míň než prvoplánový scénář založený na trapném agresivním "humoru" (kétající talíře, nakopnutý míč, přibouchnuté ruce pod karoserií...). Ale asi 3x jsem se upřímně zasmál... Komedie, která rozhodně není milá.

Očima fotografky (2015)

Matej Mináč natočil poctu svojej mame. Hrané pasáže Julie Ondráčkové a Zdeňka Piškuly jsou výborné. Vypravování Zuzany Mináčové zarámované válečným příběhem je dojemné, ale zároveň pobaví i nadsázkou, vtipem a potěší skomností. Výborné je i zachycení dějinných mezníků Československa po 2. světové válce.

Carrie 2: Zuřivost (1999)

Asi jsem viděl jiný film, než popisuje distributor. Četl jsem Kingovu předlohu a zpracování 1 mě zklamalo. Od 2 jsem si nesliboval nic, ale vazbou na 1 příjemně překvapila. Potěšila role Sue (Amy Irving). Naznačení shakespearovského tématu sice zavánělo klišé, ale tvůrci nakonec zvládli natočit celkem koukatelný příběh.