• cab
  ****

  Preziti komunistickeho lagru nebyla zadna sranda navic kdyz si nas hlavni hrdina zde najde svoji lasku a pratele jsou v nejlepsim pripade deportovani nekam buhvi kam a nebo rovnou obeseni. Pusobiva sonda do obdobi politickych veznu o kterem je dobre vedet a nezapominat na nej, ale na druhou stranu neni spravne se ve vecich minulosti do donekonecna placat. 75%(26.3.2008)

 • lubospoti
  ***

  Originální film zejména svým pojetím. Do pozadí ustupuje neutěšené prostředí věznice a ponurá atmosféra tehdejší doby. V tomto snímku převládá romantika. A s tím mám trochu problém. Chápu, že i v takové době a v takovém prostředí mají lidé své sny a snaží se uniknout z reality. Ale stejně tak jako ve skutečnosti, tak i v tomto filmu měla převládat spíše temná atmosféra, romantika měla být jen jakýmsi "útěkem za hranice všedních dní". Takhle to vypadalo jako by basa byla vlastně romantickým místem s pár smutnými okamžiky.(9.5.2017)

 • meave
  ****

  Láska v podobe vysnívaného, intenzívneho kúzla, na ktoré sa upína život hlavných hrdinov ukazuje, že trápenie politických väzňov nebolo vždy iba o týraní a ukradnutej slobode. Pretože kým oni snívajú o slobode, niekto iný sníva o grunte a niekto o láske..na svete je predsa toľko nebies a toľko snov, ako je ľudí samotných. A toto je jeden z nich v skromnej podobe. Príťažlivé.(29.5.2006)

 • hirnlego
  ***

  Bohužel mě snímek vůbec neoslovil tak, jak by měl - přišlo mi, že vidím jedno klišé za druhým a onen romantický vztah hlavních postav mi byl srdečně lhostejný. Možná to byla jen má vlastní chyba (třeba jsem neměla "tu správnou" náladu), ovšem nemohla jsem si pomoct - klišé, klišé, klišé. Co mě však mile překvapilo, byla ona schizofrenní "industriální" hudba - pro mě rozhodně nejlepší složka filmu.(29.5.2006)

 • cross
  ***

  ***1/2 - Příjemný filmeček z prostředí komunistických lágrů s zajímavě nekompromisním a (divácky) velmi odvážným koncem. Vyloženě příjemný je výběr představitele hlavního hrdiny a vlastně nelze prakticky nic namítat vůči obsazení celkově (až na pár vyjímek - např. hlavní dozorce). Některé scény jsou ovšem víceméně zbytečné (OSN), občas zarazí drobné technické problémky (stín mikrofonu) a bohužel je vidět, že jde o levný český film. Krom toho je se potřeba vypořádat s opravdu špatnou a nesedící hudbou... Každopádně vůbec ne špatná a velmi láskyplnně odevzdaná podívaná, u které se nevyplatí přemýšlet, ale je nutné prostě se jen nechat unášet pohledem na vzrůstající lásku přes nepřízeň osudu...(5.2.2006)

 • - I když jde ze střechy věznice vidět panorama Prahy, pro potřeby natáčení si Petr Nikolaev vybral nevyužívanou věznici v Mladé Boleslavi. (Lucas87)

 • - Když Táňa Pauhofová popisovala, jak se styděla ve své první odhalené scéně ve filmu, nemluvila pravdu. Ve skutečnosti měla odhalenou scénu hned ve svém debutu Kruté radosti (2002). (hippyman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace