Krvavý diamant (2006)

Pozitivních filmů o Africe se prostě moc netočí! Hans Rosling mě ve Faktomluvě poněkud uklidnil takže jsem vůči těmto masakrům o něco méně náchylný (přesto jsou nepopsatelně strašné). Film který se mi celou svou velikostí vryl pod kůži. Filmů z válečného pole které bych si oblíbil není mnoho tento je však emocí plný a není tentokrát jen díky skvělému DiCapriovi.

Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

Jako u Fast X nic víc než poctivý blockbuster! Pro diváky kteří mají s MI dlouholetou zkušenost to musí být pokoukáníčko výborné. Já jsem se taky vůbec nenudil bylo to strašně moc podobné na Fast X. honička v Římě byla skoro totožná akorát finální pasáž je místo Ameriky Rakousko. Což samozřejmě vítám ovšem primitivní děj (najít a zmocnit se klíče) mě nerozpumpovalo na víc než ***

Parazit (2019)

Je to tak smooth a zároveň tak klikaté! Suprové nasátí korejské kinematografie na úrovni pana Kubricka. Je to nepředvítalné, divácky přívětivé, hluboké a taky natočené v sexy baráčku. Chudí vs Bohatí jsou tady v souboji doslova tělo na tělo

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Arnie je docela stromosloupo lezec! Taky skvěle stvárněný DiCapriem. Nechápu jak to ten tenkrát klouček mohl zvládnout tak dobře. Depp je taky skvělý kromě pirátů jedna z mála jeho rolí která se mi zamlouvá. Příběh je skvěle vykonstruován a v žádném případě nenudí a po celou dobu brnká na naše city.

Nouzový východ (2008)

Takhle svůj american dream rozhodně přežívat nebudu! S DiCapriem a Winslet jsem ten námět konečně skutečně pochopil a naplno procítil! Nevím kde se stal u mě v Americké kráse problém možná Kevin Spacey? DiCaprio a Winslet mi jako dvojička sedla víc a příběh byl napsán taky o dost líp. Máme tady big goal (move to Paris) kterého chce dvojička dosáhnout ale jejich VELMI ŠPATNÉ okolí je pomalinku strhává z níž a níž až přestanou věřit svému snu úplně. Mejknou to? To se dozvíte po dokoukání.

Králova řeč (2010)

Kromě finálního spEEče to byl z mého pohledu slabší životopisňák! Nemělo to hloubku pocity a šmrnc nad kterým tak uchrochtávám u jiných životpisů. Seriál Koruna začíná smrtí tohohle Džordže tak jsem se alespoň vydal ještě o něco deeper do hlubin britské historie.

Barbie (2023)

Vykročení z mainstreamu dnes již podruhé! Já jsem se po Nagano tapes cítil větším Čechem každá žena se po Barbie musí cítit větší ženou. Jako podstatná část planety jsem s Margotkou spadl do lásky (platonicky samozřejmě) a tak jsem to na big screen vidět bezpochyby musel. Filmaři využili všechny odstíny růžové. Asi nejzmiňovanější fakt poslední doby od rádia po školní aktuality. Příběh může sledovat malé prtě stejně tak může jeho myšlenky studovat vysokoškolák. Jak moc jsou kinematografické ručičky přikolněny na stranu fanatický feminismus nechám na jiných. Já jsem si užíval netradiční kulisy kvalitní obsazení a banální (zároveň hluboký) sladký a energický film.

ONEMANSHOW: The Movie (2023)

Oceňuji lidi kteří nejdou s davem! Kamil Bartošek rozhodně s davem nejde a i kvůli tomu jsem i já utratil 200 korun českých a přispěl tomuto chlapíkovi na kvalitní živobytí! Jeho působení jsem doposud skoro nesledoval. Nesledoval jsem ani (over)hype kolem tohoto snímku nesnímku. Bylo to čistě ze zvědavosti jo a taky to byly solidní 2 hodiny kritického myšlení. Jako celek je to slabší ale je to jiné a to cením. Jo a taky mám v peněžence cool kartičku která mi říká - v dnešním světě je MOŽNÉ VŠE.

Letec (2004)

Háurd hjůks by koronu rozhodně nedostal! Pro mě úplně neznámý člověk takže jsem si zjistil jen úplnou kostru z resumé tohohle chlápka a skočil jsem rovnou do toho. První řekněme hodinka a půl je solidní čtyřhvězdičková. Po upoutání Lea na lůžko a následném zavření do jakési jeskyně film ztrácí šťávu. Je to roztahané a taky kvůli mé neznalosti maníka co postavil biggest plain ever built volím ***.

Chicagský tribunál (2020)

Jako malý jsem u babičky hltal Soudkyni Barbaru, tohle byl však jiný level! Pořád se ještě rozhoduju jestli byl u soudu vtipnější Abbie Hoffman nebo Aleš Bejr. Každopádně je to dost mimo můj soudek historického čaje takže jsem to nehltal asi jako by tak konal zapálený dějepisář. Sociální síť je bezpochyby lepším dílkem a nejen kvůli tomu že Facebook je mi přece jen bližší (nepoužívám ho) než politický proces v júesej roku 1968.