Což o to, téma to bylo zajímavé jak dobou tak prostředím, akorát jsem tak nějak postrádal pořádný scénář, který by z tohohle filmu udělal něco víc než jen průměr. Taktéž nevím jak moc reálná tahle zápletka je. Podle toho, co jsem viděl v jiných filmech o padesátých letech, se mi tomu celému moc nechce věřit. 55%(30.12.2016)

jaa neviem .. chybala mi v tom filme dramatičnosť ... take umele hranie sa na zlych eštebackych dozorcov a dobrych nespravodlivo odsudenych väzňov. Prva tretina filmu bola uplne o ničom, až ked mladeh o prelozili k zednickovi a landovskemu sa to zacalo troska tvarit na film. Ale ta BRAMACOVA strecha a výhlad z väznice na televiznu vežu v paetdesiatom druhom roku ma nasral . Nehovoriac o autobuse SKODA, ktory sa oficialne zaviedol niekedy zaciatkom alebo az v polovičke sesťdesiatych rokov. No a "techtle mechtle" s prešmynkovanou Pauhofovou ( do kelu to naozaj mali väzenkyne take pekne tvaričky bez šmuhy a s trbliertavym pudrom na nose ???? ) ... Len s uctou k dobe co mala byt stvarnena v tomto filme davam mu slabe tri body ... do kina bych na to nesiel .. staci aj to video co visi kdesi na yutube :((1.5.2013)

Neznášam súčasnú českú kinematografiu (týmto zdravím Supa). 90% českých filmov je zúfalo nevtipných, scenáre sú plné pátosu a demencie, "hořkosladké" rádoby-dojímavé filmy ma nechávajú chladným, prípadne neúnosne ospalým. O to viac ma prekvapil malý a takmer nezávislý film Kousek Nebe. Nesnaží sa riešiť nejaké zložité vzťahy desiatich ľudí za pomoci filozofických kecov a intelektuálnych rozímaní (Štěstí), ale ide si svojou cestou príbehu maličkej lásky dvoch ľudí uzavretých v špinavých celách jednej českej väznice. Je to možno odvážne tvrdenie, ale pre mňa je Kousek Nebe taký maličký Shawshank.(1.8.2005)

Milostne drama za zdmi komunistickeho kriminalu padesatych let je sice pekny namet, ale porad se mi nechce verit tomu, ze meli v te dobe politicti vezni naladu na nejake miloste radovanky. Spis mam tyhle lagry z jinych filmu (Tmavomodry svet) zafixovane temer jako jakesi koncentracni tabory. PS: Zednickovi zmena image prospela :)(24.1.2006)

Na český film zajdu do kina málokdy, ne že bych jej neměla ráda, ale prostě mě nikdy jeho námět vyloženě nepřitáhne ke kasám, kde je nutno odevzdat 100 Kč. To ale neplatí pro Kousek nebe (i když svým časovým umístěním není výjimečný), protože tu konečně nemáme ódu na chudáky politické vězně komunistických lágrů padesátých let, ale prostý a dojemný příběh lásky za zdmi lidské krutosti, ale i solidarity. Scénář je skutečně vynikající, herecké výkony taktéž - všechny vedlejší role vězňů jsou nezapomenutelné. Prostě tomu nechybí nic, takže nezbývá než za plných pět...(19.2.2005)

• - I když jde ze střechy věznice vidět panorama Prahy, pro potřeby natáčení si Petr Nikolaev vybral nevyužívanou věznici v Mladé Boleslavi. (Lucas87)

• - Když Táňa Pauhofová popisovala, jak se styděla ve své první odhalené scéně ve filmu, nemluvila pravdu. Ve skutečnosti měla odhalenou scénu hned ve svém debutu Kruté radosti (2002). (hippyman)